فرماندار اهواز: نگاه مدیران به شهر باید تمدنی و بر اساس اصول شهرسازی باشد

اسماعیل ارزانی بیرگانی چهارشنبه در نشست ساماندهی عمران و خدمات شهری شهرهای استان در سرسرای شهید هاشمی استانداری خوزستان اظهار کرد: نگاه ما در شهرداری ها مالی است که باید به سمت جلب رضایت مردم تغییر کند و شهرداری موفق است که مردم از آن رضایت داشته باشند.
وی افزود: نظارت فنی باید تقویت و فرمانداران باید در بعد فنی وارد عمل شده و خود، مسائل را حل و فصل کنند.
ارزانی بیرگانی ادامه داد: هزینه بر بودن خدمات در شهرها در سازمان های شهرداری از جمله اتوبوسرانی و تاکسیرانی وجود دارد که باید راهکاری برای حل آن اندیشیده شود.
فرماندار اهواز تصریح کرد: منظم تر کردن برنامه ریزی و مشخص کردن اولویت عمرانی شهرها، آموزش استفاده از ظرفیت های آموزشی به ویژه در مدارس و استفاده بهتر از فضاهای آموزشی از جمله مواردی است که باید در اجرای خدمات و عمران شهری مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: طرح های جامع و تفصیلی به علت وجود مشکلات جدی باید مورد بازنگری علمی و منطقی قرار گیرند.
ارزانی بیرگانی اظهار کرد: فعال نکردن مشارکت های مردمی و سرمایه گذاران از دیگر مشکلات است به گونه ای که در هیچ یک از شهرداری های خوزستان، هیچ موفقیتی در سرمایه گذاری وجود نداشته است.
فرماندار اهواز خاطرنشان کرد: همچنین مازاد بودن نیروها در شهرداری ها علاوه بر فشار مالی به دستگاه از نظر روانی باعث کندی کار می شود و باید با برنامه ریزی، تعدیل هایی صورت گیرد.
وی اضافه کرد: قانون شهرداری ها در سال 1334 تصویب شد که با توجه به شرایط کنونی شهرها باید مورد بازنگری قرار گیرد.
شهردار شوش نیز اظهار کرد: پارسال به علت مشکلاتی از جمله کاهش چشمگیر اعتبارات عمرانی، سال سختی برای شهرداری ها بود.
یوسف زمانی اصل افزود: نیروهای شهرداری تلاش های زیادی انجام می دهند که روکش آسفالت بیش از 400 هزار متر مربع در سه سال اخیر در شوش انجام شده است.
3004/6065

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار اهواز: نگاه مدیران به شهر باید تمدنی و بر اساس اصول شهرسازی باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X