سیاست دولت تدبیر و امید تقویت نظارت در آموزش عالی است

به گزارش خبرنگار مهر، سعدان زکائی بعدازظهر چهارشنبه در نشست با هیئت نظارت دانشگاههای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در برنامه های مختلف ابلاغی وزارت علوم نظارت و ارتقا همه جانبه کیفیت در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از اصلی ترین وظایف هیئت نظارت این وزارت‌خانه است.

وی بیان کرد: هیئت نظارت چشم و گوش وزارت‌خانه است تا انحرافی در برنامه ها صورت نگیرد.

زکائی بحث نظارت را با بازرسی متفاوت دانست و تصریح کرد: نظارت برای کمک به یک مجموعه در جهت ارتقا کیفیت صورت می گیرد و هدف آن مچ گیری نیست.

این مسئول در وزارت علوم اقدامات پیشگیرانه در بحث نظارت را مهم ارزیابی کرد و گفت: هیئت نظارت کمک می کند افرادی که در یک مجموعه خوب کار می کنند تشویق و ارتقا یابند.

رئیس هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در استان مطلقا با این هیئت همکاری نمی‌کنند.

محمود رضا رحیمی افزود: نظارت بر عملکرد سایر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در استان در سالهای گذشته مطلوب نبوده و دلیل اصلی آن نیز عدم همکاری این موسسات با هیئت استانی است.

وی با اشاره به همکاری خوب دانشگاههای غیرانتفاعی با هیئت نظارت استانی اظهار داشت: دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور هیچ گونه همکاری در این زمینه با هیئت نظارت نداشته اند.

رئیس دانشگاه یاسوج با بیان اینکه هیئت نظارت به صورت هفتگی بازدید و سرکشی از دانشگاههای و مراکز آموزش عالی در استان را در دستور کار دارد، افزود: عدم همکاری دانشگاه آزاد و پیام نور در استان بارز و آشکار است و باید در این خصوص راهکارهایی جهت ترغیب و یا اجبار در همکاری آنها اندیشیده شود.

رحیمی خواستار تعمیق نظارت دانشگاه مادر استان بر دیگر دانشگاهها شد و تصریح کرد: برخی دانشگاهها با دور زدن قانون از راه‌های میان بر اقدام به بحث توسعه و گسترش رشته های خود می کنند در حالی که پتانسیل و ظرفیت افزایش رشته ها را ندارند که باید جلوی این کار گرفته شود.

وی نظارت بیشتر و تعیین کننده تر هیئت نظارت استان در تعیین ظرفیت و توسعه رشته ها در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی را ضروری دانست.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاست دولت تدبیر و امید تقویت نظارت در آموزش عالی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X