ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صلح، پرچم برافراشته جشنواره تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر است

به گزارش عصر چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در متن پیام مهدی شفیعی آمده است: آرمان تئاتر، با مردم بودن و برای مردم بودن است؛ مردمان این سرزمین کهن، از دیرباز به بذل جان و جهان خویش، به میهن دوستی و حماسه آفرینی شهره بوده اند. کارنامه ای که برگ-برگ آن می تواند به قلم و قدم هنرمندان جاودانه شود.
این پیام می افزاید: بر صحنه های تئاتر این جاودانگی بسیار به اجرا درآمده و نوش داروی این هنر، مرهمی بر جراحات جسم و جان این مرز و بوم می تواند باشد.
مدیرکل هنرهای نمایشی ادامه داد: جشنواره تئاتر مقاومت فتح خرمشهر، تجلی این آرمان است. نمادی که یادآور روز بزرگ آزادی شهری است که آن روزها، همه ایران بود. یادآور شادی معصومانه مردمانی که حسرت تماشای دوباره خان و مان خویش را داشتند. یادآور خون هایی است که خاک وطن شدند.
شفیعی یادآور شده است: جهان بدون جنگ رویا است؛ اما امیدوارم به غنمیت کیمیای تئاتر، درخت دوستی، سایه بخش مردمان این روزگار باشد. صلح، پرچم برافراشته این جشنواره است که در ارتفاع نام پر ارج و قدر خوزستان در اهتزاز است.
مدیر مرکز هنرهای نمایشی در پایان پیام خود به نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر آورده است: متبرک باد خاطره غرورآفرین سوم خرداد! روزی که رودخانه غیرت مردمان ایران زمین به دریای پیروزی سر سپرد.
به گزارش ستاد اطلاع رسانی نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر مقاومت-فتح خرمشهر، این جشنواره از 28 اردیبشهت ماه تا دوم خرداد ماه به دبیری حسین مسافرآستانه در شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار می‌شود.
فراهنگ**9362**1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده