ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

می‌خواهیم چرخ تهران بچرخداز حاشیه‌سازی پرهیز می‌کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه فراکسیون اصلاح طلبان شورا با حضور احمد حکیمی‌پور، محمد سالاری و محمد مهدی تندگویان برگزار شد. در ابتدای این جلسه، احمد حکیمی‌پور با اشاره به عملکرد فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای چهارم شهر تهران گفت: اصلاح‌طلبان در سال ۹۲ بیشتر بر انتخابات ریاست جمهوری متمرکز بوده و انتخابات شورای شهر را جدی نگرفتند، ما در انتخابات شورای شهر در حد مقدورات وارد شدیم و ۱۴ نفر از لیست اصلاح‌طلبان رای آوردند و توانستند به شورای شهر وارد شوند. به لحاظ لیستی بیشترین تعداد لیست متعلق به اصلاح‌طلبان بود که توانستند وارد شورای شهر شوند.

وی  با اشاره به به عملکرد سال نخست اصلاح طلبان در شورای شهر تهران گفت: در سال اول شورای چهارم شهر که ریاست با اصلاح طلبان بود، فراکسیون توانست عملکرد بهتری از آنجایی که در سال‌های بعد هیات رییسه از دست اصلاح‌طلبان خارج شد، فراکسیون فعالیت خود را ادامه داد اما در مقایسه با سال اول فعالیت‌هایش کاهش یافت.

حکیمی پور بیان اینکه ریاست دو کمیسیون شهرسازی و حمل و نقل با اعضای اصلاح‌طلب است گفت: با اینکه قالیباف، کاندیدای اصلاح‌طلبان برای شهرداری نبود، اما پس از انتخاب مجددش به عنوان شهردار به دیدار وی رفته و از آنجایی که وی شهردار انتخابی شوراست، برای حل مشکلات شهر با وی تعامل خواهیم داشت تا چرخ شهر خوب بچرخد.

این عضو شورای شهر تهران  در پاسخ به برخی از انتقادات که چرا اصلاح‌طلبان شورا در سال آخر فعالیت به دنبال ارائه گزارش هستند گفت: ما منتظر جمع‌بندی نهایی فعالیت‌های خود بودیم و عملا جمع‌بندی در پایان سال فعالیت صورت می‌گیرد.

حکیمی‌پور اضافه کرد:  رویکرد اصلاح‌طلبان در شورای شهر، فرهنگی و اجتماعی است، ادامه داد: توانستیم در برنامه دوم توسعه شهرداری در کنار مسائل دیگر توجه به رویکرد فرهنگی و اجتماعی بگنجانیم تا هویت شهری و زندگی در تهران، سروسامان بگیرد.

وی با بیان اینکه در طول این سه سال اعضای اصلاح‌طلب ۹۴ تذکر به شهرداری داده‌اند، گفت: از نیمه دوم امسال کمیسیون‌ها و کمیته‌ها که اعضای اصلاح‌طلب در آن حضور دارند گزارش عملکرد خود را ارائه خواهند داد.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران  با اشاره به برنامه‌های اصلاح‌طلبان شورا برای انتخابات آتی گفت: اصلاح‌طلبان همواره در حال اصلاح خود هستند تا امور را بتوانند پیش‌ ببرند و اول باید این اصلاحات را از خود شروع کنیم و باید بگویم عملکرد اعضای شورای شهر در این مدت برای ما مهم است و ما برای اینکه به انتخاب غلطی دست نزنیم، بررسی‌های خود را دقیق‌تر انجام خواهیم داد.

حکیمی‌پور با بیان اینکه لیست اصلاح‌طلبان برای دوره پنجم شورای شهر تهران سفارشی نیست، گفت: لابی‌های پشت پرده و سفارس در لیست اصلاح‌طلبان نداریم بلکه باید ضابطه‌مند و براساس معیارها انتخاب شوند چراکه در شهر تهران مردم به جریان رای می‌دهند و در دوره پنجم برای بستن لیست دقت بیشتری خواهیم داشت.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با پیش بینی این که مشارکت مردم در انتخابات شورای پنجم بالا است گفت :  در شهر تهران و در انتخابات دوره چهارم ۵۰۰ هزار نفر رای سفید به داخل صندوق‌ها انداختند اگر ما تنها روی ۱۰ درصد از این افراد کار می‌کردیم می‌توانستیم با ۲۴ عضو وارد شورا شویم حالا که اهمیت شورا برای مردم مشخص شده، به نظر می‌رسد رقابت سال آتی پرشورتر و سنگین‌تر خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تذکرات اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران کم است، اظهار کرد: صبحت‌های شفاهی که قبل از ورود به جلسات توسط اعضا قرائت می‌شود، برای شهرداری الزام‌آور نیست و اعضای اصلاح‌طلب تذکرات کتبی خود را طبق ماده ۷۳ به صورت کتبی به رییس شورا ارائه و او نیز تذکر را به شهردار تهران منتقل می‌کند.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با بیان اینکه نباید عدم ارائه تذکر توسط اعضای اصلاح‌طلب را به حساب ضد و بند عافیت طلبی و لابی‌های پشت پرده گذاشت، گفت: شورا محل تضارب آراء است و اعضا می‌توانند براساس قانون و مصلحت مردم تصمیم بگیرند.

حکیمی‌پور در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اینکه چرا مخالف اصلی طرح صیانت از باغات که توسط یک اصلاح‌طلب برای بررسی به صحن شورای شهر آورده شده بود، عمدتا توسط اصلاح‌طلبان رد شد؟ پاسخ داد: کار فراکسیون کار پادگانی نیست که همه اعضاء را مجبور کنیم تا نظر ما را داشته باشند، بلکه دیدگاه اعضا از یک فراکسیون می‌تواند متفاوت باشد و این کار شوراست اما در تصمیمات سیاسی با یکدیگر متحد هستیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر انفعال اعضای اصلاح‌طلب شورا گفت: منفعل بودن اعضای اصلاح‌طلب را قبول ندارم چراکه شما اگر به آمار نگاه کنید متوجه می‌شوید به لحاظ حضور و غیاب و شرکت در جلسات کمیسیون‌ها، اصلاح‌طلبان فعال‌تر هستند.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران در پاسخ به برخی انتقادات  خبرنگاران مبنی بر اینکه برخی اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر در جریان بررسی دستورات جلسه منفعل هستند گفت: اینطور تصور نکنید که این اعضاء در باغ نیستند بلکه ممکن است در کمیسیون‌ها و در هنگام بررسی موضوع به جمع‌بندی رسیده و نظر نهایی خود را در شورای شهر اعلام کند.

وی ادامه داد: آسیب شورا این است که نمی‌توان هر تخلفی را خبری کرد و آن را در خیابان جار زد، چراکه شهرداری به مانند نانوایی است و اگر از کارش غفلت کنیم نان سوخته به مردم می‌دهد و اخبار جنجالی باعث می‌شود که به بدنه شهرداری فشار آمده، اخبار درگوشی زیاد شود و ممکن است حاشیه بر متن غلبه کند .

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران درخصوص لیست نهایی اعضای شورای شهر و اینکه آیا اعضای فعلی در لیست سال آینده حضور خواهند داشت؟ گفت: در فرآیند تعامل و بررسی، لیست اصلاح‌طلبان را نهایی خواهیم کرد اما به نظر من به عنوان رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان، درشورای شهر عملکرد مثبتی داشتند.

حکیمی‌پور در پاسخ به این سوال که چرا در نامه شکایت حقانی از چمران اعضای اصلاح‌طلب تمایم اعضای اصلاح طلب از وی حمایت نکردند گفت: نامه شکایت از چمران موضوع فراکسیون نبوده و حقانی به صورت کارشناسی از هیات رییسه شکایت کرده است و همه تصمیمات ما حزبی و گروهی نیست، چراکه در گروه اصلاح‌طلبان تنوع صداهای مختلف شنیده می‌شود و جریان اصلاح طلبی از بالا به پایین و یا پادگانی نیست.

رییس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران با اشاره به نقش مثبت اصلاح‌طلبان در شورای شهر چهارم تصریح کرد: تغییر رویکرد شهرداری از ارائه خدمات صرف به رویکرد فرهنگی اجتماعی از دستاوردهای اصلاح‌طلبان بوده است. همچنین نهادینه شدن نهال شورایاری‌ها که در تعامل با دولت و مجلس به ثمر نشست نیز با تلاش اصلاح طلبان صورت گرفت و دیگر شاهد اختلال در نظام شورایاری نخواهیم بود.

حکیمی‌پور با اشاره به نقش اصلاح‌طلبان در حسابرسی از شرکت‌ها و سازمان‌ها و معاونت‌های شهرداری تهران گفت: شهر تهران با هزینه تمام شده بالایی اداره می‌شود و بررسی این موضوع نیز قرار داشته و دارد.

در ادامه این نشست ،سخنگوی فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تهران گفت: شورای شهر جای سیاسی کاری نیست هرچند معتقدم در ایران هیچ جایی وجود ندارد سیاست وارد مسائل نشود و در شهرداری نیز که صفر تا صد کارش ارائه خدمات اجتماعی است، نباید رویکرد سیاسی وجود داشته باشد.

محمدمهدی تندگویان با بیان اینکه باید درخصوص اعضای شورای شهر کلیات عملکردشان در یک دوره را بررسی کنیم افزود: نباید با انگ زدن نسبت به حذف سریع افراد اقدام شود.

وی با بیان اینکه صلاح شهردر این است که شورا و شهرداری از رویکرد سیاسی دست بکشند، در پاسخ به این سوال که چرا اعضای اصلاح‌طلب شورا تذکر و یا سوال از شهردار را طی سه سال اخیر مطرح نکرده‌اند؟ گفت: سوالی که انتها نداشته باشد و یا تذکری که پشتوانه علمی نداشته باشد، ارزشمند نیست. همچنین ایجاد تنش در شورای شهر امری ناپسند است .

وی افزود: مردم از سیاست‌زدگی خسته شده و به دنبال اصلاح و آبادانی هستند. دغدغه اصلی ما نیز ایجاد آرامش در شورای شهر و تعامل در راستای پیشرفت امور است، حال ممکن است برخی از بیرون تصور کنند که اصلاح‌طلبان عملکرد درستی ندارند.

تندگویان نیز در پاسخ به گلایه برخی خبرنگاران نسبت به عملکرد منفعل برخی از اعضای شورا گفت : : باور کنید تعداد ما در شورا در اقلیت است و اگر همین امروز به تغییر شهردار اراده کنیم، نمی‌توانیم به دلیل رای کم، به این مهم دست پیدا کنیم.

تندگویان ادامه داد: در دوره اول شورای شهر چهارم که به ریاست آقای مسجدجامعی برگزار شد و همزمان حسن روحانی رییس جمهور شد، برخی از اعضای شورا که یا جناح خاصی نداشته و یا تعهدی به جناح خود نداشتند، احساس کردند که اگر در کنار اصلاح‌طلبان باشند، برای آینده آنها خوب است؛ این افراد در ابتدا با اصلاح‌طلبان همراهی کردند اما هنگامی که انتخاب شهردار پیش آمد آنها نیز به سمت گذشته خود چرخش پیدا کردند.

وی در ادامه در پاسخ به این انتقاد که چرا در جریان حسابرسی‌ها همراهی نکرده‌اید؟ افزود: هنگامی که فردی سوال یا تذکری به شهردار می‌دهد، نتیجه نهایی مهم است. اگر قرار باشد ما روی موج حرکت کنیم، اصلاح‌طلب نیستیم؛ این یک بازی دو سویه‌ است، نباید بحث و تنش‌ها به سمتی رود که جایگاه شورا به خطر بیفتد.

وی  با بیان اینکه تذکرات مصوبات و لوایح شورای شهر در این سه سال را بررسی کنید و ببینید چقدر ما کار علمی انجام داده‌ایم و حزب مقابل چه مقدار فعالیت داشته است  گفت: اگر یک یا دو عضو از اصلاح‌طلبان در جلسات فعال نیستند نباید این برآیند را به همه تسری دهیم؛ تعداد زیاد یا کم تذکرات ملاک عملکرد خوب یا بد اعضای شورا نیست اما باور کنید شما با اقلیتی مواجه هستید که نمی‌توانند در تصمیمات کلان حضور داشته و به جمع‌بندی نهایی برسند.

تندگویان در خصوص عدم همراهی برخی از اعضای اصلاح طلب با تذکرات سایر اعضای اصلاح طلب و زدن گل به خودی  گفت: در حوزه سیاسی شاید به خودی گل زده باشیم اما اعضای شورای شهر براساس احساس مسوولیت درباره مردم موضوعات را بررسی می‌کنند و حتی ممکن است نظرشان در صحن علنی با جمع‌بندی که در جلسه فراکسیون داشته باشیم متفاوت باشد؛ چراکه هر فردی موضوعات را علمی و کارشناسی بررسی کرده و نظر خود را دارد.به عنوان مثال روز گذشته خبری که متعلق به پنج سال قبل بود توسط یکی از اعضای فراکسیون مطرح شد و جای دفاعی نیز نداشت.

وی  با بیان اینکه ایجاد مرکز مطالعات شهری یکی از اولین موضوعات مورد پیگیری اصلاح‌طلبان بود، بیان کرد: به دلیل برخورد سلیقه‌ای رییس شورا این مهم محقق نشد و جدیدا نیز این فرد مصاحبه‌ای داشته مبنی بر اینکه بدون سروصدا این مرکز را دایر کرده است و این در حالی است که عین مصوبه شورا اجرا شده و نباید چمران با صلاحدید خود برای رییس این مرکز حکم می‌زد.

تندگویان ادامه داد:  در سال ابتدایی شورای چهارم و در زمان مسجدجامعی نیز به دلیل عدم تامین اعتبار و تعلل، این مرکز مطالعات شهری ایجاد نشد، اما آن چیزی که مهم است مصوبه ایجاد این مرکز برای دو شورای قبل است و از شما درخواست دارم نسبت به رصد مصوبات شورا از ابتدا تا انتها انتقاد کنید و ببینید چه مقدار از مصوبات عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه انتقاد بد و نامیمونی در دوره قبلی ریاست جمهوری رخ داد که بر اثر آن اخلاق سیاسی کشور تغییر کرد و بی‌اخلاقی، دروغ‌مداری و توهین بی‌معنا بر فرهنگ سیاسی کشور حاکم شد، گفت: متاسفانه برخی افراد چون آن سبک هشت ساله را دیده‌اند ما را زیر سوال می‌برند که چرا شما به آن شکل نیستید که باید بگویم فرهنگ سیاسی کشور تغییر بدی کرده است اما اصالت ما اصلاح‌طلبان بر اخلاق‌مداری است.

تندگویان با بیان اینکه از ما انتظار برخورد غیراخلاقی و تخطئه نداشته باشید، افزود: اگر آقای قالیباف عملکردش خوب باشد تشکر خواهیم کرد چراکه تمامیت طلب نیستیم و در نگاه اصلاح‌طلب هر فردی عقل، دانش و ثمره فکری خود را دارد و برخورد اصلاح طلبان با یکدیگر دستوری نیست هرچند که ممکن است تضارب آراء داشته باشیم اما اجازه انکار و تخریب عقاید دیگران را به خود نمی‌دهیم.

در ادامه این جلسه ،رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران با تشریح چند پرونده که اصلاح‌طلبان شورا در رسانه‌ای شدن آن نقش داشتند، گفت: پروژه بابک زنجانی،‌ علاءالدین، اطلس مال و پاساژ فردوسی از جمله پرونده‌های تخلفاتی است که توسط اعضای اصلاح‌طلب رسانه‌ای شد و نمی‌توان عنوان کرد که اعضای اصلاح‌طلب سکوت پیشه کرده‌اند.

 

منافع و مصالح شهر و شهروندان اولویت اصلاح طلبان شورای چهارم

محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران در نشست خبری فراکسیون اصلاح طلبان شورای چهارم  که با حضور هیات رییسه این فراکسیون  محمد سالاری ، احمد حکیمی پور و محمد مهدی تندگویان برگزار شد ، به دفاع از عملکرد اصلاح طلبان  شورا پرداخت.

نائب رییس فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر در دوره چهارم در دفاع از عملکرد اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان شورا در این دوره سعی کردند نهاد مدنی ، اجتماعی  و خدماتی شورا به حاشیه سازیهای سیاسی کشیده نشود ، چراکه رویکرد اصلاح طلبان، توجه به انتظارات شهروندان تهران و وظایف محوله در قانون می باشد. اصلاح طلبان رویکرد هدایت ، حمایت و نظارت که مطالبه مقام معظم رهبری می باشد را استراتژی اصلی خود در دوره چهارم قرار داده اند و منافع و مصالح شهروندان و شهر بر منافع سیاسی آنان ارجحیت دارد و همراه در طول این دوره عملکرد آنان مشهود بوده است.

پرهیز اصلاح طلبان شورا  از رویکرد پوپولیستی 

وی ادامه داد: در استراتژی ما خدمت به شهروندان با محوریت کارکارشناسی و فنی ملاک عمل بوده و جنجال آفرینی و خبرپراکنی در استراتژی اصلاح طلبان جایی ندارد بلکه ما سعی کرده ایم در یک فضای کارشناسی در راستای اصلاح ساختارها ،روندها و فرآیندهای اشتباه اقدام نماییم و مشکلات شهر را در یک فضای منطقی و تعاملی با اصولگرایان و شهرداری حل کنیم. از آنجاییکه در قاموس اصلاح طلبی ، دروغ پردازی ، جنجال آفرینی ، رویکرد پوپو لیستی و عوام فریبانه که متاسفانه در دولت گذشته به اوج خود رسید ،مفهوم و جایگاهی ندارد ، لذا ما اصلاح طلبان شورا  از طرح معضلات شهری با رویکرد پوپولیستی پرهیز نموده ایم. حتی آنجاییکه شهرداری تهران اقدامات و تصمیمات مثبت داشته  است همواره حمایت جدی و علنی خود را اعلام کرده ایم.

اصلاح طلبی یعنی عدم سیاسی کاری در موضوعات کارشناسی

این عضو اصلاح طلب شورا با بیان اینکه گفتمان اصلاح طلبی ، گفتمان از پایین به بالا و تکثر گرا میباشد ، اظهارداشت: در فرآیند بررسی ماموریت های مدیریت شهری ، اصلاح طلبان مبتنی بر نظرات کارشناسی و فنی و واقع بینانه موضوعات را پی گیری کرده اند و بعضا  همین اعضاء در موضوعات مختلف ، اختلاف نظرهای جدی داشته و سعی کرده اند این رویکرد تداوم پیدا کند چراکه اصلاح طلبی یعنی نگاه کارشناسی و واقع بینانه به موضوعات و عدم سیاسی کاری در موضوعات کارشناسی.

رییس هیات نظارت بر چهارمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران  با اشاره به برگزاری بزرگترین انتخابات محلی کشور در دوره چهارم ادامه داد: ما در این انتخابات سعی کردیم ضمن تاکید بر قانون و قانونمداری و اعمال نظرات نهادهای قانونی ، حقوق تمامی طیف ها و گرایش های سیاسی و غیر سیاسی اعم از اصلاح طلبان ، اصولگرایان ، ایثارگران ، خانواده معزز شهدا و آحاد معتمدین محلات با یک نگاه بررسی شود حتی در این فرایند ، اصلاح طلبان مجموعه رفتارهای سلیقه ای و غیرقانونی هیات اجرایی که توسط اصولگرایان اداره می شد به هیچ عنوان رسانه ای نکردند تا شورا به سوی سیاسی شدن نرود و خدشه به برگزاری صحیح انتخابات وارد نشود.

گفتمان  اصلاح طلبان شورا بر پایه نظرات کارشناسی و واقع بینانه می باشد

نائب رییس فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر همچنین در خصوص انتقادات به عملکرد فراکسیون اصلاح طلبان مبنی بر منفعل بودن و تعامل با شهرداری تهران برای رسانه ای نکردن موضوعات توضیح داد: نهاد شوراهای شهر و روستا یک نهاد مدنی ، اجتماعی و خدماتی می باشد و استراتژی اصلاح طلبان مبتنی بر مبانی نظری این گفتمان بوده و این گفتمان همواره به بررسی معضلات شهری بر پایه نظرات کارشناسی و واقع بینانه  در یک فضای صمیمی و تعامل با اصولگرایان و شهرداری استوار بوده است اما اگر بخواهیم مفهوم انفعال را عدم خبرپراکنی و عدم جنجال آفرینی و عدم سیاسی کاری بدانیم ، بله اصلاح طلبان از این نظر منفعل بوده اند ولی آنچه  برای اصلاح طلبان مهم است تصمیم سازی و تصمیم گیری و اقدام بر اساس مصلحت شهروندان می باشد.این گفتمان مبتنی بر عدم سیاسی کردن نهاد مدنی است و لذا ما سعی کردیم از مسیر کارشناسی موضوعات را پیش ببریم ولی در مقاطع و زمانهایی هم به این نتیجه رسیده ایم  که می بایست برخی موضوعات به اطلاع شهروندان و رسانه ها برسد و با پیگیری از نظارت اجتماعی معضلات را حل کنیم اینکار را هم انجام دادیم.

سالاری برای مثال به موضوع تخلفات شهرداری تهران در اجرای طرح های جامع و تفصیلی ، رویکرد درآمدزایی کمیسیون ماده 5 شهرداری تهران ، رویکرد متخلفانه شوراهای معماری و شوراهای توافقات مناطق 22 گانه ، اشکالات حوزه حسابرسی سازمان ها ، شرکت ها و عملیات مالی شهرداری ، ساخت و سازهای متخلفانه همانند برج بابک زنجانی و امثالهم و نیز انجام پروژه های غیر اولویت دار و انجام گران پروژه های شهری اشاره کرد که همواره از زبان اصلاح طلبان در رسانه ها و صحن شورا و نشست های تخصصی مطرح شده است.

استفاده کمیسیون شهرسازی و معماری از نظارت اجتماعی  و دیده بان های شهری

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای اسلامی شهر تهران افزود: کمیسیون شهرسازی و معماری که در اختیار اصلاح طلبان شورا می باشد همواره سعی کرده در حوزه های مذکور و شفاف سازی قوانین و مقررات شهرسازی و معماری از جمله نحوه و میزان اخذ عوارض ، بارگذاری های متخلفانه ، ساخت و سازهای غیرمجاز ، انحراف از طرح جامع و طرح تفصیلی ، نماهای  شهر تهران و ایجاد کمیته های نما ، موضوعات حسابرسی  ها و درآمدهای پایدار و اقتصاد شهری همواره پیشتاز باشد و نظارت کارشناسی نظارت اجتماعی و رسانه ای و بویژه نظارت دیده بان های شهری را بطلبد.

مواردی از پیگیری های اصلاح طلبان در مدیریت کمیسیون شهرسازی و معماری

سالاری در ادامه  مهم ترین پیگیری های کمیسیون شهرسازی ومعماری را به شرح ذیل اعلام کرد: 1- تغییر رویکرد کمیسیون ماده 5 از درآمدزایی به قانونگرایی و رعایت طرح تفصیلی2- تغییر رویکرد شوراهای معماری مناطق و نظارت بر عملکرد آنها و احصاء و شناسایی تخلفات گسترده وانعکاس آنان و اصلاحاتی که در این زمینه صورت گرفته 3- شفاف کردن نحوه اخذ عوارض متفرقه و ضریب k یعنی میزان اخذ عوارض از کاربری های تجاری و اداری شهر تهران 4- تغییر رویکرد شهرداری از حوزه سخت افزاری به نرم افزاری همانند پیاده راه محوری ، ساماندهی و احیاء بناهای تاریخی ، احیاء و بهسازی بافت های فرسوده ، طرح انضباط شهری و ایجاد اسناد توسعه محلات شهر تهران 5- ساماندهی سیما و منظر و نماهای شهر تهران و ایجاد ساختار بررسی نماهای کلیه پرژه ها در فرایند صدور پروانه که فقط از سال 94 حدود 16200 پرونده در کمیته های نمای مناطق که کارشناسان حوزه معماری و شهرسازی در آن  حضور داشته اند بررسی و تصمیم گیری شده است. 6-تعامل با وزارتخانه های مرتبط دولت و سازمان های نظام مهندسی و سایر نهاد ها و سازمان ها و... 7-ایجاد ارتباط با دیده بان های شهری در فرآیند تصمیم گیری و تصمیمی سازی ها 8-اتخاذ رویکرد همبستگی در راستای کم کردن بودجه های سالانه  شهرداری ،با این دغدغه که افزایش  بودجه ها ی سالانه  موجبات تعریف پروژه ای غیر بهینه وفروش املاک و اموال و اراضی شهرداری تهران را منجر می گردد و  تداوم این وضعیت شهر تهران را در آینده غیر قابل اداره خواهد کرد. 9-کمک به شورا و شهرداری در راستای افزایش  در آمد پایدار شهر با رویکرد توجه به حوزه های نرم افزاری شهر و در آمد های ناشی از حوزه های نرم افزار و نیز تحقق برخی راهبردهای طرح جامع همانند ارتقاء شهر تهران در مقیاس جهانی و بین المللی و...10-ایجاد محدودیت جدی در بارگذاری های شهر تهران و حتی شهرهای اقماری با رویکرد اطلاع رسانی شفاف در مقاطع زمانی مختلف 11-انتقاد مستمر از رویکرد شهرداری تهران مبنی بر اجرای پروژه های شهری بدون  مطالعات مربوط به پیوست های اجتماعی، فرهنگی،شهرسازی، زیست محیط 12-رویکرد .صیانت از فضاهای سبز و باغات شهر تهران 13- شفاف کردن فرایند و رسیدگی به تک تک پرونده ه باغات در کمیسیون و صحن شورا.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده