ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دستور کار آخرین هفته کاری مجلس نهم

نمایندگان در آخرین هفته کاری دوره نهم مجلس شورای اسلامی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را در دستور کار دارند.

به گزارش ایسنا جلسات علنی مجلس شورای اسلامی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده تشکیل خواهد شد و نمایندگان در آخرین روزهای کاری خود استماع گزارش معاونت نظارت در مورد عملکرد مجلس در حوزه نظارت و هم‌چنین گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد تفریق بودجه سال 93 را در دستور کار خواهند داشت.

هم‌چنین مراسم اختتامیه نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفته آینده برگزار می‌شود.

گزارش کمیسیون مشترک در مورد طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز در دستور کار آخرین جلسات علنی مجلس نهم قرار دارد.

طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس، لایحه الحاق سازمان تعاونی کادر نیروهای مسلح (اتکا) به فهرست نهادها و موسسات عمومی غیر دولتی،‌ طرح اصلاح ماده سه قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 و طرح یک فوریتی اصلاح فصل چهارم قانون اساسنامه سپاه پاسداران از دیگر دستورکارهای جلسه علنی مجلس درهفته آینده خواهد بود.

نمایندگان مجلس در ادامه طرح نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی، طرح حمایت از احیا و مرمت بافت های فرهنگی و تاریخی، رد طرح اصلاح ماده پنج قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری و طرح استفساریه ماده 24 قانون بیمه را مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق التدریس استخدامی در آموزش و پرورش، رد طرح استفساریه ماده 118 آیین نامه داخلی مجلس،‌ طرح اصلاح ماده 14 آیین نامه معاملات شهرداری تهران و طرح اصلاح ماده 54 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت از دیگر دستورکار مجلس در هفته آینده خواهد بود.

نمایندگان هم‌چنین لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، طرح اصلاح ماده 204 قانون آیین نامه داخلی مجلس، طرح اصلاح ماده 9 و 15 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، طرح تشکیل سازمان ملی مهارت و فناوری و طرح محافظت از امنیت شناگران در شهرهای ساحلی را در جلسات علنی هفته آینده مجلس مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

به گزارش ایسنا، سه‌شنبه (چهارم خرداد) آخرین جلسه مجلس نهم خواهد بود و مراسم افتتاحیه مجلس دهم نیز شنبه هشتم خردادماه برگزار می‌شود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده