ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حضرت علی اكبر(ع) الگوی دين‌مداری جوانان است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی ستوده بعد از ظهر چهارشنبه در جشن میلاد حضرت علی اكبر (ع) در اردبیل با تاكید به اینكه روایات متعددی از احئالات حضرت علی اكیر سخن به میان آورده است، تصریح كرد: ایشان در اخلاق و منش دینی الگوی جوانان است.

وی با بیان اینكه علی اكبر (ع) در جوانی با ویژگی های اخلاقی و رفتاری خود نگاه انبوه جوانان را به سوی خود جلب می کرد، اضافه كرد:  بر اساس روایات وی در تنهایی اهل تفکر و همراه با حزن بود و علاقه فراوانی به خلوت با خدای خود و پرداختن به راز و نیاز و گفتگو باخالق هستی داشت.

مدیر كل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینكه علی صفات جد خود را می دانست و خود را بدان صفات می آراست، افزود: در زندگی آسان گیر، ملایم و خوش خو بود و با بینوایان و فقرا که از نظر ظاهری در جامعه و نگاه دنیا طلبان احترام چشمگیری نداشتند. نشست و برخاست می کرد.

ستوده با اشاره به بینش عمیق دینی حضرت علی اكبر (ع) اضافه كرد: اصالت های فکری و استواری های روحی، وی را چنان کرده بود که هیچگاه و از هیچ حاکمی هراس نداشت.

وی تصریح كرد: آنچه از روحیات وی قابل توجه است، این است كه تمامی انسان ها را بندگان خدا می دانست و از تحقیر آنان خود داری می ورزید.

به گفته مدیر كل تبلیغات اسلامی استان زندگی ساده و بی پیرایه علی اكبر (ع) موجب شده بود آنان که اخلاقی نیکو و فضایلی شایسته داشتند، همیشه مورد تکریم و احترام وی بودند و خویشاوندان ازصله او بهره مند می شدند.

ستوده با اشاره به شجاعت رفتاری حضرت علی اكبر در شرایط سخت زندگی اضافه كرد: ایشان در میدان رزم سلحشوری شجاع، نیرومند و پرتوان بود و انبوه دشمن هرگز او را بیمناک نمی ساخت.

وی افزود: در عین حال در اجرای عدالت و دفاع از حق، قاطع و استوار بود و به یاری محرومان و مظلومان می شتافت و دربرابر ظالمان می ایستاد تا حق را به صاحبش برنمی گردانید، آرام نمی گرفت.

مدیر كل تبلیغات اسلامی استان تاكید كرد: در شرایط كه انواع انحرافات فكری و اخلاقی از سوی دشمن ترویج می شود جوانان می توانند از حضرت علی اكبر به عنوان الگوی برتر تبعیت كنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X