ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازگشت امید به جامعه با تعاملات بین المللی- مجید رحمتی*

برجام نیک فرجام و گشایش‌های دیپلماسی، فصل جدیدی از روابط با کشورهای توسعه یافته را گشوده که فرصت انتقال علوم، تبادل اندیشه ها و فناوری و پیشرفت زیرساخت‌های کشور از این طریق فراهم شود.
استان کرمانشاه که تا پیش از این به واسطه محدودیت‌ها و فشارهای بین‌المللی در مبادله با ایران به ایجاد رابطه‌های فرهنگی با برخی شهرهای کشورهای کوچک منطقه و برخی شهرهای تاریخی محدود شده بود، اکنون با آغاز فصل جدید از رابطه با غرب، شاهد رفت‌وآمدهایی است که در صورت هوشمندی مسئولان می‌تواند جهش و توسعه استان را در زمینه‌های مختلف کلید بزند.
در فضای پسابرجام، استان کرمانشاه شاهد حضور میهمانانی از کشورهای مختلف آسیایی بوده که پیامدهای امیدوار کننده‌ای در بین مردم تزریق شده است.
حضور سرمایه گذاران چند ملیتی کره جنوبی وهند که پس از توافق برجام وارد استان شدند، موجب امضای تفاهم نامه ای هشت بندی شد.
خارج از محتوای گفت و گوهای طرفین و امضای تفاهم نامه ای که در این مذاکرات انجام شد، ایجاد ارتباط با سرمایه گذاران خارجی امیدهایی را برای ارتقای سطح کیفی استان کرمانشاه احیا کرده است.
رفت‌ و آمد تیم‌های سرمایه گذاری در استان، علاوه بر اشتغال زایی فن آوری های جدید را نیز به کرمانشاه می آورند، فناوری هایی که حاصل دستیابی به دانش و فنون روز و سال‌ها کار و تجربه است که اکنون می‌تواند با گفت‌ وگو و تعامل نزدیک، زمینه انتقال آن به کشور نیز فراهم شود.
موقعیت خاص جغرافیایی کرمانشاه و مرکزیت 10 میلیون جمعیت با شعاع 200 کیلومتری خود، مرز مشترک 360 کیلومتری با کشور عراق، دارا بودن بیش از چهار هزار اثر گردشگری و همچنین ظرفیت خاص کشاورزی، یکی از استانهایی است که توجیه زیاد و قابل قبولی برای هر نوع سرمایه گذاری دارد و از این رو باید توانمندی ها و قابلیت های این استان به درستی به دیگران معرفی و زمینه جذب سرمایه گذار در فضای پسابرجام را به آن فراهم کنیم که این امر تاثیر بسیار بسزایی در کاهش نرخ بیکاری و کاهش معضلات دیگر استان خواهد داشت.
باید زیرساخت های استان به ویژه در بخش راه آهن تکمیل شود تا علاوه بر ارتباط راحت تر با مرکز کشور مسیر صادرات به عراق نیز هموارتر شود.
به هر روی بهبود اوضاع اقتصادی و افزایش امیدواری در مردم نیازمند جذب سرمایه گذاران خارجی در فضای پسابرجام، تقویت سرمایه اجتماعی و افزایش مشارکت سیاسی است تا شاهد بهبود اوضاع اقتصادی، افزایش تولید و حضور فعال جامعه در فرآیند پیشرفت کشور باشیم.
بی شک در شرایط پسابرجام، تحقق اقتصاد مقاومتی بدون مشارکت همزمان جامعه و دولت به صورت عملی و افزایش سرمایه گذاری در زمینه تولید، امکان پذیر نخواهد بود.
*خبرنگار ایرنا در کرمانشاه

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده