پیش نویس نقشه راه جهاد دانشگاهی کشور تهیه شده است

به گزارش خبرنگار مهر، سعید پور علی، ظهر چهارشنبه در  هفتاد و هفتمین گردهمایی معاونان فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی سراسر کشور اظهار کرد: تدوین پیش‌نویس ۳ نقشه راه در دفتر مطالعات فرهنگی از مهمترین فعالیت های جهاد دانشگاهی بوده است.

وی افزود: امسال بودجه فرهنگی جهاد دانشگاهی به‌صورت ۱۰۰ درصدی جذب شد و از دیگر اقدامات مهمی که از سوی جهاد دانشگاهی انجام شد می‌توان به انجام دور اول ارزیابی برنامه پنجم توسعه نیز اشاره کرد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور تصریح کرد: راه‌اندازی سازمان انتشارات و مرکز گردشگری علمی و فرهنگی، ایجاد ۷ موج نظرسنجی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان از سوی مرکز افکار سنجی، به ثبات رسیدن شورای مرکزی دانشجویان، تأسیس مرکز فناوری‌ها و هنرهای قرآنی و امضاء تفاهم‌نامه با بنیاد ملی نخبگان و ستاد فناوری‌های نرم از دیگر دستاوردهای جهاد دانشگاهی است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقه ملی مناظره دانشجویان که تبدیل به یک برند شد، تأسیس صندوق قرض‌الحسنه از بانک مرکزی، برگزاری سومین گردهمایی دانشجویان حامی محیط‌زیست در لرستان و افتتاح باشگاه دانشجویان حامی محیط‌زیست و برگزاری یازدهمین همایش ملی خلیج‌فارس از دیگر اقدامات مهم جهاد دانشگاهی است.

پورعلی گفت: نکات محوری در اجرای برنامه‌های جهاد دانشگاهی نیز شامل دانشجو محوری فعالیت‌های فرهنگی، انجام برنامه‌های فرهنگی مسئله محور، درازمدت، عمیق و مؤثر، طراحی و اجرای برنامه‌های فرهنگی کیفی با محوریت مسائل و اولویت‌های فرهنگی استان می‌شود.

به گفته وی، جذب دانشجویان مستعد و علاقه‌مند با عملیاتی سازی نظام عضوگیری افتخاری و داوطلبانه، تقویت و انسجام‌بخشی به شعب سازمان دانشجویی و آمادگی حمایت از تشکیل مراکز نوع (ب) در واحدها با محوریت قطب‌بندی فرهنگی، تقویت جایگاه رصدگری و مسئله شناسی در عرصه فرهنگی و اجتماعی، افزایش صبغه علمی جهاد دانشگاهی و پرهیز از فعالیت‌های موازی در رویکرد، اجرا و جهت‌دهی نیز از دیگر نکات محوری فعالیت جهاد دانشگاهی است.

پورعلی اظهار کرد: منطقه ما دچار تلاطم‌ها و آشوب‌های بزرگ مذهبی شده است که به نام اسلام، دین و مذهب رغم می‌خورد و تنور اسلام هراسی و شیعه هراسی را داغ‌کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش نویس نقشه راه جهاد دانشگاهی کشور تهیه شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X