ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صدای مادر نواحی مختلفی از مغز کودک را فعال می کند

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، شنیدن صدای مادر در قیاس با صدای دیگران، نواحی بسیار وسیع تری از مغز کودک را فعال می کند و به واسطه این واکنش مغز کودک، می توان توانایی ارتباطات اجتماعی او را پیش بینی کرد.
نواحی از مغز که نسبت به صدای مادر واکنش نشان می دهد، فراتر از مناطق دخیل در شنوایی است و از جمله، بخش های مرتبط با پردازش عاطفی را نیز در بر می گیرند.
دانیل آبرامز محقق اصلی دکترا، استاد در روانپزشکی و علوم رفتاری گفت: ما بسیاری از فرایند های اجتماعی، زبانی و احساسی را با گوش دادن به صدای مادر خود یاد گرفتیم. اما جای تعجب است که شناخت چندانی در باره چگونگی سازماندهی مغز در کنار این منبع صوتی مهم نداریم. ما متوجه نبودیم که صدای مادر چنین دسترسی سریعی به بسیار از سیستم های مختلف مغز دارد.
تحقیقات مختلف نشان می دهند که کودکان صدای مادر خود را ترجیح می دهند. در یک مطالعه، نوزادان یک روزه هنگامی که صدا مادر خود را شنیدند، پستانک را محکم تر می مکیدند، اما در مورد صدای سایر زنان این گونه نبود.
این مطالعه در 16 ماه می در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد.
علمی **1311**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده