ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت سازمان منطقه آزاد انزلی از نوآوران

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، حمید رضا مرتضایی در جلسه مشترک با رییس مرکز رشد واحدهای فناور انزلی اظهار کرد : بر اساس تصویب شورای حمایت از نوآوری سازمان منطقه آزاد انزلی ، ایده های واجد شرایط ، بسته به ویژگیهای طرح و طبقه بندی TRL ، از دفتر کار رایگان و معافیت 70 درصدی در کسب مجوز فعالیت درمنطقه آزاد انزلی و برخی بسته های حمایتی دیگر بهره مند می شوند.
وی با اشاره به فقدان یک بازار قدرتمند و ریسک پذیر برای حمایت، سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های دانش محور اجرایی و فن آوری پیشرفته خاطرنشان کرد : در صددیم با برگزاری رویدادهایی امکان آشنایی سرمایه گذاران جسور و ریسک پذیر و افراد صاحب ایده را فراهم کنیم .
این عضو هیات مدیره سازمان منطقه ازاد انزلی از شناسایی حدود 15 سرمایه گذار ریسک پذیر برای شرکت در رویدادهای پیش بینی شده و ایجاد ارتباط بین افراد صاحب ایده و سرمایه گذار خبر داد.
وی با اشاره به فعالیت افراد صاحب ایده در این منطقه در زمینه های مختلف افزود : ارگانیک کردن تولیدات منطقه یکی از طرحهایی است که سازمان منطقه آزاد انزلی با جدیت پی گیر آن است.
مرتضایی ابراز امیدواری کرد ، تلاشهای مشترک سازمان منطقه آزاد انزلی و مرکز رشد واحدهای فناور انزلی در قالب شورای حمایت از نوآوری سازمان به بارورسازی ایده های نو کمک کند.
رییس مرکز رشد واحدهای فناور انزلی نیز در این نشست گفت : مرکز سال 1384 بعنوان واحد اقماری تاسیس شد و با توجه به قابلیتهای ویژه صنعتی و تجاری انزلی بویژه برخورداری از سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی بندرانزلی اسفند ماه سال 1386 بعنوان اولین مرکز رشد مستقل شهرستانها شروع به کار کرد.
بهاره پور مرادی اظهار کرد : هم اکنون 24 شرکت و موسسه فناور با تخصصهایی در ارتباط با الکترونیک ، ICT ، تولید نرم افزار و صنایع دانش بنیان در این مرکز مشغول به فعالیت هستند.
وی خاطرنشان کرد :مرکز رشد واحدهای فناور با در اختیار قرار دادن فضا برای فعالیت ، معافیت مالیاتی، حمایت مالی در قالب ارائه تسهیلات، برگزاری کارگاه آموزشی، مشاوره حقوقی و مالی فرصت مغتنمی برای پژوهشگران، مخترعان و افراد دارای ایده است.
رییس مرکز رشد واحدهای فناور انزلی ، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی رایگان و نمایشگاه هفته پژوهش را از جمله فعالیتهای دیگر این مرکز عنوان کرد.
' شورای حمایت از ایده‌های نوآور و کارآفرین منطقه آزاد انزلی ' سال 1393 جهت سیاستگذاری و اتخاذ تصمیم های همسو در قالب برگزاری جلسات منظم هفتگی شکل گرفت ، این شورا در تاریخ 10 اسفند 1394 به صورت رسمی در چارت سازمانی منطقه آزاد انزلی نهادینه شد، اعضای شورا را هفت عضو از سازمان منطقه آزاد انزلی و دو عضو از مرکز رشد واحدهای فناور انزلی تشکیل می دهند.
6030/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X