ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تشکیل کمیته شهرستانی در راستای اجرای برنامه‌های ستاد بازآفرینی

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید انصاری ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی در محل استانداری زنجان، افزود: کارگروه فرهنگی و اجتماعی باید بررسی‌های لازم برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های تشکل‌های مردم‌نهاد و محلی را در راستای اجرای طرح بازآفرینی انجام دهد.

وی به اجرای طرح بازآفرینی در استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: باید تعداد محلات و شهرهای منتخب برای اجرای این طرح در هر یک از استان‌ها با توجه به جمعیت و تعداد شهرهای آن استان باشد.

استاندار زنجان گفت: انتخاب سه شهر و در هر شهر سه محله از هر یک از استان‌های کشور برای اجرای طرح بازآفرینی برای همه استان‌های کشور نمی‌تواند عادلانه باشد و  از آن جایی که بخشی از اعتبارات اجرای این طرح توسط دولت تأمین می‌شود، انتخاب محلات و شهرها نیز باید متناسب با جمعیت و دیگر موارد نسبی باشد.

انصاری تاکید کرد: جلسه بعدی ستاد بازآفرینی در تیرماه برگزار می‌شود و در این جلسه پیشنهادهای هر یک از شهرستان‌ها با حضور فرمانداران و شهرداران شهر مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه کشور ما ساختارگرا است و  با این ساختارها معمولاً هیچ مشکلاتی از مردم برطرف نشده است، ادامه داد: نباید در تشکیل کارگروه‌های مربوطه برای اجرای طرح بازآفرینی عجله کرد، بلکه باید ظرفیت‌های کارگروه‌های موجود برای اجرای برنامه‌ها و امور یک طرح و برنامه مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار زنجان به لزوم به‌کارگیری مشارکت‌های مردمی در راستای اجرای هر چه‌بهتر برنامه‌های طرح بازآفرینی اشاره کرد و افزود: در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های این طرح مردم با همکاری مطلوب می‌توانند نقش مؤثری ایفاء کنند.

انصاری افزود: طرح بازآفرینی به شکل برنامه‌ریزی شده  طی 15 سال اخیر در سراسر کشور آغازشده که پیشروی آهسته این برنامه ازجمله ایرادهای اجرای این طرح است.

استاندار زنجان به تشکیل کمیته شهرستانی در راستای اجرای برنامه‌های ستاد بازآفرینی اشاره کرد و گفت: باید در راستای تشکیل این کمیته ظرفیت‌های هر یک از شهرستان‌های استان مورد توجه قرار گیرد.

انصاری تصریح کرد: هر یک از شهرستان‌ها می‌توانند محلات موردنظر خود برای اجرای طرح بازآفرینی را پیشنهاد دهند و با انجام این کار به سمت محله گرایی پیش می‌رویم.

وی گفت: افراد ساکن در محلات موردنظر برای اجرای طرح بازآفرینی توانایی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برای اجرای این طرح را ندارند و پیش‌بینی مشوق‌ها، ارائه اعتبارات دولتی و تعیین تکلیف منابع اعتباری می‌تواند برای اجرای این طرح مورد توجه قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X