ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۶۸ هزار واحد روستایی در استان همدان پایان کار گرفتند

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ظفری ظهر چهارشنبه در جلسه بررسی روند ساخت مسکن روستایی نهاوند که با حضور معاون بازسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی کشور برگزار شد، از پرداخت بیش از ۸۵۶ میلیارد تومان تسهیلات مقاوم‌سازی در بخش روستایی خبر داد و گفت: در بیش از ۴۷۷ روستای استان عملیات بهسازی روستایی در فاز اول به اتمام رسیده است.

ظفری عنوان کرد: در این بین ۸۶ هزار و ۵۷۶ متقاضی به‌نظام بانکی برای بررسی و عقد قرارداد معرفی‌شده‌اند که با هماهنگی نظام بانکی بیش از ۷۶ هزار و ۶۴۵ پرونده موفق به عقد قرارداد شده‌ و درنهایت ۶۸ هزار و ۱۲۰ واحد پایان کار دریافت کرده‌اند.

وی سهمیه امسال را هفت هزار فقره با ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلان اعلام کرد و گفت: در سال ۹۴ نزدیک به دو هزار و ۳۵۴ واحد با هزینه کرد ۱۰۵ میلیارد تومان اعم از تسهیلات بانکی و آورده متقاضی اجراشده و بر اساس این مبلغ ۲۱۱ هزار و ۸۶۰ مترمربع ساختمان در سطح روستاها ساخته‌شده است.

وی درباره مسکن روستایی استان همدان گفت: با تلاش جمعی که در سطح استان همدان اتفاق افتاده از ابتدای شروع طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی افزون بر ۹۶ هزار و ۶۹۳ سهمیه برای استان اخذشده است که مبتنی بر این سهمیه ۹۲ هزار و ۹۹۰ مراجعه داشته‌ایم.

پرداخت ۸۶۶ میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی در پنج سال گذشته

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان بیان کرد: مجموع مبلغ تسهیلاتی که از پنج سال گذشته تاکنون برای بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی همدان در نظر گرفته‌شده ۸۶۶ میلیارد تومان است که برای بهسازی مسکن و توسعه مسکن معیشت محور استفاده شده است.

وی بابیان اینکه هماهنگی بین بنیاد مسکن و کمیته امداد خمینی(ره) در سطح ملی تحت عنوان تفاهم‌نامه صورت گرفته است، گفت: در این تفاهم‌نامه مقررشده با توجه به تسهیلات مسکن روستایی بیش از ۲۰ هزار واحد مسکن روستایی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ساخته شود که از این تعداد در سال گذشته هزار واحد به‌عنوان سهمیه همدان اعلام و ابلاغ‌شده و تاکنون بیش از ۸۰۰ متقاضی از سوی کمیته امداد استان به بنیاد معرفی‌شده است.

ظفری با اشاره به اینکه ۳۴۱ نفر از این تعداد به بنیاد مسکن مراجعه‌ کرده‌اند، عنوان کرد: بیش از ۲۰۰ نفر به بانک معرفی‌شده و بیش از ۱۰۰ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

وی بیان کرد: کمک بلاعوضی که قرار شده از حساب ۱۰۰ حضرت امام به جامعه هدف داشته باشند برای هر واحد ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که دو میلیون تومان از حساب ۱۰۰ و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض کمیته امداد به مددجویان خواهد بود.

تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار همدان طرح هادی دارند

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان درباره تهیه طرح‌های هادی روستایی نیز عنوان کرد: در استان همدان تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت تهیه طرح هادی روستایی برخوردار شده‌اند و برای روستاهای زیر ۲۰ خانوار طرح تعیین محدوده تهیه‌شده است.

وی با اعلام اینکه همدان به‌عنوان استان پیشتاز در تهیه طرح‌های هادی محسوب می‌شود، گفت: شاخص تهیه طرح‌های هادی در سطح کشور ۸۸ درصد است که در استان همدان به ۱۰۰ درصد رسیده است.

ظفری با اشاره به اینکه تاکنون ۹۴۱ روستای استان همدان دارای طرح هادی هستند، گفت: وارد فاز بازنگری طرح‌های هادی روستایی شده‌ایم و تاکنون طرح هادی ۳۳۲ روستا بازنگری شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان از تهیه طرح بافت واجد ارزش برای ۵ روستای استان همدان خبر داد و گفت: طرح ساماندهی چهار بخش در استان همدان انجام‌شده است.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X