بهره مندی واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط از حمایت های جدید بانکی ومالیاتی

به گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به ایرنا، محمد حسین اصغریان روز چهارشنبه در بیست و نهمین کارگروه تخصصی اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی با اشاره به برگزاری جلسه کشوری اجرای این قانون در تهران افزود: با همکاری بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی تصمیمات مختلف حمایتی برای واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط اتخاذ شده است .
وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این تصمیمات برای اولین بار پس از سالها در حوزه بانکی و اداری می تواند مشکل گشای بخش بزرگی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی باشد.
وی اظهارکرد: بر این اساس واحدهای صنعتی کوچک با ایجاد اشتغال تا 50 نفر و واحدهای متوسط با ایجاد اشتغال تا یکصد نفر از این قوانین حمایتی برخوردار خواهند شد.
نماینده ویژه استاندار گیلان در اجرای قانون رفع موانع تولید تصریح کرد: بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، شرکت‌ها و واحد‌های کوچک و متوسط تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی را از شرایط نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای بهره‌مندی از تسهیلات و تعهدات مستثنی کرد.
وی همچنین از موافقت سازمان تامین اجتماعی برای تعویق یک ساله تسویه بدهی تأمین اجتماعی واحدهای تولیدی و اقتصادی کوچک و متوسط برای بدهی های زیر یک میلیارد تومان به مدت یک سال خبر داد.
اصغریان ادامه داد: با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور نیز مقرر شد بدهی مالیاتی این واحدها مانع از دریافت تسهیلات آنها نشود.
وی خاطر نشان کرد: پس از تصویب صلاحیت دریافت تسهیلات برای واحدهای کوچک و متوسط توسط کارگروه رفع موانع تولید، بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات هستند و دیگر نیازی به ارزیابی از سوی بانک ها نیست.
اصغریان بر لزوم توجه به تخصیص تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی اظهارکرد: اجرای این تصمیمات قدرت عملکردی کارگروه رفع موانع تولید را افزایش می دهد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری 28 جلسه اصلی و 200 جلسه فرعی کارگروه رفع موانع تولید گفت: از زمان آغاز اجرای این قانون در گیلان 471 مصوبه در راستای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی مختلف داشته ایم که 40 درصد از این میزان اجرایی شده است.
علی منتظری با اشاره به ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی خاطر نشان کرد: با اجرای دستور العمل بانک مرکزی برای تخصیص و پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط، شاهد تحول موفقی خواهیم بود.
دبیر کارگروه رفع موانع تولید رقابت پذیر گیلان در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروه رونق در گیلان گفت: فعالیت های این کارگروه در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط و همسو با اهداف اقتصاد مقاومتی است.
وی تهیه و بروز رسانی اطلاعات واحدهای تولیدی صنعتی و صنفی توسط این کارگروه را از اهم وظایف آن عنوان کرد و افزود: با توجه به ارائه خدمات حمایتی و تسهیلاتی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور به صنایع کوچک و متوسط بررسی صلاحیت برخورداری از این تسهیلات براساس آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی انجام می گیرد.
منتظری تصریح کرد: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط که دارای حداکثر 100 نفر نیروی اشتغال هستند، برای بهره مندی از تسهیلات مختص به فعالیت مجدد، افزایش تولید و اشتغال می توانند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه بهین یاب و درج درخواست تسهیلات در قسمت تسهیلات رونق تولید اقدام کنند.
در بیست و نهمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید رقابت پذیر استان گیلان، مشکلات 15 واحد تولیدی در حوزه صنعت و کشاورزی بررسی شد.
گیلان دارای دو هزارو 600 واحد صنعتی فعال است.
7296/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره مندی واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط از حمایت های جدید بانکی ومالیاتی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X