ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش‌بینی وضعیت جوی در دو روز آینده

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از بروز پدیده گرد و غبار در جنوب شرق و شرق، به ویژه زابل و همچنین کاهش دما در نوار شمالی کشور و تشدید بارش‌ها در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خبر داد. خبرگزاری ایسنا: احد وظیفه ، درخصوص پیش‌بینی وضعیت جوی کشور طی دو روز آینده گفت: سامانه بارشی مستقر بر کشور طی سه روز آینده در شمال غرب کشور سبب ابرناکی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد می‌شود. در ساعات بعدازظهر نیز در مناطقی از غرب، شمال شرق، مرکز، سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی، شرق و جنوب شرق کشور بارش‌های پراکنده و گاهی رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده‌است.

وی افزود: روز پنج شنبه از شدت بارش در شمال غرب کاسته و بر شدت بارش‌های غرب کشور افزوده می شود. از اوایل روز پنجشنبه نیز افزایش موقتی دما و وزش باد جنوبی در استان‌های مازندران، گیلان و اردبیل اتفاق می‌افتد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به مواج شدن دریای خزر از اواخر روزپنجشنبه، ادامه داد: از همین روز نفوذ زبانه پرفشار و ریزش هوای خنک از عرض‌های شمالی، منجر به کاهش دما در نوار شمالی کشور و تشدید بارش‌ها در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهد شد. همچنین طی سه روز آینده وزش باد شدید در جنوب‌شرق و شرق کشور سبب گرد و خاک و کاهش دید افقی به ویژه در منطقه زابل می‌شود.

به گفته وی، روز چهارشنبه با احتمال تشکیل توده گردوخاک بر روی کشور عراق برای مناطقی از غرب و جنوب‌غرب، وقوع گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست. همچنین از بعدازظهر پنجشنبه و طی روز جمعه با افزایش وزش باد در جنوب غرب کشور، پدیده گردوخاک در این ناحیه پیش بینی می‌شود. روز جمعه نیز خلیج فارس مواج خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور وضعیت جوی استان تهران در روز پنج شنبه را کمی ابری، دربعدازظهر همراه با افزایش ابر و در بعضی ساعات به صورت رگبار و رعدوبرق و گاهی وزش باد پیش بینی کرد و گفت: بیشینه دما در این روز 33 درجه و کمینه آن 23 درجه بالای صفر خواهد بود. در روز جمعه نیز هوای استان تهران، نیمه ابری، دربعدازظهربا افزایش ابر در بعضی ساعات همراه با رگبارورعدوبرق و گاهی به صورت وزش بادشدید پیش بینی می‌شود.

وظیفه همچنین دمای هوا در گرمترین ساعت روز جمعه را 32 درجه و در سردترین ساعت 21 درجه سانتی گراد اعلام کرد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده