ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۲۱ هزار ایثارگر در وزارت نیرو شاغل هستند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مرادی عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل و بزرگداشت ایثارگران صنعت آب و برق مازندران اظهار داشت: توان و تخصص جوان کشور ما در حوزه آب و برق مایه مباهات است و آنچه در بخش ساخته و مدیریت می‌شود نشان از کار جهادی است.

وی در ادامه درباره اقدامات وزارت نیرو در بخش ایثارگری گفت: به حمد خدا در حوزه ایثارگران وزارتخانه قدم‌های خوبی برداشته است، ازجمله قانون جامع ایثارگران که مدتی امکان ابلاغ آن در وزارت نیرو میسر نشده بود در سال گذشته به دستور وزیر نیرو ابلاغ شد.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران ادامه داد: با ابلاغ این قانون کلیه ایثارگران از تمهیدات و تسهیلات آن بهره‌مند می‌شوند و این در حالی است که دو روز پیش مجلس شورای اسلامی قانون جامع ایثارگران را با اصلاحات خوبی به تصویب نهایی و دائمی رساند که مایه نوید و خوشحالی است.

مرادی، بابیان اینکه قانون جامع ایثارگران، قانون جامع و کاملی است، بیان کرد: در این قانون تمامی ابعاد مربوط به خدماتی که موردنیاز ایثارگران است، پیش‌بینی‌شده است، لذا این قانون که مدتی بلا اقدام بود در سال گذشته به دستور وزیر محترم به‌کل صنعت آب و برق ابلاغ شد.

وی افزود: خدمات قانون جامع ایثارگران که شامل خدمات درمانی، تسهیلات رفاهی، وام و استخدامی است به فرزندان و خانواده همه‌کسانی که از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران «شهید» اطلاق می‌شوند ارائه می‌گردد.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران در بخش دیگری از سخنان خود، درباره استخدام ایثارگران و فرزندان آنان گفت: در سال گذشته دو نوبت آزمون استخدامی در شرکت‌های غیردولتی و دولتی وزارت نیرو برگزار شد که درمجموع از بین ۳ هزار نیروی جذب‌شده ۹۰۰ نفر ایثارگر بودند که از راه قانونی وارد صنعت آب و برق شدند و فرآیند جذب آنان در حال انجام است.

مرادی، افزود: در هر آزمون استخدامی که در صنعت آب و برق برگزار می‌شود ۳۰ درصد استخدامی وزارت نیرو شامل ایثارگران است.

وی ادامه داد: سایر خدماتی که قوانین و مقررات، دستورالعمل داخلی برای ایثارگران در وزارت نیرو ساری و جاری است و در برخی موارد به جهت محدودیت‌هایی که در سالهای گذشته ایجاد شد ممکن کاستی‌هایی باشد که با سعی و تلاش مدیران ارشد صنعت تمهیدات و تسهیلات برای ایثارگران برقرار است.

این مسئول متذکر شد: تنها در بحث جذب و به‌کارگیری فرزندان ایثارگران (جانبازان و آزادگان) مشکلاتی وجود دارد و این در حالی است که در سایر امور و خدماتی که ارائه می‌شود مشکلی وجود ندارد و  به نیاز جذب و به‌کارگیری تمامی فرزندان شهدا رسیدگی شده است و متقاضی فرزند شهیدی نداریم.

مرادی بابیان اینکه در دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس، وزارت نیرو جزء دسته‌های پیشتاز بوده است، گفت: بیش از ۵۳۰ شهید در طول ۸ سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، وزارت نیرو تقدیم کرده است.

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران بابیان اینکه مشکلی که در مازندران وجود دارد محدودیت جذب و استخدام است و به سبب محدودیت‌هایی که در حوزه بودجه در دستگاه‌ها وجود دارد راضی نگه‌داشتن همه مراجعات امکان‌پذیر نیست و تا جاییکه ظرفیت اجازه می‌دهد در به‌کارگیری، جذب و سروسامان دادن جوانان تحصیل‌کرده که تلاش کردند و زحمت کشیدند و درس خواندند، باید تلاش کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده