ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

از افتتاح نخستین رادیوی محلی تا افزایش سطح ایمنی کارگران

به گزارش خبرگزاری مهر، مهمترین اخبار مناطق شهری شهرداری تهران به شرح زیر است:

سطح ایمنی کارگران شهری شمال تهران ارتقا یافت

کارشناسان آموزشگر اداره مدیریت پسماند شهرداری منطقه یک طی یکسال گذشته اقدام به آموزش بیش از ۵۵۰ کارگر شهری در خصوص ارتقاء ایمنی در حین کار کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی جمشیدیان رئیس اداره مدیریت پسماند با بیان  خبر فوق اظهار داشت: با توجه به حساسیت حوزه خدمات شهری، سلامت کارگران زحمت کش این حوزه به واسطه تماس مستقیم با برخی از زباله های آلوده، درمعرض خطرقرارمی گیرد، لذا برگزاری این کارگاه ها در راستای آشنایی این افراد با روش صحیح  انجام کار، آشنایی با وسایل وابزارکار، آشنایی با بیماریهای مسری و خطرات ناشی از آن همچنین آشنایی با حوادث غیرمترقبه و چگونگی برخورد با آنها الزامی است.
وی گفت: ارتقاء سطح ایمنی کار برای کارگران باید در اولویت فعالیت ها قرار گیرد و با آموزش های لازم نکات ایمنی به کارگران آموزش داده شود که در حال حاضر این اقدام توسط آموزشگران اداره بازیافت و مدیریت پسماند شهرداری منطقه یک انجام شده و بیش از ۵۵۰  کارگر از سال گذشته تا کنون با موازین و نکات ایمنی در حین کار آشنا شدند.
جمشیدیان تصریح کرد : نیروهای آموزشگر با حضور در میادین میوه و تره بار، ایستگاه های بازیافت، اسکان های کارگری و... به آموزش چهره به چهره کارگران می پردازند

اجرای طرح پیش گیری از سر درد در کلان شهر تهران آغاز شد

برای نخستین بار در سطح کشور؛ شهرداری منطقه ۱۱ تهران در مشارکت با انجمن سردرد ایران اجرای طرح پیش گیری از سردرد را در محله های مرکزی شهرآغاز کرده است.

وحید محمدی قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ در خصوص اجرای این طرح گفت: با همکاری "انجمن سر درد ایران" که با هدف پیش گیری و درمان سردرد زیر نظر "انجمن متخصصین مغز و اعصاب ایران" تشکیل شده و اداره سلامت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ اجرای طرح پیش گیری از سر درد برای شهروندان ساکن در محله های مرکزی شهر تهران در سرای محلات این منطقه آغاز شده است.

به گفته محمدی توزیع بروشورهای اطلاع رسانی، برگزاری کارگاه های مختلف، همایش های سراسری و مشاوره های فردی از اجزاء تشکیل دهنده طرح مزبور است.

قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ تهران افزود: امروز اولین جلسه طرح توجیهی برای مسئولین خانه های سلامت برگزار و به صورت رسمی اجرای طرح در منطقه ۱۱ آغاز به کار کرد.

اولین رادیوی محله ای شهر تهران افتتاح شد

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: اولین رادیوی محله ای شهر تهران روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت همزمان با روز جوان؛ از سوی جوانان محله جمهوری در بوستان اوستا افتتاح شد.

نصرالله آبادیان با بیان این که رادیو محله جمهوری اولین رادیو بین ۳۵۴ محله شهر تهران است؛ این اقدام را که در راستای رویکرد مدیریت شهری مبنی بر محله محوری با تلاش شورایاری محله جمهوری وهمکاری جوانان آغاز شده است ؛ برای ایجاد علایق مشترک شهروندی و ترغیب به زندگی در محله های مرکزی شهر تهران حائز اهمیت دانست.

شهردار منطقه ۱۱ در خصوص چگونگی فعالیت رادیو محله جمهوری افزود: استودیوی این رادیو در بوستان اوستا مستقر است که علاوه بر صدای مردم محله ؛ دارای برنامه های محتوایی در مباحث آموزشی ، فرهنگ سازی ،اطلاع رسانی و اخبار ، مسابقه و سرگرمی خواهد بود که علاوه بر پخش از طریق بلند گوهای بوستان اوستا ؛ در کانال تلگرامی به نشانی @jomhoradio قابل دسترسی است و علاقمندان با عضویت در این کانال می توانند صدای رادیو محله جمهوری را بشنوند.

نخستین کانون های زیست محیطی در محلات شمال تهران راه اندازی شد

نخستین کانون های زیست محیطی شهر تهران با حضور جمعی از هنرمندان ، ورزشکاران و مسئولین شهری در مجموعه ی فرهنگی قلهک در منطقه ۳ تهران راه اندازی شد.

این مراسم با حضور افرادی چون "بهنوش بختیاری" هنرمند سینما و تلویزیون، وحید شمسایی بازیکن و مربی فوتسال و  بهترین گلزن فوتسال جهان و هنرمندان دوبله به عنوان حامیان محیط زیست و کمپین آسمان آبی و زمین پاک برگزار شد.

دکتر محمد مهدی گلمکانی رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در این مراسم مدیریت بهتر شهر به ویژه در حوزه ی محیط زیست و سلامت از طریق همراهی و مشارکت شهروندان را مهمترین فلسفه تشکیل کانون ها اعلام کرد و افزود: در این زمینه شهر دوستدار محیط زیست و " شهر تازه " را معرفی کردیم که در ان دو مقوله ی آب و انرژی اهمیت زیادی دارد.

دکتر گلمکانی با اشاره به اینکه متاسفانه کشور ما با مقوله ی کم آبی روبروست افزود :دستیابی به آب ، هوا و زمین پاک و سالم نیاز به مدیریت و نگاه مسئولانه ی تک تک شهروندان دارد .

وی انرژی های تجدید پذیر را هم یکی از ارکان مهم موضوع محیط زیست ذکر کرد و افزود: استفاده ی کامل از انرژی های خورشیدی تا حد زیادی می تواند تمام انرژی های مورد نیاز شهر تهران را تامین کند.

دکتر گلمکانی با اشاره به اینکه با  درک عمیق از محیط زیست به این موضوع  متعهد می شویم و احساس مسئولیت می کنیم از شهروندان خواست تا با عشق و علاقه خود عضو کانون ها ی محیط زیست شوند و دوستان و هم محله ای خود را برای شرکت در این کانون ها تشویق کنند از این طریق مطالبات محله ی خود را مطرح کنند.

وی ضمن مطرح کردن موضوع حکمرانی محله ای در بحث این کانون ها گفت : برپایی کارگاههای آموزشی ، اردوها ، پروژه های زیست محیطی و برنامه های متنوع با توجه پتانسیل محلات و در خواست اهالی از جمله موضوعاتی است که در کانون ها مطرح می شود ضمن اینکه شهروندان جهت عضویت می توانند به  سراهای محلات مراجعه کنند.

سمیه سادات تار رئیس اداره محیط زیست این منطقه نیز در این برنامه ضمن دعوت از شهروندان برای عضویت در این کانون ها گفت : این کانون مکانی است جهت آموزش، اطلاع رسانی، مشارکت حداکثری شهروندان و رصد وضعیت محیط زیست شهر تهران در مقیاس محله که منتج به بهبود وضعیت محیط زیستی شهر حاصل از رفتار و عملکرد شهروندان می شود.

وی اظهار کرد: کاهش آلودگی (هوا، صوتی، آب، خاک و کاهش تولید و تفکیک پسماندها)،  بهینه سازی مصرف انرژی، بهینه سازی مصرف آب و توسعه تنوع زیستی غنی و حفاظت از طبیعت از موضوعات اصلی خانه های محیط زیست محلات است.  

اجرای طرح فوریتی حذف زوائد و نازیبایی های بصری از نماها

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ با تأکید بر لزوم بهسازی، آراستگی و ایمن سازی معابر و محیط های شهری، از اجرای طرح فوریتی حذف موانع و زوائد فیزیکی و نازیبایی های بصری در سطح نواحی ۵ گانه منطقه ۷ خبر داد.

محمد علی شعبانی با بیان این خبر، تصریح کرد: به منظور زیباسازی نماهای شهری و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، طرح فوریتی حذف زوائد و نازیبایی های بصری از نماها و معابر با همکاری اداره زیباسازی منطقه ۷ در سطح نواحی ۵ گانه این منطقه درحال اجرا است.

وی همچنین اجرای اقداماتی از قبیل جمع آوری تابلو های غیرمجاز، تابلو های فرسوده، کانال های کولر بدمنظر، ناودان ها، سایبان های فرسوده اصناف و همچنین جمع آوری زوائد ناشی از عملیات عمرانی معابر و پایه چراغ های غیرمجاز را بخشی از فعالیت های اجرایی طرح مزبور عنوان کرد و افزود: رسیدگی به فضاهای سبز و بازسازی باغچه های حاشیه پیاده رو  و رنگ آمیزی المان های شهری، باجه های تلفن و تیرهای چراغ برق و مرمت سازه های تبلیغاتی نیز از دیگر عملیات اجرایی این طرح فوریتی است.

معاون شهردار منطقه ۷ با اشاره به تجهیز غرفه های بازیافت منطقه به سیستم روشنایی انرژی خورشیدی با هدف بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش هزینه‌ها، یادآور شد: افزایش مصرف انرژی در کشور و محدود بودن منابع طبیعی لزوم حرکت در راستای جلوگیری از اتلاف انرژی را بیشتر نمایان می کند.

وی یادآور شد: انرژی خورشیدی به عنوان منبعی نامحدود، تجدیدپذیر و رایگان، ایمن و بدون خطر و سازگار با محیط زیست و قابل دسترس محسوب می شود و بهره برداری از آن کاهش مصرف سوخت فسیلی و آلودگی محیط زیست را در پی دارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ بهره‌گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر و کاهش هزینه‌ها و آسیب‌های احتمالی ناشی از انرژی‌های تجدید ناپذیر را از اهداف این طرح برشمرد و خاطرنشان کرد: این طرح در ۸ غرفه بازیافت منطقه تا پایان سال اجرایی خواهد شد

بهره برداری از کنارگذر و دسترسی بزرگراه امام علی(ع)

کنار گذر و دسترسی بزرگراه امام علی (ع) مسیر شمال به جنوب در حد فاصل خیابان های شهید افسری آذر و پیروزی به  زودی به بهره برداری می رسد.

هادی ذاکری، شهردار منطقه ۱۳ گفت:  با توجه به پیگیری های صورت گرفته از سوی شهرداری تهران و منطقه ۱۳ از اداره کل املاک (ودجا) و سازمان صنایع (ساصد) در خصوص آزاد سازی قسمتی از ضلع شرقی مجموعه جنگ افزار سازی و همکاری ارزنده این سازمان ها ، به زودی باقیمانده عملیات عمرانی رمپ و لوپ و کنار گذر بزرگراه امام علی (ع)  به خیابان پیروزی تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی افزود:  با دسترسی ایجاد شده در موقعیت ذکر شده که طولی در حدود ۶۵۰ متر دارد شهروندان با استفاده از وسائط نقلیه به راحتی در مسیر شمال به جنوب بزرگراه وارد خیابان پیروزی شده و دسترسی راحت تری به قسمت های شرقی و غربی این معبر شریانی خواهند داشت.

ذاکری اظهار داشت: از سوی دیگر از مسیر جنوب به شمال بزرگراه نیز با انتخاب عبور از قسمت دور برگردان در قسمت شمالی تقاطع خیابان و بزرگراه به راحتی از همین کنار گذر جدید وارد خیابان پیروزی می شوند.

وی با اشاره به  پیشرفت قابل توجه و بیش ازنود درصدی طرح تعریض خیابان پیروزی که یکی از اقدامات عمرانی ارزنده شهرداری تهران و منطقه ۱۳ می باشد تصریح کرد: با احداث کنار گذر درمسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی (ع) ،دسترسی از ۴ قسمت در تقاطع خیابان پیروزی با بزرگراه برقرار می شود به این مفهوم که در دو قسمت ورودی از خیابان پیروزی  به بزرگراه و همچنین از دو قسمت ورودی از بزرگراه  به خیابان پیروزی در مسیرهای شمال به جنوب و بالعکس حاصل شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده