نگاه مسئولان به مسائل فرهنگی و اجتماعی مطالبه گرانه باشد

به گزارش ایرنا، محسن قاسمی بعدازظهر چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان، تاکید کرد: قزوین از استان های جوان کشور محسوب شده و میانگین سن آن در این زمینه از میانگین کل کشور بالاتر است.
وی با بیان اینکه نیروی جوان برای جامعه هم تهدید و هم فرصت محسوب می شود، افزود: نسل جوان با برنامه ریزی خوب و مطلوب منبع و منشا قدرت در کشور به شمار می رود و بی مسئولیتی و توجه نکردن به آن بستر چالش ها و آسیب های فراوانی را پیش روی ما می گذارد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه نگرش جوانان و مسئولان برنداشتن برنامه ریزی های مناسب برای سامان بخشیدن به وضعیت امور جوانان، یادآور شد: این در حالی است که برابر بررسی های وزارت کشور، گروه های رده سنی 18 تا 29 سال از عملکرد مسئولان این حوزه راضی نبوده و به روحیه و اخلاق آنان نیز بی اعتماد می باشند.
قاسمی به برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان از سوی دستگاه های عضو کارگروه و ارایه آن به اداره کل ورزش و جوانان استان اشاره و یادآور شد: این اداره کل نیز برای مطالبه بهتر از دستگاه های ذیربط، برنامه های خود را به آنها ارایه دهد.
معاون امور فرهنگی و جوانان مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین نیز با اشاره به پایین بودن میانگین اوقات فراغت و نشاط اجتماعی در این استان، گفت: نداشتن طرح و برنامه و نیز جذب نشدن جوانان از مهمترین دلایل این مساله می تواند باشد.
مهران قاسمی در ادامه به پیچیده شدن موضوع مدیریت برای نسل جوان کشور نسبت به گذشته و اینکه نگاه ما به چنین موضوع هایی هنور تغییر نکرده، افزود: امروز دیگر نیاز جوانان ما تنها به اشتغال و مسکن ختم نمی شود بلکه تفریح و نشاط اجتماعی در بین آنان از اهمیت فراوانی برخوردار شده است.
وی ادامه داد: براساس آمار به دست آمده 30 درصد از جوانان استان برای گذران اوقات فراغت خود به هیچ سازمان و نهادی مراجعه نمی کنند که این یک نقطه ضعف و هشدار برای مسئولان است.
6101/8054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نگاه مسئولان به مسائل فرهنگی و اجتماعی مطالبه گرانه باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X