ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز فروپاشی حصار سکوت رسانه‌ها و دولت علیه شیعیان پاکستان

راجا ناصر عباس در حالی که در چند روز اخیر پاکستان شاهد ترور برخی چهره‌های شیعه بوده است، رسانه‌ها و دولت این کشور در این رابطه سکوت کرده‌اند که به‌باور برخی اعتصاب غذای مجلس وحدت مسلمین و همراهی جریانها آغازی برای فروپاشی این سکوت علیه شیعیان پاکستان خواهد بود.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، پدیده غیرانسانی و اسلامی و منزجرکننده تروریسم در پاکستان زندگی عادی را برای مردم و نخبگان پاکستان تلخ و ناگوار ساخته است.

ناگوارتر آن که این پدیده پلید در کشوری اتفاق می‌افتد که سابقه‌ای درخشان در بیداری و اخوت اسلامی، همزیستی برادرانه و مسالمت‌آمیز، رواج اندیشه‌های لطیف صوفیانه و عرفانی دارد و با برخورداری از شخصیت‌های تمدن‌سازی چون علامه اقبال آرمانهای بلندی چون آزادی قدس و حل مشکلات همه مسلمانان مظلوم را در سر می‌پرورانده‌اند و برای استقلال و تحقق اندیشه تشکیل امت محمدیه صدها هزار شهید تقدیم اسلام کرده‌اند اما افسوس که در دهه‌های اخیر آن آرمانها بر باد رفته‌اند و گروهی دست‌نشانده و اندک در سایه بی‌تدبیری‌ها و خیانتها و سکوت و تعلل، جان و امنیت مردم و نخبگان پاکستانی از همه گروهها و مذاهب را به مخاطره انداخته‌اند و چه جانهای شریفی که در این شرایط از دست رفته‌اند و چه خانواده‌هایی که به داغ عزیزانشان نشسته‌اند و چه سرمایه‌های مادی و معنوی که از آن سرزمین خداداد دریغ داشته شده است.

در این میان داستان شیعیان که ازقضا مؤثرترین انسانها برای تشکیل پاکستان بوده‌اند و از هیچ مجاهده‌ای دریغ نکرده‌اند و وفاداریشان را به کشورشان همواره به اثبات رسانده‌اند از مظلومیتی مضاعف برخوردارند و آن هم حصار سکوت رسانه‌ای است که به‌سختی می‌شکند و گویی تعمدی برای یاری ظالم و سرکوبی مظلوم وجود داشته است.

همواره چنین بوده است که شیعیان برای رساندن داد خود به حاکمان مسیرهایی غیرمعمول را در پیش می‌گرفته‌اند گاه با تحصن،گاه با راهپیمایی‌های خونین و گاه با خودداری از دفن شهیدانشان کوشیده‌اند تا فقط حرفشان را به گوش حاکمان برسانند و افسوس که کمتر شنیده شده است و گاه سرکوب و تحقیر هم شده‌اند.

این روزها نیز تروریستهای خون‌ریز تعدادی از نخبگان و مردم شریف شیعه را به خاک و خون کشیدند و باز سکوت رسمی و رسانه‌ای، یکی از رهبران شیعی را به اتخاذ روشی متفاوت در اعتراض به جنایتها سوق داد.

علامه راجا ناصر عباس جعفری دبیرکل مجلس وحدت مسلمین این بار دست به اعتصاب غذا زده است و امروز ششمین روز اعتصاب خود را در برابر دیدگان دولت و ارتش پاکستان در پایتخت این کشور در شرایط سخت محیطی پشت سر می‌گذارد.

او دلیل اتخاذ این روش را جلوگیری از آزار و اذیت مردم در هوای گرم اعلام کرده است و می‌کوشد در گام نخست و با هزینه‌ای کمتر سخن مظلومان را به گوش حاکمان برساند و از آنها بخواهد برای جان و امنیت مردم چاره‌ای بیندیشند.

اینک پس از روزها بی‌توجهی حاکمیت و سکوت رسانه‌ها گویا حصار این سکوت در حال فرو ریختن است و برادران اهل سنت پاکستانی که آنها نیز زخم این جنایت را بر تن دارند و خونشان با برادران شیعه خود به هم آمیخته است به این اعتراض می‌پیوندند و سکوت خود را می‌شکنند.

از جمله می‌توان به همراهی رهبران حزب «سنی اتحاد کونسل»، «جماعت اسلامی»، «شورای همبستگی ملی»، «جمعیت اهل حدیث» اشاره کرد که با حضور در چادر اعتصاب غذای راجا ناصر و برخی با صدور بیانیه به حمایت از این حرکت پرداخته‌اند.

همچنین در بیانیه کنفرانس ملی نظام مصطفی همه شرکت‌کنندگان که رهبران بسیاری از گروهها و احزاب غیرشیعی پاکستان هستند با ابراز همراهی و همدردی با اعتصاب‌کنندگان به‌ویژه علامه راجا ناصر از دولت و ارتش خواسته‌اند نسبت به جلوگیری از ترور و مبارزه با تروریستها اقدام جدی به عمل آورند.

به نظر می‌رسد با اعلام ورود اعتصاب به مرحله جدید خود باید منتظر شکسته شدن بیشتر این حصار و نیز واکنش‌های حاکمیت بود. بی‌تردید این آخرین ترورهای جاری در پاکستان نخواهد بود مگر آنکه نخبگان و توده مردم ریشه‌های فکری و تدارکاتی آن را شناسایی کنند و بخشکانند که در غیر این صورت باز هم شاهد تکرار این پدیده ناگوار باید بود.

انتهای پیام/.*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X