ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک مسئول سازمان بسیج: اقتصاد مقاومتی درمانگر مشکلات کشور است

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان، حمید فدایی روز چهارشنبه در همایش اقتصاد مقاومتی در بندرعباس افزود: هم اکنون نقطه تمرکز دشمن ، اقتصاد بوده و از پایان سال 90 نیز جنگ تمام عیار اقتصادی به راه افتاده است.
وی گفت: یکی از ابزارهای جنگ اقتصاد ، تحریم است که دسترسی به برخی از منابع را محدود می کند، از این رو آرایش کشور باید متناسب با جنگ اقتصادی باشد.
وی بیان داشت: در صورتی که درک صحیحی از اقتصاد مقاومتی نداشته باشیم ، اقتصاد کشور یا به بیراهه می رود و یا اینکه فقط در حد شعار باقی می ماند.
مسئول علمی اقتصادی سازمان بسیج دانشجویی اظهارکرد: جنگ اقتصادی به حیثیت و آرمان های ما گره خورده است و فشارهای اقتصادی تحمیل شده از سوی دشمن کشور را در حوزه فرهنگی و سیاسی دچار عقب نشینی کرد.
فدایی با بیان اینکه استقلال از آرمان های انقلاب است ، ابرازداشت: وجود نقاط ضعف اقتصادی جدی در کشور یکی از دلایل مطرح شدن اقتصاد مقاومتی است و نمونه بارز آن وابستگی کشور به کالای راهبردی (استراتژیک) است.
وی با بیان اینکه تولید کالای راهبردی از مسائل مهم در کشور است ، گفت: با توجه به اینکه نظام سلطه درصدد براندازی دولت ها هستند ، از این رو نباید در تهیه کالای راهبردی به کشورهای بیگانه وابسته بود همان گونه که کشورهای آمریکا و چین در تهیه کالاهای راهبردی به سایر کشورها اعتماد نمی کنند.
این مقام مسئول در سازمان بسیج دانشجویی افزود: معیشت مسئله مهم دیگری است و مردم به لحاظ معیشت دچار فشار هستند و هزینه های مسکن و سلامت بسیار بالاست.
وی با بیان وابستگی کشور به زیرساخت های جهانی اظهارکرد: نظام سلطه زیرساخت هایی ایجاد می کند که ابزار کنترل کشورها می شود که هم اکنون دلار یکی از این زیرساخت ها است و زمانی که مبادلات با خواسته های نظام سلطه مطابقت نکند ، کشورها را تحریم می کند.
فدایی بیان کرد: مفاسد اقتصادی ساختار یافته و سیستمی و نیز ضعف رسانه های اقتصادی از دیگر نقاط ضغف کشور است و رسانه اقتصادی خوبی در کشور وجود ندارد به جای اینکه سطح فقر را پایین بیاورند آن را بالا می برند در صورتی که رسانه های غربی سطح فقر را کاهش می دهند.
وی یادآورشد: جریان متعهد به انقلاب و ارزشی در حوزه اقتصادی وارد نمی شود ، در صورتی که رفاه همه مردم کاری پسندیده است که با اشرافیت تفاوت دارد.
مسئول علمی اقتصادی سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه تعاملات اقتصادی خوبی وجود ندارد، گفت: کشور دارای مشکلات ریشه داری است که با فرمان فعلی به مقصد نمی رسد و در این برهه از زمان جنگ تمام عیار اقتصادی نابرابری علیه کشور شروع شده است.
فدایی عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی مجموعه سیاست ها و بخش هایی است که اگر دولت، مردم و مسئولان طبق این الگو عمل کنند در صورت حل مشکلات ریشه ای و اساسی اقتصاد درمان و کشور پیشرفت می کند و متاثر از کسی نمی شود.
مسئول علمی اقتصادی سازمان بسیج دانشجویی تاب آوری ، استحکام و پایداری را سه مولفه در اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: دیپلماسی اقتصادی کشور ضعیف است اگر صادرات به کشورهای کوچک را آغاز کنیم ، به طور یقین در آینده توانایی صادرات به کشورهای بزرگ را در پی دارد.
فدایی ادامه داد: در دیپلماسی اقتصادی تعاملات با خارج وجود دارد به شرط آنکه کشور صادرکننده باشیم و بحث برون گرایی اقتصاد مقاومتی محقق شود.
وی با بیان اینکه مردم باید خریدار کالای ایرانی، سرمایه گذار و کارآفرین باشند، خاطرنشان کرد: دانش سرمایه پایان ناپذیر اصیلی است که به وسیله آن می توان ثروت خلق کرد و هیچگاه تحریم نمی شود.
7195/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X