ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شیخ نعیم قاسم: اگر اسرائیل عامل ترور شهید ذوالفقار بود، دراعلام آن درنگ نمی کردیم

به گزارش ایرنا، شیخ نعیم قاسم در گفت وگو با خبرنگاران پایگاه خبری العهد با تاکید به اینکه « رسانه ها اگر به گونه ای بد مورد استفاده قرار گیرند، سلاحی ویرانگر و کشنده هستند»، خاطرنشان کرد که آمریکا ، سعودی وترکیه عامل نقض آتش بس در سوریه هستند.

** شهید ذوالفقار فرماندهی بزرگ بود
وی با تاکید به اینکه « مسیری که در آن حرکت می کنیم، مسیر شهادت و پیروزی است و گزینه سومی در آن وجود ندارد»، اظهارداشت: شهادت ذوالفقار، عزم ما را برای ادامه این مسیر راسخ تر کرد زیرا ما از کسانی نیستیم که از قربانی دادن غافلگیر می شوند بلکه ما با قربانی دادن برای اجرای ماموریت خود و حرکت به جلو، مصمم تر می شویم.
شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: شهید ذوالفقار فرماندهی بزرگ در حزب الله و مسئول عملیات آن در سوریه در یک دوره بسیار مهم بود و توانست پیروزی های بزرگ و موثری را رقم بزند.
ذوالفقارحزب الله پنجشنبه شب گذشته در یک انفجار بزرگ در یک مقر حزب الله نزدیک فرودگاه بین المللی دمشق به شهادت رسید و حزب الله با صدور بیانیه ای علت این انفجار را حمله توپخانه ای گروه های تروریستی مسلح موجود در منطقه اعلام کرد.
معاون دبیرکل حزب الله با بیان اینکه در تمام تاریخ حزب الله از سال 1982 تاکنون شاهد هستیم که شهیدان زیادی تقدیم شده و آثار مثبتی داشته است،تصریح کرد:ما با یک طرح مواجه هستیم و آن طرح آمریکائی، اسرائیلی ، سعودی و تکفیری است که تنها درصدد تامین منافع اسرائیل می باشد.
وی با تاکید به اینکه « ما شهادت ذوالفقار به دست تکفیری ها را در حقیقت به دست اسرائیلی ها می دانیم »، گفت: دوست و دشمن اعتراف کرده اند حزب الله بعداز شهادت سید مصطفی بدرالدین قوی تر و مقتدرتر خواهد بود و از این خون پاک برای تقویت مسیر خود بیش از گذشته استفاده می کند.

** پاسخ به تردیدافکنان
شیخ نعیم قاسم درپاسخ به کسانی که در خصوص درستی بیانیه حزب الله در خصوص شرایط شهادت ذوالفقار تردید آفرینی می کنند، تاکید کرد: ما در حزب الله هرگز خبری نمی دهیم و یا موضعی اتخاذ نمی کنیم مگر اینکه صددرصد درست و صحیح باشد زیرا صداقت را بر خود واجب می دانیم .
معاون دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: ما به شهدا و خانواده آنان و همه مومنان احترام می گذاریم و علاوه بر آن می خواهیم همه مردم از حقیقت آگاه باشند زیرا همه کسانی که حقیقت را بدانند باید احساس مسئولیت کنند.
وی تصریح کرد: برخی درباره نتیجه تحقیقات شبه آفرینی می کنند و مدعی شده اند که حزب الله ، اسرائیل را عامل ترور شهید ذوالفقار اعلام نکرده است زیرا باید پاسخ می داد، اما این یک گمانه زنی دروغ و باطل است، ما با مردم صادق هستیم و اگر اسرائیل عامل این ترور بود بدون توجه به نتایج آن در اعلام آن درنگ نمی کردیم.

** اگربا تکفیری ها مقابله نکرده بودیم امکان برگزاری انتخابات شوراهای شهر نبود
شیخ نعیم قاسم درباره انتخابات اخیر شورای شهر لبنان که تاکنون دو مرحله آن برگزار شده است، گفت: ما از روند انتخابات شورای شهر و نشاط سیاسی در لبنان بعداز یک دوره رکود خوشحال هستیم.
معاون دبیرکل حزب الله افزود: منطقه بقاع لبنان در گذشته به دلیل وجود داعش و دیگر گروه های تروریستی تکفیری در مرزهای شرقی با خطر انفجارهای تروریستی مواجه بود اما امروز در بیروت و بقاع انتخاباتی امن برگزار شد.
وی با ابراز خرسندی از موفقیت های فهرست مشترک حزب الله و جنبش امل در بیشتر حوزه های انتخابات شوراهای شهر به ویژه شهرهای سیاسی مانند بعلبک و بریتال، خاطرنشان کرد: اگر با تروریست های تکفیری مبارزه و مقابله نکرده بودیم آیا امروز می توانستیم انتخاباتی در شرایط کاملا امن برگزار کنیم.
شیخ نعیم قاسم با بیان این اینکه « بهترین قانون انتخابات پارلمانی در لبنان قانون نسبیت است» ، تصریح کرد: نتیجه انتخابات شوراهای شهر، حزب جریان المستقبل را وادار کرده که در خصوص قانون انتخابات سرسختی بیشتری نشان دهد.
حزب جریان المستقبل در انتخابات شوراهای شهر به ویژه در بیروت برخلاف انتظارها به یک پیروزی بسیار ضعیف با طعم شکستی سخت و تلخ دست یافت و ناظران معتقدند که این حزب جایگاه مردمی خود را از دست داده است.
معاون دبیرکل حزب الله درباره انتخابات ریاست جمهوری گفت: تاکنون هیچ نشانه ای از وجود حل این بحران وجود ندارد و به نظر نمی رسد گام های موجود به مرحله انتخاب رئیس جمهوری در آینده نزدیک ختم شود.
شیخ نعیم قاسم افزود: اگر می خواهند رئیس جمهوری لبنان به سرعت انتخاب شود، مسیر آن شناخته شده است و آن اینکه باید گزینه ای را که برجسته ترین نامزد است و بیشترین پایگاه مردمی را دارد، انتخاب کنند وگرنه این روند ادامه دارد.
حزب الله از نامزدی ژنرال « میشل عون» که در انتخابات اخیر شورای شهر نشان داد از یک پایگاه مردمی بالا برخوردار است، حمایت می کند.
لبنان حدود دو سال است رئیس جمهوری ندارد و نمایندگان پارلمان این کشور تاکنون نتوانسته اند رئیس جمهوری جدید را انتخاب کنند.

** بحران در منطقه طولانی خواهد بود
معاون دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه « بحران در منطقه طولانی خواهد بود»، خاطرنشان کرد: هر سخنی از حل سیاسی بحران سوریه ، زمینه را برای برداشتن گام های جدی به سوی آن آماده می کند و از سوی دیگر طرف های بین المللی نیاز دارند که بگویند در مسیر حل بحران هستند.
شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آخر سال جاری میلادی خود عامل فلج شدن دولت کنونی آمریکا برای پیگیری جزئیات پرونده ها شده است و از سوی دیگر سعودی ها به تغییر رئیس جمهوری آمریکا امید بسته اند و انتظار می کشند« باراک اوباما» برود و یک رئیس جمهوری که با سیاست های آنها موافق باشد، سرکار بیاید.
وی اظهارداشت: سعودی ها امیدوارند رئیس جمهوری آینده آمریکا با باقی ماندن بشار الاسد در مقام ریاست جمهوری سوریه به عنوان بخشی از راه حل بحران مخالفت کند و گام هایی را بردارد که به دستاوردهائی به نفع سعودی در پرونده های مختلف منطقه از جمله سوریه ، یمن، لیبی و عراق منجر شود.
معاون دبیرکل حزب الله گفت: این دوره، زمان کشته شدن وقت است و در نه ماه آینده منطقه با بحران ها مواجه خواهد بود بدون اینکه به موفقیتی جدی دست یابد و یا گام هایی عملی برداشته شود.
شیخ نعیم قاسم افزود: آمریکا و متحدان آن ، آتش بس و یا توقف اقدامات جنگی در سوریه را نقض می کنند و آن را در حلب و ریف حلب به شکست کشاندند زیرا دیدند توازن میدانی برای آنها مناسب نیست و باید منتظر تغییر شرایط باشند تا این تعادل و توازن را بتوانند بوجود آورند و معنای آن این است که نبردها ادامه می یابد و البته شدت آن بسته به شرایط میدان متفاوت خواهد بود.
وی به ابهام ها و پیچیدگی های در آتش بس در حلب اشاره کرد و اظهارداشت: توقف درگیری ها و جنگ با هماهنگی بین روسیه، سوری ها ، ایرانی ها و حزب الله بدست آمد زیرا ما منفعت توقف درگیری ها را بررسی کردیم و مشخص شد که گزینه مناسبی است به ویژه اینکه شامل مناطقی می شد که داعش و جبهه النصره در آنها به طور اساسی نبودند.
معاون دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: گفته شد که توقف درگیری ها موجب استراحت کوتاه نیروهای رزمی می شود و فرصت برای تحقق پیروزی ها در رویاروئی با داعش فراهم می گردد و این طور هم شد و شاهد پیروزی های بسیار بزرگ مانند آزادسازی تدمر و القریتین بودیم.
شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: این پیروزی ها موجب نگرانی آمریکائی ها وسعودی ها و متحدان آنها شد و دریافتند که محور مقاومت در میدان پیشروی های زیادی کرده است و ادامه این روند حتی اگر با داعش بجنگد، پیروزی های میدانی فرصتی مناسب برای آنها در مذاکرات فراهم می کند.
وی تاکید کرد: در این مرحله نشستی با حضور آمریکا، ترکیه و سعودی و طرف هائی که با جبهه النصره و احرار الشام و امثال آنها ارتباط داشتند، برگزار شد و منافع و ضررهای ادامه توقف درگیری ها را بررسی کردند و در نهایت تصمیم گرفتند آتش بس را نقض و با شروع حمله ها در ریف جنوبی حلب به مرحله توقف درگیری ها پایان دهند.
معاون دبیرکل حزب الله اظهارداشت: در این مرحله آمریکا سلاح های جدید در اختیار مخالفان مسلح قرار داد، سعودی پول های بیشتری به آنها پرداخت کرد و ترکیه اجازه داد تعداد زیادی از عناصر مسلح از مرزهایش وارد خاک سوریه شوند و به عبارت دیگر آمریکائی ها گام های سیاسی خود را به درخواست سعودی و ترکیه متوقف کردند تا بتوانند واقعیت میدانی را متعادل کنند..

** به مبارزه ادامه می دهیم
شیخ نعیم قاسم با تاکید به اینکه « رویکرد حزب الله حل سیاسی بحران سوریه است»، گفت: اگر بخواهند جنگ را در میدان ادامه دهند،ما هم بدون مشخص کردن چارچوب زمانی به مبارزه ونبرد ادامه می دهیم و به دستاوردهای بیشتری در میدان دست خواهیم یافت.
وی افزود: سوریه تاکنون پنج سال است که مقاومت کرده و این بهترین دلیل است که جنگ در سوریه ، نتیجه بخش و موثر بوده و مانع سقوط سوریه مقاوم شده و همرزمان به شکست توطئه های دشمنان سوریه منجر شده است.

** سعودی ها قبل از حل سیاسی بحران خواستار خلع سلاح یمنی ها هستند
معاون دبیرکل حزب الله با اشاره به مذاکرات هیات های یمن و سعودی در کویت گفت که طرف یمنی خواستار آتش بس و شروع گفت وگوها برای تعیین گام های ضروری به منظور حل بحران است اما هیات سعودی به دنبال این است که یمنی ها را خلع سلاح و دست آنها را قبل از حل سیاسی بحران خالی کند و به معنای دیگر می خواهند از نبرد سیاسی بیشترین نتیجه را بگیرند بدون اینکه گامی به سوی حل بحران بردارند و یا دستاوردها را تقسیم کنند و این روند مذاکرات را پیچیده کرده است.

** آمریکائی ها در مبارزه با داعش جدی نیستند
شیخ نعیم قاسم تاکید کرد که آمریکایی ها در جنگ و مبارزه با داعش به اندازه کافی جدی نیستند و حتی برخی مقامات آمریکائی گفته اند داعش برای اجرای یک ماموریت در منطقه بوجود آمده و این ماموریت حمایت از اسرائیل در مقابل طرح مقاومت است.
وی خاطرنشان کرد: سخن گفتن آمریکائی ها از مبارزه با تروریسم تکفیری یک سخن سیاسی است و ترجمه میدانی و عملیاتی ندارد.

** رسانه ها می توانند سلاح کشنده باشند
معاون دبیرکل حزب الله تصریح کرد: اگر از رسانه ها به گونه ای بد استفاده شود و آنها حقیقت ها را وارونه و تصویرهای غیرواقعی منتشر کنند، می توانند سلاحی کشنده و ویرانگر باشند اما اگر کسانی که ناظر بر رسانه ها هستند درصدد ارائه حقایق و پخش تصاویر بدون اهانت و ایجاد تشویش باشند، می توانند به مولفه ای مهم و موثر در تبلیغ ، تربیت و پرورش انسان ها تبدیل شوند.
شیخ نعیم قاسم با تاکید بر ضرورت « صحت خبر و دقت در نقل خبر» ، اظهارداشت: پایگاه العهد، حامی طرح مقاومت است و می توان به خبرهای آن اطمینان داشت و به آنها استناد کرد.
وی تاکید کرد: «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله هنگامی که با افکار عمومی سخن می گوید ، اصرار زیادی دارد که واقعیت و حقیقت را بگوید و از مشوش کردن موضوع و دادن خبرهای کذب امتناع کند.
معاون دبیرکل حزب الله گفت: به همین دلیل است که حتی اسرائیلی ها او را صادق می دانند زیرا هرآنچه را در هر زمانی می گوید، درست و صحیح است و اسرائیلی ها اظهارات دبیرکل حزب الله را باور می کنند و می پذیرند اما گاهی سخنان سران و رهبران خود را قبول نمی کنند.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده