ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشست کلان پیوست نگاری فرهنگی ایران در استان بوشهر برگزار می‌شود

صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر گفت: برای تبیین جایگاه پیوست در توسعه و پیشرفت ،نشست پیوست نگاری فرهنگی ایران در اواخر امسال در استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در کارگاه پیوست نگاری فرهنگی ویژه بسیج اساتید در دانشگاه فرهنگیان بوشهر نقش مهم توسعه و پیشرفت با توجه به مقوله فرهنگ تشریح کرد و اظهار داشت: توسعه و پیشرفت بدون زیرساخت فرهنگی با مشکلات مواجه می‌شود که در این راستا توجه به مقوله فرهنگی در همه عرصه‌ها از ضروریات است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید برتوسعه و پیشرفت در بستر فرهنگ گفت: اگر توسعه بدون فرهنگ باشد قطعاً این توسعه تبدیل به ایستایی سپس میرایی می‌شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه توسعه و پیشرفت بدون نگاه فرهنگی مقدور نیست افزود: متفکران جهانی به این نتیجه رسیده‌اند که اساسا توسعه و پیشرفت بدون نگاه فرهنگی مقدور نیست.

امام جمعه بوشهر از بحران عرصه توسعه و پیشرفت در کشورهای غربی خبرداد و بیان کرد: کشورهای غربی هر چند در توسعه به رشد فوق روز رسیده‌اند اما به سبب نداشتن زیرساخت فرهنگی بنیان‌های خانواده و نظام اجتماعی را از بین می‌برد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با تاکید بر پیوست فرهنگی در عرصه توسعه و پیشرفت  اظهار داشت: هر پروژه براساس دیدگاه اسلامی باید بر اساس مبدأ و مقصد طراحی دینی باشد و در بستر دینی اجرا شود.

امام جمعه بوشهرپیوست نگاری فرهنگی مایه حیات الهی تمامی پدیده‌ها  دانست و افزود: پیوست فرهنگی ضمانت توسعه و پیشرفت جامع علم و فنآوری‌ها را تضمین می‌کند چراکه اگر پیوست فرهنگی در پروژه تعریف نشود تمام توسعه و پیشرفت به سمت تحقیر انسان، جدایی انسان از راستای عبودیت الهی و کرامت انسانی گام برمی‌دارد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه پیوست فرهنگی متن و اساس توسعه و پیشرفت است تصریح کرد: تلاش‌های بسیاری در این زمینه صورت گرفته اما متأسفانه تاکنون معنای پیوست فرهنگی در ایران محرز نشده است.

وی با تاکید بر توجه به پیوست فرهنگی با نگاه دانش بنیانی افزود: اگر نگاه و پیوست فرهنگی و برنامه‌ریزی، مدیریت و نظارت با نگاه فرهنگی و دانش‌بنیانی باشد  بسیاری از معضلات اجتماعی ، اقتصادی و صنعتی برطرف می‌شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه توسعه و پیشرفت بدون منظومه فرهنگی آن توسعه دچار نوعی افسردگی می‌شود گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مقوله پیوست نگاری فرهنگی و مهندسی فرهنگی تاکیدات فراوانی کرده‌اند چراکه اگر پیوست نگاری فرهنگی نباشد قطعاً توسعه و پیشرفت دچار بحران می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان  بوشهر نقش مهم پیوست فرهنگی در جلوگیری از تخلفات و جرائم مهم دانست و افزود: اگر در تمامی زمینه‌ها پیوست نگاری فرهنگی وجود باشد زمینه اختلاس، رشوه، تخریب، توطئه و فتنه از بین می‌رود و بستر توسعه و پیشرفت در مسیر تکریم مردم قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر تدوین نقشه جامع فرهنگی کشور و پیوست نگاری فرهنگی گفت: برای تمامی پروژه‌های در آستانه اجرا و حتی پروژه‌های سال‌های آینده نیاز به نگارش نقشه جامع فرهنگی کشور و پیوست نگاری فرهنگی است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه پیوست فرهنگی تنها مختص صنعت نیست خاطرنشان کرد: پیوست فرهنگی در تمام عرصه‌های جامعه حتی خانواده‌های باید ترویج شود.

وی با بیان اینکه نشست کلان پیوست نگاری فرهنگی ایران در استان بوشهر برگزار می‌شود گفت: برای تبیین جایگاه پیوست در توسعه و پیشرفت ،نشست پیوست نگاری فرهنگی ایران در اواخر امسال در استان بوشهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X