ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمبود ۳ هزار مگاوات تولید برق در پیک تابستان

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان اینکه مصرف برق در تابستان امسال از رشد ۸ درصد برخوردار خواهد بود، گفت: مصرف برق به دلیل افزایش دمای هوا رشد ۸ درصدی خواهد داشت که نشانگر کمبود ۳ هزار مگاوات تولید برق خواهد بود.
به گزارش فارس، رضا ریاحی امروز در نشست هماهنگی بهره‌برداری از شبکه برق کشور در تابستان پیش‌رو با اشاره به نزدیک شدن تابستان گفت: مصرف برق در اوج تابستان سال جاری نسبت به سال گذشته 8 درصد رشد خواهد داشت و این امر نشانگر کمبود 3 هزار مگاوات در تابستان خواهد بود.
وی افزود: با توجه به نزدیکی تابستان و پیک پیش‌رو در سال 95 باید با هم‌فکری مناطق برق تمهیداتی اندیشیده شود که بتوانیم بدون هیچ مشکلی پیک مصرف برق را پشت‌سر بگذاریم.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ادامه داد: دیسپاچینگ مناطق برق به عنوان بازوی اجرایی دیسپاچینگ ملی هستند، بنابراین به دنبال تقویت آنها هستیم.
ریاحی خاطرنشان کرد: برای تقویت دیسپاچینگ مناطق دیتاهای تمامی پست‌های برق به صورت یکجا در دیسپاچینگ جمع‌‌‌آوری شده و به دیسپاچینگ ملی اطلاعات ارائه می‌کنند.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: اخیراً دستورالعمل ابلاغ شده در بخش دیسپاچینگ ملی بهره‌برداری و به‌روز رسانی شده است که طبق این دستورالعمل تمامی مناطق ملزم به اجرای فرامین از سوی دیسپاچینگ ملی هستند.
وی تأکید کرد: طی یک برنامه ارزیابی دیسپاچینگ‌های مناطق را در برنامه ارزیابی خواهیم کرد، تا طی این ارزیابی دیسپاچینگ‌هایی که شرایط بهتری دارند تقدیر شوند.
به گفته ریاحی، سامانه‌های دیسپاچینگ‌های قدیمی بوده و نیاز به بازسازی و به‌روز رسانی دارند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده