ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صنعت نمایشگاهی فرصت است نه تهدید صنعت نمایشگاهی ابزاری برای شکست رکود است

چهاردهمین نمایشگاه صنعت دام و طیور - گرگان مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های همدان در واکنش به گزارش تسنیم، صنعت نمایشگاهی را فرصتی دانست که باید از آن به درستی استفاده کرد و نباید به چشم یک تهدید به آن نگاه کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، روز 27 اردیبهشت ماه امسال گزارشی با عنوان « "رکود" دامن‌گیر صنعت مبل در استان همدان/ دهکده مبل همدان نیمه‌کاره رها شد» بر روی خروجی سایت خبرگزاری تسنیم همدان منتشر شد.

در این گزارش رئیس اتحادیه تولیدکنندگان مبلمان استان همدان، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان و یکی از تولیدکنندگان مبلمان درباره وضعیت این صنعت اظهارنظر کرده بودند.

پس از انتشار این گزارش، شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی همدان نسبت به سخنان مطرح شده از سوی رئیس اتحادیه تولیدکنندگان مبلمان استان همدان اعتراض نشان داده و خواستار انتشار جوابیه‌ای در این زمینه شد که متن آن در ذیل آمده است.

نظر به خبر رکود دامن‌گیر صنعت مبل در استان همدان و انعکاس آن در خبرگزاری تسنیم، ضمن تشکر از خبرنگار محترم برای انعکاس مصاحبه مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان، موارد ذیل برای تنویر افکار عمومی ارسال می‌شود.

صنعت نمایشگاهی فرصت است نه تهدید

در پاسخ به این جمله رئیس محترم اتحادیه صنف مبل‌فروشان که نمایشگاه آفت جان تولیدکنندگان است؛ به ذکر این نکته بسنده می‌کنیم که شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی در همه استانها فعالیت می‌کند و به عنوان فرصتی برای ارائه و معرفی محصولات تولیدکنندگان می‌باشند. اینکه عده‌ای از افراد مذکور تمایل دارند انحصار فروش در سطح استان را فقط برای خود حفظ نمایند و این قابل تامل است در حالی که برگزاری نمایشگاه‌ها با هدف ایجاد فضای رقابتی برای ارائه و معرفی محصولات که در نهایت در بیرون از فضای نمایشگاهی با ارسال محصولات معرفی شده به علاقه‌مندان و خریداران؛ تحویل آنها خواهد شد.

مبل فروشان داخل استان همواره تلاش می‌کنند نمایشگاه به صورت مجانی یا با 50 درصد تخفیف در اختیار آنها قرار گیرد. لذا؛ به جهت یادآوری مجدد ذکر این مورد لازم به نظر می رسد، نمایشگاه بین‌المللی استان همدان یک شرکت خصوصی است و از منابع دولتی نیز استفاده نمی‌کند، همچنین برای تامین هزینه‌های جاری و عمرانی خود نیازمند برگزاری نمایشگاه‌های مختلف بین‌المللی، تخصصی، عمومی و نمایشگاه‌های خاص می‌باشد.

در بسیاری از موارد نهادهای دولتی مانند سازمان میراث فرهنگی، شرکت شهرکهای صنعتی و ارشاد اسلامی برای حمایت از مجموعه‌های خود نسبت به برگزاری نمایشگاه اقدام می‌نمایند. اگر اتحادیه محترم مبل فروشان هم نگران وضعیت موجود صنعت مبل استان همدان می‌باشد، شایسته است؛ راسا نسبت به برگزاری نمایشگاه تخصصی مبل با هدف معرفی توانمندیهای استان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اقدام کند. در حالی که شاهد هستیم تولیدکنندگان مبل شهرستان رزن بدون توجه به موارد یاد شده در نمایشگاه همدان با علاقه و رضایت شرکت می‌کنند.

ایشان در قسمتی از مصاحبه خود، نمایشگاه را بلای جان واحدهای تولید مبلمان در استان همدان دانسته و عدم رونق این بازار را از برپایی نمایشگاه مبل می‌دانند.

در پاسخ باید گفت: نمایشگاه تخصصی مبلمان همراه با نمایشگاه لوستر و چراغهای تزیینی، صنایع چوبی و خواب با هم اجرا می‌شود و اگر قرار بود ناراحتی هم صورت می‌گرفت سایر صنفهای مرتبط نیز می‌بایستی ادعا داشته باشند. بهتر است فعالان اتحادیه مبلمان به جای حاشیه‌سازی به فکر برندسازی برای صنعت مبلمان استان، خصوصا مبل منبت به عنوان صنایع دستی ماندگار استان همدان باشند.

در خصوص پاسخ به قسمتی از مطالب خبرنگار تسنیم مبنی بر این که تبلیغات نمایشگاه با واقعیت منطبق نیست باید گفت: در هنگام برگزاری نمایشگاه اکیدا توصیه می‌شود که بازدیدکنندگان و خریداران به طور مستقیم با عرضه‌کنندگان مبل معامله نکرده و مبالغ خود را به صورت علی‌الحساب و در ازاء صدور فاکتور به ستاد اجرایی نمایشگاه پرداخت نمایند تا در صورت هرگونه مغایرت و عدم رضایت خریدار، نسبت به اعمال حسن انجام تعهدات اقدام  شود.

موارد یاد شده به دلیل پرداخت مستقیم خریداران به عرضه‌کنندگان بوده که بعضا با تاخیر در ارسال کالاها است.

شاهد هستیم در سالهای اخیر با توجه به شرایط بد بازار و رکود موجود در سطح کشور و به تبع آن منطقه غرب کشور و به طور خاص استان همدان نیز دچار مشکل بوده ولی نمایشگاه بین‌المللی استان همدان با برگزاری 32 عنوان مختلف نمایشگاهی در 25 مرحله در سطوح مختلف بین‌المللی، تخصصی و عمومی جایگاه خوبی داشته و انتظار داریم رسانه‌ها و فعالان اقتصادی در بیان نظرات خود این موارد را رعایت نمایند.»

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده