ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بهره مندی واحدهای صنعتی کوچک ومتوسط از حمایت های جدید بانکی ومالیاتی

به گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به ایرنا، محمد حسین اصغریان روز چهارشنبه در بیست و نهمین کارگروه تخصصی اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی با اشاره به برگزاری جلسه کشوری اجرای این قانون در تهران افزود: با همکاری بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی تصمیمات مختلف حمایتی برای واحدهای صنعتی و تولیدی کوچک و متوسط اتخاذ شده است .
وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این تصمیمات برای اولین بار پس از سالها در حوزه بانکی و اداری می تواند مشکل گشای بخش بزرگی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی باشد.
وی اظهارکرد: بر این اساس واحدهای صنعتی کوچک با ایجاد اشتغال تا 50 نفر و واحدهای متوسط با ایجاد اشتغال تا یکصد نفر از این قوانین حمایتی برخوردار خواهند شد.
نماینده ویژه استاندار گیلان در اجرای قانون رفع موانع تولید تصریح کرد: بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، شرکت‌ها و واحد‌های کوچک و متوسط تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی را از شرایط نداشتن بدهی غیرجاری و چک برگشتی برای بهره‌مندی از تسهیلات و تعهدات مستثنی کرد.
وی همچنین از موافقت سازمان تامین اجتماعی برای تعویق یک ساله تسویه بدهی تأمین اجتماعی واحدهای تولیدی و اقتصادی کوچک و متوسط برای بدهی های زیر یک میلیارد تومان به مدت یک سال خبر داد.
اصغریان ادامه داد: با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور نیز مقرر شد بدهی مالیاتی این واحدها مانع از دریافت تسهیلات آنها نشود.
وی خاطر نشان کرد: پس از تصویب صلاحیت دریافت تسهیلات برای واحدهای کوچک و متوسط توسط کارگروه رفع موانع تولید، بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات هستند و دیگر نیازی به ارزیابی از سوی بانک ها نیست.
اصغریان بر لزوم توجه به تخصیص تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی اظهارکرد: اجرای این تصمیمات قدرت عملکردی کارگروه رفع موانع تولید را افزایش می دهد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری 28 جلسه اصلی و 200 جلسه فرعی کارگروه رفع موانع تولید گفت: از زمان آغاز اجرای این قانون در گیلان 471 مصوبه در راستای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی مختلف داشته ایم که 40 درصد از این میزان اجرایی شده است.
علی منتظری با اشاره به ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی خاطر نشان کرد: با اجرای دستور العمل بانک مرکزی برای تخصیص و پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط، شاهد تحول موفقی خواهیم بود.
دبیر کارگروه رفع موانع تولید رقابت پذیر گیلان در ادامه با اشاره به تشکیل کارگروه رونق در گیلان گفت: فعالیت های این کارگروه در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط و همسو با اهداف اقتصاد مقاومتی است.
وی تهیه و بروز رسانی اطلاعات واحدهای تولیدی صنعتی و صنفی توسط این کارگروه را از اهم وظایف آن عنوان کرد و افزود: با توجه به ارائه خدمات حمایتی و تسهیلاتی از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور به صنایع کوچک و متوسط بررسی صلاحیت برخورداری از این تسهیلات براساس آمار و اطلاعات واحدهای صنعتی انجام می گیرد.
منتظری تصریح کرد: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط که دارای حداکثر 100 نفر نیروی اشتغال هستند، برای بهره مندی از تسهیلات مختص به فعالیت مجدد، افزایش تولید و اشتغال می توانند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه بهین یاب و درج درخواست تسهیلات در قسمت تسهیلات رونق تولید اقدام کنند.
در بیست و نهمین جلسه کارگروه رفع موانع تولید رقابت پذیر استان گیلان، مشکلات 15 واحد تولیدی در حوزه صنعت و کشاورزی بررسی شد.
گیلان دارای دو هزارو 600 واحد صنعتی فعال است.
7296/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده