ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دست اندر کاران نشریات دانشجویی دیده بان صادق دانشگاه هستند

سید ضیا هاشمی روز چهارشنبه در مراسم آغاز به کار چهاردهمین گردهمایی مدیران مسئول نشریات دانشجویی سراسر کشور در زنجان افزود: نشریات دانشجویی بستری برای بروز خلاقیت ها و ایفای نقش دانشجویان در عرصه فرهنگی و اجتماعی است.
وی یادآورشد: در صورتی که مسئولان موفقیت هایی داشته اند، به حتم متاثر از فعالیت دانشجویان است.
هاشمی اظهار کرد: انگیزه های کاری مسئولان متفاوت از دانشجویان و موفقیت آنان در گروی موفقیت دانشجویان است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پیوند ارگانیکی میان موفقیت دانشجویان و مسئولان وجود دارد و این دو گروه در دو طرف میز نیستند و همسوی با یکدیگر قرار گرفته اند.
هاشمی ادامه داد: دانشجویان فعال قلم زن از سویی اهل علم و اندیشه و از سوی دیگر اهل شجاعت و صداقت در گفتار هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شجاعت و صداقت در نشریات دانشجویی سرمایه توسعه فرهنگی دانشگاه هاست.
وی اضافه کرد: نشریات از بسترهای تاثیرگذار در جامعه به شمار می روند که در این میان نشریات دانشجویی قابلیت زیادی دارند به شرط آنکه صداقت و شجاعت را داشته باشند و درگیر لابی گری نشوند.
هاشمی ابراز کرد: طی دو سال گذشته نشریات دانشجویی رشد کمی و کیفی قابل توجهی داشته اند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در این مدت تعداد نشریات دانشجویی 1.5 برابر شده است و همین جریان در میان مطبوعات سراسر کشور دیده می شود.
وی افزود: هم اکنون هفت هزار و 300 نشریه در سطح کشور منتشر می شود که پیش از فعالیت دولت یازدهم این تعداد به پنج هزار نشریه می رسید.
هاشمی تصریح کرد: در سطح ملی و دانشجویی میزان دانش و توانمندی قلم زدن حرفه ای ضعیف است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به اصحاب حرفه ای مطبوعات نیاز داریم تا بتوان نشریات ایرانی را در سطح بین المللی نیز مطرح کرد.
وی یادآورشد: سطح علم و دانش مطبوعات از دو طریق آموزش و تمرین و ممارست افزایش پیدا می کند.
هاشمی اظهار کرد: عرصه دانشگاه در حوزه فرهنگی نیازهایی دارد که دانشجویان می توانند به تامین آنها کمک کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان باید در قالب نشریات دانشجویی نهضت مبارزه با دروغ گویی را به جریان بیندازند و سبک زندگی مناسب را به جامعه نشان دهند.
هاشمی به مناسبت برگزاری چهاردهمین گردهمایی مدیران مسئول نشریات دانشجویی سراسر کشور به زنجان سفر کرده بود.
در این گردهمایی 220 نفر از تمام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی زیر مجموعه وزارت علوم حاضر بودند.
3001/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X