آرمان های امام راحل سرمایه نظام اسلامی است

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه همزمان با روز جوان در دیدار جمعی از نمایندگان سمن ها و جوانان نخبه استان مرکزی افزود: امام خمینی (ره) به عنوان شاخصی برای تمام اقشار و اندیشه ها است و اشاعه اندیشه های بلند آن امام و ایدئولوژی حکومتداری با مبنای اسلامی بر همگان ضروری است.
وی ادامه داد: جوانان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی وظیفه دارند ضمن تحصیل علم و دانش، کار و تلاش شبانه روزی را سرلوحه امور خود قرار دهند تا به ایرانی آرمانی و آباد دست یابیم.
امام جمعه اراک اضافه کرد: مقام معظم رهبری بر اساس نگرانی و دغدغه های به جا و منطقی، امسال را با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری فرمودند و عملیاتی شدن این خواسته تکلیف همگان به ویژه جوانان است.
وی، مصرف گرایی و تجمل گرایی را سد محکمی در برابر توسعه اقتصادی کشور عنوان کرد.
آیت الله دری نجف آبادی پیشنهاد داد: با ایجاد یک شرکت سهامی با عضویت و سرمایه گذاری تمامی مردم استان مرکزی از همه اقشار و گروه ها می توان یک اشتغال سالم ، پایدار و مولد را محقق کرد.
امام جمعه اراک گفت: آمادگی برای ایجاد این شرکت عام المنفعه از سوی اینجانب وجود دارد و سال ها تجربه در تصدی مسئولیت های مختلف می تواند دستمایه تحول در استان باشد.
آیت الله دری نجف آبادی در بخش دیگری از سخنانش افزود: برای تیم های ورزشی که امروز میدان وسیعی در عرصه های بین المللی و منطقه ای دارند ، نیز باید در چارچوب معیارهای اخلاقی و اسلامی، حداقل ها را تامین کرد تا بتوان پیام ورزش را که همانا عزت، سربلندی، فتوت، مردانگی و پهلوانی است به خوبی منتقل کرد.
سعید ملکی مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی نیزدر این دیدار با ارائه گزارشی گفت: این اداره کل به تنهایی از عهده پاسخگویی به خیل مشکلات جوانان و حوزه ورزش برنمی آید و باید تمامی دستگاه ها، ارگان ها و نهادها وظایف ذاتی خود در قبال جوانان و مشکلات عدیده آنها انجام دهند.
11 شعبان به عنوان روز جوان نامگذاری شده است.
6066/6013

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آرمان های امام راحل سرمایه نظام اسلامی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X