ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مردمی کردن کارها یکی از مهمترین وظایف روابط عمومی ها است

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در دومین همایش روز ملی ارتباطات و روابط عمومی با تبریک این روز ،گفت: با توجه به اینکه بسیاری از دستگاهها امکان داشتن ارتباط مستقیم با مردم را ندارند این روابط عمومی ها هستند که این وظیفه مهم را بر عهده دارند.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: امروز هیچ کاری بدون مشارکت عموم مردم قابل انجام نیست و این موضوع را تجربه های متعدد در کشور نشان داده است.

چمران با اشاره به تجربه جنگ تحمیلی و تشریح نقش ارتباطات مردمی گفت: جنگیدن و دفاع مقدس کار ساده ای نبود که تنها یک دستگاه قادر به انجام آن باشد چرا که پای جان انسانها در میان بود.

وی تاکید کرد: آنچه که موجب پیروزی در آن شرایط سخت که تمامی دنیا بر علیه ایران بودند شد این بود که با برقراری ارتباط خوبی با مردم، مردم به صحنه آمدند و به دفاع از کشورشان پرداختند.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: در شرایط کنونی هم می توان با برنامه ریزی صحیح و مناسب ، مردم را در موضوعاتی همچون از بین بردن آسیب های اجتماعی به عرصه آورد و به نتایج موفقیت آمیز دست یافت.

چمران در بخش دیگری از سخنانش به عصر اطلاعات اشاره کرد و گفت: امروز دنیا، دنیای اطلاعات است و روابط عمومی ها در چنین زمانی به عنوان معدن اطلاعات به شمار می روند.

وی ادامه داد: آیا در زمان انفجار اطلاعات که انسان ها را در بسیاری از مواقع دچار سردرگمی می کند روابط عمومی ها می بایست به انتقال تمامی اطلاعات بپردازند و یا باید شیوه ای دیگر را برگزینند؟.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه انتشار تمامی اطلاعات موجب ایجاد پریشانی و تشویش افکارعمومی می شود، تصریح کرد: اگر در طول روز صدها اطلاعات به مدیری داده شود در برخی مواقع آن مدیر از کسرت اطلاعات گریزان می شود و این موضوع در خصوص مردم نیز صادق است.

چمران تاکید کرد: هرچند رسانه ها انعکاس تمامی اطلاعات را به عنوان امتیاز طلقی می کنند اما این شیوه درست به نظر نمی رسد و در این زمان است که جایگاه "پایش اطلاعات" برای انعکاس موضوعی مهم تر از انفجار اطلاعات به نظر می رسد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مدیریت شهری و نقش ارتباطات در این حوزه اشاره کرد و گفت: تاکنون در کشور در خصوص شوراها کمتر صحبت شده است و اطلاع رسانی کمی در این خصوص انجام شده است.

رئیس شورای عالی استانها اظهار داشت: علت مراجعات گسترده مردم به شوراها نیز همین موضوع است که به دلیل آشنایی کم مردم با وظایف شوراها، تمامی اتفاقات را به شوراها نسبت داده و به این نهاد مراجعه می کنند.

چمران ادامه داد: شوراها از دو جهت شناخته نشده اند به همین دلیل مظلوم واقع شده اند که یکی از این موضوعات در خصوص سپردن وظایف تعریف شده در قانون به شوراها است.

وی اظهار داشت: برخی از مسئولین بر این تصورند که اگر وظیفه ای بر عهده شوراها گذاشته شود از حوزه قدرت آنها کاسته می شود بنابراین شرایط تحقق این موضوع را فراهم نکرده اند.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: این موضوعی است که روابط عمومی ها می توانند با بررسی در منابع مختلف از قرآن تا قانون اساسی و در نهایت قوانین مجلس شورای اسلامی آن را تبیین کرده و با عملکرد خود به شوراها کمک کنند.

چمران اظهار داشت: البته مشکلات و کمبودهایی نیز وجود دارد که باید توسط دولت برطرف شود که امیدواریم با قول مساعدی که رئیس جمهور در این خصوص داده است این کاستی ها در دولت و سپس مجلس شورای اسلامی برطرف شود.

وی در ادامه به دیگرحوزه ناشناخته شوراها و مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: امروز در شهر دستگاههای متعددی همزمان با شوراها و شهرداری ها همچون سازمان های آب، برق ، مساجد، میراث فرهنگی در حال فعالیت هستند که برای انجام بهتر مسئولیت ها نیاز به ارتباط گسترده با یکدیگر دارند که در چرخه وظیفه روابط عمومی می گنجد و امیدواریم که بتوانند به خوبی به وظایف خود عمل کنند.

رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگر به سختی کار روابط عمومی ها اشاره کرد و گفت: روابط عمومی و اصولا انجام کارهای فرهنگی کار سختی است و شاید بتوان گفت این کار در کشور ما سخت تر است.

چمران تصریح کرد: علی رغم کشورهای صنعتی که غالبا نگاهی ابزاری به انسانها دارند در ایران بیشتر با روان و روح انسانها توجه می شود و در چنین شرایطی است که کار روابط عمومی ها سخت تر می شود.

وی در پایان اعلام کرد : ما آماده ایم تا شوراها در سرتاسر کشور بتوانند این ارتباط انسانی را بهتر و بیشتر برقرار کند. 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده