ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خطر تعطیلی آزمایشگاه های پزشکی هیئت وزیران ورود کند

۱۳۹۵/۰۲/۲۹ - ۱۷:۱۸ - کد خبر: 183245 خطر تعطیلی آزمایشگاه های پزشکی/ هیئت وزیران ورود کند

سلامت نیوز:مسئولین آزمایشگاه های تشخیص پزشکی شهر تهران، نسبت به خطر تعطیلی آزمایشگاه های پزشکی به دلیل ثابت ماندن تعرفه های آزمایشگاهی هشدار دادند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، امروز چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه ۹۵ جلسه ای پیرامون مشکلات عدیده ای که به واسطه کاهش تعرفه خدمات آزمایشگاهی ایجاد شده است با حضور مسئولین آزمایشگاه های بیمارستان های خصوصی و آزمایشگاه های بزرگ تشخیص پزشکی شهر تهران در سالن اجتماعات بیمارستان مهراد برگزار گردید.

در سال ۱۳۹۳ ارزش نسبی خدمات آزمایشگاهی تصویب شده توسط هیئت وزیران اجرا نشد و با کارشناسی های صورت گرفته توسط وزارت بهداشت، در سال ۱۳۹۴ ۲۰۰۰۰K تومان به ۱۷۰۰۰K تومان کاهش یافت. بنابراین آزمایشگاه ها تنها گروه پزشکی هستند که پس از طرح تحول نظام سلامت کاهش تعرفه داشته اند.

در اوایل سال ۱۳۹۴ وزیر بهداشت، کارشناسی هزینه تمام شده آزمایش ها را به انجمن های آزمایشگاهی واگذار نمود که آنها نیز طی ۸ ماه با استفاده از متخصصین و کارشناسان اقتصاد سلامت کارشناسی های علمی مورد نیاز را انجام داده و به وزیر اعلام نمودند تا به دبیرخانه شورای عالی بیمه ارجاع داده شود.

در پایان این جلسه مسئولین و سهامداران آزمایشگاه های بیمارستان های خصوصی و آزمایشگاه های بزرگ تشخیص پزشکی شهر تهران عنوان نمودند عدم تصویب هزینه تمام شده خطرات بسیار جدی برای آزمایشگاه ها به همراه خواهد داشت و خواستار تصویب هزینه تمام شده آزمایشگاه ها از هیئت وزیران شدند.


[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت سلامت نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده