ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عملکرد مراکز علمی وکاربردی به علم دین اسلا م نزدیک است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین صادق رزاقی عصر چهارشنبه در آئین تجلیل از اساتید دانشگاه های علمی وکاربردی استان البرز درسالن سیروس صابر، افزود: هدایت گری مهمترین مسئولیت شما اساتید و معلمان است که باید سرلوح کار خود قراردهید.
وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری درفرمایشات خود همیشه تاکید دارند که جوانان باید سه مهم تحصیل، تهذیب و ورزش را مد نظرداشته باشند، من هم دراین جلسه این موضوع را یادآوری می کنم.
وی سه ماه رجب، شعبان و رمضان را فصل بهارتوصیف کرد وخاطرنشان کرد: باید دراین فصل خاص بهترین بهره را درزمینه نعمت ها و الطاف الهی ببرید.
رزاقی گفت: معلمان چراغ راه روشنی و بزرگترین چراغ دانش وعلم هستند که درزمینه های علوم اسلامی و مباحث دینی می توانند برای جوانان بهترین الگو باشند.
رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان البرز نیز دراین آیین از ارتقای دانشگاه های علمی و کاربردی استان از رتبه دوازدهم به رتبه چهارم ازبین 31 استان کشور خبرداد.
سیدصاحب سادات حسینی افزود:اکنون بیش از31هزاردانشجو درمقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در 34مرکز مشغول به تحصیل هستند .
وی اضافه کرد: درسال گذشته این رقم 23هزارنفر بود که درسال جاری بیش از هشت هزارنفر افزایش داشته است .
وی گفت : این دانشجویان در220 رشته و 370 کد رشته محل و دررشته های مورد نیاز کشور مشغول تحصیل هستند .
سادات حسینی خاطرنشان کرد: دراستان البرز بیش از 99درصد دانشجویان بومی هستند که خود ظرفیتی مهم برای اشتغال زایی و ایجاد کارآفرینی آن ها خواهد بود.
وی گفت : رشته های تحصیلی دردانشگاه های علمی وکاربردی درپنج گروه علوم پایه وعمومی ، گروه مدیریت وخدمات اجتماعی ، گروه کشاورزی وصنایع تلفیقی ، گروه هنرو گروه صنعت است .
وی بیان داشت : اکنون حدود 2هزارو 500مدرس دردانشگا ه های استان البرز وجود دارد که یکهزارو 800نفر ازآن ها فعال هستند .
سادات حسینی افزود: ازاسفند ماه سال 92 تاکنون 13هزارو 489 دانشجو ازدانشگا ههای علمی وکاربردی استان البرز فارغ التحصیل شدند .
دراین آیین 16مدرس و سه رئیس مرکز دانشگاه های علمی وکاربردی مورد تقدیر قرارگرفتند.
2098/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده