ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انحلال صنف قالی‌بافان به نفع استان کرمان نیست

اصناف معاون توسعه تجارت سازمان صنعت،معدن وتجارت استان کرمان گفت: اصناف کشور خواستار حضور در شوراهای تاثیرگذار تصمیم گیری به ویژه در فراکسیون ها یا کمیسیون های تاثیرگذار مجلس هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بردسیر، مصطفی زریسفی گردهمایی اصناف استان کرمان که در بردسیر برگزار شد اظهار داشت: در مجلس فراکسیونی هم تشکیل شده اما هیچ جایگاه تصمیم‌گیری ندارد  همچنین اصناف در شوراهای اقتصادی و برنامه‌ریزی استان‌ها نیز جایی ندارند.

وی با بیان اینکه پیشنهاد داریم کمیسیونی تأثیرگذار در مجلس داشته باشیم گفت: در شوراهای مشورتی دولت نیز باید اصناف حضور داشته باشند در قانون برنامه 5 و حتی ششم نیز هیچ نامی از اصناف برده نشده است.

زریسفی تصریح کرد: یکی از مشکلات ما حوزه مسائل قانونی است، آخرین بار قانون نظام صنفی در سال 92 بازنگری شد وهمان قانون در حال اجرا است که نواقصی دارد، در مجلس آنچه که با قانون مورد نظر ما باید هم‌راستا باشد مغایرت 180درجه‌ای دارد.

معاون توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان تأکید کرد: بحث حریم و ثبت حریم که باید در اختیارات اتحادیه باشد ولی قانون می‌گوید نباید حریم وجود داشته باشد این درحالی است که اگر حریم برداشته نشود سرریز بیکاران همه بخش‌ها به اصناف و بازار می‌آیند و ضررهای زیادی متوجه کشور می‌شود.

زریسفی خواستار تفکیک قوانین خاص صنفی شد و اظهار کرد: در بحث فرش‌بافان 70 هزار قالی باف داریم که 42 ملیارد تومان ارزش افزوده دارند که منحل شدن اتحادیه آنان در کرمان به سود ما نیست.

وی با تأکید بر اینکه اولین قانون بعد از انقلاب قانون نظام صنفی بود گفت: شش بار تا امروز این قانون بحث و بررسی و تغییراتی داشته است ولی با توجه به نارسایی‌ها باز هم نیاز به اصلاح دارد.

با اشاره به اینکه گاهی نگاه سنتی و غیرمدرن به بازار می‌شود افزود: درحال حاضر بروزترین اطلاعات از اصناف کشور را در سامانه اتاق اصناف کشور داریم، وهریک از مسئولین از رئیس جمهور تا وزیر وحتی مردم به راحتی می‌توانند به سؤالات خوددرخصوص اصناف دراین سامانه پاسخ بگویند.

معاون توسعه تجارت سازمان صنعت معدن وتجارت استان اظهار کرد:70 هزار واحدصنفی در شمال وجنوب استان داریم که نه تنها بار مالی بردوش دولت ندارند که 210 هزارشغل نیز دراستان ایجاد کرده‌اند وبا مالیاتی که می‌پردازند برای دولت درآمدزایی هم دارند.

زریسفی یادآورشد: در برخی شهرستان‌های استان نماینده صنعت و معدن نداریم که اوضاع را در برخی شهرها بحرانی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تورم در بازار ما کنترل شده ولی رکود وحشتناک حاکم بر بازار را نباید نادیده گرفت اما پیش‌بینی می‌شود در پایان 95 سالی متفاوت‌تر داشته باشیم.

معاون توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان افزود: اتفاق ناخوشایندی که رخ داد دوگانه شدن مدیریت تنظیم بازار بین صنعت ومعدن با جهاد کشاورزی بود که  ناهماهنگی در مدیریت تنظیم بازار ایجاد کرد که کار اشتباهی بود باید به عنوان یک الفبای اقتصادی این مشکل حل شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X