ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس نظام مهندسی ساختمان خوزستان: کاهش سطح کیفی ساخت و سازها از مشکلات حوزه عمران است

به گزارش ایرنا کورروش لطفی چهارشنبه در نشست ساماندهی عمران و خدمات شهری شهرهای استان در سرسرای شهید هاشمی استانداری خوزستان اظهار کرد: سطح کیفی ساخت و سازها در مقایسه با سال های گذشته، افت کیفی داشته که همه دستگاههای ذیربط از جمله سازمان نظام مهندسی نقش دارند.
وی افزود: شهرداری ها باید با دفاتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان ها تعامل داشته باشند تا مسکن مناسبی در اختیار بهره برداران قراردهیم.
لطفی ادامه داد: نازیبا بودن شهرها به توجه کافی نداشتن به مسائل شهرسازی بستگی دارد و شاخص های زیبایی و مبلمان شهری، ما را در مقام مقایسه در خصوص زیبایی منظر شهر قرار می دهند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان با اشاره به نبود ضوابط منطقه بندی شهری تصریح کرد: به دلیل رعایت نکردن ضوابط منطقه بندی شهری در کشور، در هر نقطه ای از شهر آپارتمان ساخته شده است.
وی گفت: در کشورهای توسعه یافته و یا حتی در حال توسعه شهر از نظر ارتفاع، نمای ساختمان، جنس مصالح و رنگ منطقه بندی شده و هیچ سازمانی نمی تواند این ضوابط را بر هم بزند.
لطفی اضافه کرد: سیمای منظر شهری متعلق به همه مردم شهر است نه متعلق به مالک ساختمان که در این خصوص در تعامل با شهرداری اهواز، کمیته نمای ساختمان تشکیل شده و انتظار داریم در سال های آینده نمای ساختمان ها زیباتر شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان اظهار کرد: زمانی که آشفتگی بصری برای دیدن مناظر شهری وجود داشته باشد شهروند از فضا فراری می شود چون جذبه ای وجود ندارد.
وی ادامه داد: ما از همه مسئولان حوزه های شهرسازی در مدیریت شهری انتظار داریم، کیفیت زیست در شهرها را لحاظ کنند و اگر به فکر خودمان نیستیم با تصمیم های امروز، کیفیت زیست را در شهرها برای نسل های آینده پایین می آوریم.
لطفی تصریح کرد: تغییر کاربری ها از جمله تغییر فضای سبز به کاربری های تجاری زنگ خطر است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان خاطرنشان کرد: این سازمان 17 هزار و 500 مهندس در رشته های هفت گانه دارد.
3004/6065

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده