انعقاد تفاهم‌نامه محیط زیستی بین استان ایلام و استان واسط عراق

به گزارش خبرگزاری مهر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با اعلام این خبر گفت: در حاشیه برگزاری نخستین جشنواره فرامرزی مطبوعات و خبرگزاری‌های نوار مرزی ایران و عراق و با توجه به حضور استاندار واسط عراق در ایلام، تفاهم نامه همکاری های محیط زیستی بین استان ایلام و استان واسط منعقد شد.

مازیار سلیمان نژاد بیان کرد: در این تفاهم نامه که به امضای محمدرضا مروارید و مالک خلف وادی رسید توسعه همکاریهای دو جانبه در زمینه حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی و منابع اکولوژیک منطقه حفاظت شده کولگ به منظور همسو نمودن فعالیت ها در راستای مدیریت یکپارچه زیست بومی در چارچوب قوانین و مقررات دو طرف مورد تأیید قرار گرفت.

وی افزود: ارتقاء سطح حفاظتی زیستگاه های با ارزش منطقه، جلوگیری از تخریب سیمای طبیعی، حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری و ذخایر ژنتیکی و تشکیل گشت های مشترک و انجام پایش های مستمر جهت جلوگیری از شکار و صید غیر مجاز و بی رویه و همچنین انجام پروژه های مطالعاتی مشترک با هدف شناسایی پتانسیل های منطقه و تدوین طرح های مدیریت جامع منطقه به منظور برنامه ریزی مناسب برای حفاظت و بهره برداری پایدار از مفاد این تفاهم نامه است.

سلیمان نژاد ادامه داد: شناسایی مناطق مستعد گردشگری و تفرجی و ارایه راهکارهای علمی جهت استفاده های مناسب، تشکیل جلسات کارشناسی مشترک در زمینه محیط زیست با هدف تبادل نظر و ارایه راهکار در زمینه پایش ریزگردها،بیماریهای مشترک دام و حیات وحش و بیماریهای مشترک حیات وحش و انسان و همچنین پیگیری تعیین زیستگاه کولگ به عنوان پارک حفاظت شده فرامرزی(پارک صلح و دوستی) از جمله زمینه های همکاری مشترک است دو طرف است که در تفاهم نامه عنوان شده است.

واسط یکی از استان ‌های کشور عراق است که در شرق این کشور و هم مرز با ایران و استان ایلام بوده و بیشتر مردم آن مسلمان و شیعه هستند، مرکز این استان، شهر کوت است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انعقاد تفاهم‌نامه محیط زیستی بین استان ایلام و استان واسط عراق» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X