ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چرا قیمت خودروهای داخلی با کیفیت آنها تناسب ندارد؟

دکتر شهریاری در پایان تأکید کرد: خودروهای ما با کیفیت نیست،زیرا طراحی خودروهای ما طراحی خودروهای روز نیست و تا زمانی که پراید تولید می کنیم ، وضعیت همین است. سرویس اقتصادی فردا: دکتر بهرام شهریاری عضو اتاق بازرگانی در برنامه ی "سؤال " رادیو گفت و گو تصریح کرد:بحث قیمت تمام شده ی خودروها یک بحث نظری و اختیاری نیست،بلکه بحثی مهندسی علمی است.  
 
عضو اتاق بازرگانی کشور در "سؤال " در پاسخ به این پرسش که چرا قیمتها در حوزه ی خودرو تناسبی با کیفیت آنها ندارد؟ گفت: قیمت تمام شده ی خودروها متشکل از مواد اولیه،هزینه ی دست مزد،هزینه های بالاسری و سود متعارف است. 

وی تصریح کرد:مواد اولیه ی ما اکثرا دولتی است و بیشتر بنگاه ها بصورت جزیره ای به خود نگاه کرده و قیمت تمام شده ی خود را لحاظ می کنند و به عبارتی قیمتهای جهانی را مورد نظر قرار داده و براساس قیمت جهانی، کالایشان را  به پایین دست عرضه می کنند.

دکتر شهریاری به  بررسی و تشریح عواملی که در بحث قیمت تمام شده ی خودروها مؤثر اند پرداخت و تصریح کرد:هزینه ی دستمزد و حقوق در کشور ما پایین است  و بنگاههای بزرگ خودروسازی ما با تراکم نیروی انسانی مواجه هستند. 

دکتر شهریاری در پایان تأکید کرد: خودروهای ما با کیفیت نیست، زیرا طراحی خودروهای ما طراحی خودروهای روز نیست و تا زمانی که پراید تولید می کنیم ،وضعیت همین است.

وی  ادامه داد:سیاست های حاکم بر صنعت خودرو (که بیشتر دولتی است ) باعث شده ما خودروهای کم کیفیت تولید کنیم اما اینکه نمی توانیم خودروهای با کیفیت تولید کنیم حرف غلطی است.      

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده