ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شمار نیروهای کارگر اروپایی در انگلیس به بیش از 2 میلیون نفر رسید

به گزارش ایرنا، دفتر آمار ملی انگلیس اعلام کرد که در حال حاضر شمار شهروندان عضو اتحادیه اروپا که در این کشور مشغول کار می باشند بالغ‌بر دو میلیون و 210 هزار نفر هستند که یک رکورد شمرده می‌شود.
براساس گزارش این نهاد، در سال گذشته میلادی شمار زیادی از نیروهای کار از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله از رومانی و بلغارستان، وارد انگلیس شده‌اند.
گزارش دفتر آمار مالی انگلیس مؤید آن است که بیشترین شمار نیروهای کار اروپایی متعلق به کشورهایی است که بعد از سال 2004 میلادی به 14 عضو قدیمی اتحادیه اروپا پیوسته‌اند.
شمار نیروهای کار متعلق به 14 عضو قدیمی اتحادیه اروپا که هم‌اینک در انگلیس مشغول کار هستند، بالغ‌بر 974 هزار نفر است.
براساس گزارش یادشده در حال حاضر بیش از 232 هزار شهروند رومانیایی و بلغاری در انگلیس مشغول کار هستند که مؤید یک افزایش 46 هزار نفری ظرف یک سال گذشته است.
گزارش یاد شده مؤید آن است که 974 هزار شهروند هشت کشور اروپای شرقی که در سال 2004 میلادی به اتحادیه اروپا پیوستند، همانند لهستان، در دوره زمانی ژانویه تا مارس سال جاری میلادی در انگلیس مشغول کار بوده‌اند.
براساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس شمار نیروهای کار خارجی بیرون از اتحادیه اروپا که هم‌اینک در این کشور کار می‌کنند بیش از 3 میلیون نفر است.
با احتساب کارگران اروپایی و غیراروپایی، شمار نیروهای کار خارجی که در سه‌ ماهه نخست سال جاری میلادی در انگلستان به کار اشتغال داشته اند، بالغ‌بر 5 میلیون و 200 هزار نفر بوده است که نسبت به سال گذشته میلادی در همین دوره زمانی، 413 هزار نفر افزایش نشان می‌دهد.
انتشار این آمار در حالی منتشر می‌شود که حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ( برگزیت ) از مساله مهاجرت خصوصا حضور پرشمار نیروی کار اروپایی در این کشور به‌ عنوان یک برگ برنده در برنامه‌های تبلیغاتی‌شان استفاده می‌کنند.
حامیان برگزیت بر این باور هستند که تنها راه کنترل مهاجرت نیروی کار به انگلیس که سبب فشار بر بازار کار و زیرساخت‌های اجتماعی از جمله بهداشت این کشور شده ، خروج از اتحادیه اروپا است.
همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است روز 23 ژوئن برگزار شود.
اروپام **4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده