ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سیاست دولت تدبیر و امید تقویت نظارت در آموزش عالی است

به گزارش خبرنگار مهر، سعدان زکائی بعدازظهر چهارشنبه در نشست با هیئت نظارت دانشگاههای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در برنامه های مختلف ابلاغی وزارت علوم نظارت و ارتقا همه جانبه کیفیت در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از اصلی ترین وظایف هیئت نظارت این وزارت‌خانه است.

وی بیان کرد: هیئت نظارت چشم و گوش وزارت‌خانه است تا انحرافی در برنامه ها صورت نگیرد.

زکائی بحث نظارت را با بازرسی متفاوت دانست و تصریح کرد: نظارت برای کمک به یک مجموعه در جهت ارتقا کیفیت صورت می گیرد و هدف آن مچ گیری نیست.

این مسئول در وزارت علوم اقدامات پیشگیرانه در بحث نظارت را مهم ارزیابی کرد و گفت: هیئت نظارت کمک می کند افرادی که در یک مجموعه خوب کار می کنند تشویق و ارتقا یابند.

رئیس هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در استان مطلقا با این هیئت همکاری نمی‌کنند.

محمود رضا رحیمی افزود: نظارت بر عملکرد سایر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در استان در سالهای گذشته مطلوب نبوده و دلیل اصلی آن نیز عدم همکاری این موسسات با هیئت استانی است.

وی با اشاره به همکاری خوب دانشگاههای غیرانتفاعی با هیئت نظارت استانی اظهار داشت: دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور هیچ گونه همکاری در این زمینه با هیئت نظارت نداشته اند.

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه هیئت نظارت به صورت هفتگی بازدید و سرکشی از دانشگاههای و مراکز آموزش عالی در استان را در دستور کار دارد، افزود: عدم همکاری دانشگاه آزاد و پیام نور در استان بارز و آشکار است و باید در این خصوص راهکارهایی جهت ترغیب و یا اجبار در همکاری آنها اندیشیده شود.

رحیمی خواستار تعمیق نظارت دانشگاه مادر استان بر دیگر دانشگاهها شد و تصریح کرد: برخی دانشگاهها با دور زدن قانون از راه‌های میان بر اقدام به بحث توسعه و گسترش رشته های خود می کنند در حالی که پتانسیل و ظرفیت افزایش رشته ها را ندارند که باید جلوی این کار گرفته شود.

وی نظارت بیشتر و تعیین کننده تر هیئت نظارت استان در تعیین ظرفیت و توسعه رشته ها در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی را ضروری دانست.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده