ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

محدودیت منابع آب اساسی ترین چالش بخش کشاورزی کشور است

به گزارش ایرنا، محمدرضا محمدزاده روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات بخش کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری در شهرکرد افزود: با توجه به محدودیت منابع آب کشاورزی، افزایش بهره‌وری در استفاده از این منابع و بهینه ‌سازی مصرف آب نیازمند برنامه ریزی و استفاده از الگوهای مناسب کشت است.
وی گفت: هم اکنون برخی از طرح های کشاورزی و تولیدی استان چهارمحال وبختیاری از جمله طرح ایثارگران کوثر و طرح های موفق دیگر با مشکل تامین آب مواجه است.
محمدزاده افزود: به طرح کشاورزی ایثارگران کوثر ازسال 86 تاکنون آب داده نشده و این در حالی است که در سال 84 از این طرح بیش از چهار هزار تن چغندر برداشت شده است.
به گفته وی، با توجه به وضعیت بحرانی منابع آب، توسعه سطح اراضی زیرکشت کشاورزی در دستور کار نیست و اولویت وزارت جهادکشاوزی به حداکثر رساندن بهره وری در ظرفیت های موجود است.
عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، فعال سازی تشکل های کشاورزی و توسعه زنجیره های تولید را از مهمترین سیاست های وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد.
محمدزاده استان چهارمحال و بختیاری را از نظر فرهنگی و الگوی کشاورزی از استان های پیشرو در کشور دانست، گفت: این استان می‌تواند الگوی مناسبی در زمینه کشاورزی باشد.
وی افزود: هم اکنون طرح کشاورزی 800 هکتار فدک و عمان سامانی در استان چهارمحال وبختیاری از موفق ترین طرح های کشاورزی کشور است که این طرح ها باید معرفی و الگوسازی شود.
محمدزاده با تاکید بر توسعه صنایع تکمیلی و تبدیلی در کنار طرح های کشاورزی گفت: با راه اندازی نهضت ساماندهی نظام بهره برداری در چهارمحال وبختیاری می توان این استان را در اجرای برخی طرح های کشاورزی در کشور پیشگام کرد.
عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به منظور شرکت در جلسه شورای شرکت های سهامی زراعی، تعاونی و تولید استان چهارمحال وبختیاری به شهرکرد سفر کرده است.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده