ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیران برای پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی تلاش کنند

خدمتگزار استاندار خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مدیران باید در مباحث اقتصاد مقاومتی ورود پیداکنند تا در موارد مختلف سهم استان مشخص و پیگیری شود گفت: دانشگاه بیرجند و مدیریت و برنامه‌ریزی مقرر بود طرح آمایش سرزمینی را تا ۱۵ اردیبهشست ماه ارائه کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبیرجند وجه‌الله خدمتگزار ظهر امروز در کارگروه اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی اظهار داشت: کاربری اجرایی عملیاتی و تصمیمات از طریق مسئولان به مرحله اجرا درآید.

وی با بیان اینکه در مباحث اقتصاد مقاومتی مدیران باید ورود پیدا کنند افزود: گاهی در جلسات مباحث کلی مطرح اما باید موضوعاتی دنبال و مطرح شود که در بحث اجرا و عمل کاربرد داشته و به نتایج ملموس منجر شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه دولت مصصم است تا موانع بر سر راه تولید برطرف شود گفت: دولت اعتقاد دارد که باید موانع بر سر راه تولید برطرف و برای آن ساز و کاری تعریف شود که در این راستا اطلاع‌رسانی باید انجام تا در جاهایی که مدیران مشکل داشته پیگیری کنند.

خدمتگزار با بیان اینکه دولت مصصم است تا مشکلات مردم در حوزه اقتصاد، تجارت، بازرگانی و اشتغال تا جایی که موانع اجازه دهد، برطرف شود، افزود: هر هفته باید دستگاه‌های اجرایی گزارش عملکرد و اقدام کار تهیه کرده و توسط سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی به استانداری ارائه و استانداری آن گزارشات را به مرکز منتقل می‌کند.

وی با بیان اینکه حاکمیت و نظام می‌خواهند مشکلات مردم را برطرف کنند اظهار داشت: مسئولان برای مردم و رسیدگی به مشکلات به ویژه مشکلات تولید وقت بگذارند و صدا و سیما هم با پرداختن به گزارشات مردم را در جریان کار قرار دهد .

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه باید از 16 هزار میلیارد تومان کشور در بخش سرمایه در گردش، مدیران تلاش کنند تا سهم خراسان جنوبی را پیگیری و مطالبه کنند گفت: اگر بنا است مقرراتی، نامه‌ای در خراسان جنوبی اصلاح و یا بومی‌سازی شود، از طریق مدیران به ما اعلام شود.

خدمتگزار به تعیین تکلف مالیاتی اشاره کرد و افزود: دستگاه‌هایی که بدهی به شهرک‌ها دارند، باید مشکلات مطرح وسود تسهیلات به درستی در نظر گرفته تا سهم خراسان جنوبی مشخص شود زیرا همه ما در خراسان جنوبی مکلف هستیم تا امور مربوط به حوزه اقتصاد مقاومتی را عمل پیگیری و کارهای اجرایی سازوکار برای آن تعریف کنیم.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم امسال شاهد تحول جدی در حوزه اقتصاد مقاومتی باشیم اظهار داشت:حوزه گردشگری بخشی بسیار مهم و درآمدزا در کشور است که خراسان جنوبی به دلیل داشتن پتانسیل‌های زیاد می‌تواند توریست جذب کند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در بخش گردشگری باید با کمک دستگاه‌های مختلف وارد میدان شده و امسال شرایط نسبت به سال‌های گذشته بهتر است و هر اقدامی که برای جذب گردشگر ایرانی و خارجی باشد ما موافق هستیم که آن طرح و برنامه انجام شود.

خدمتگزار هر کار و برنامه ای که در زمینه جذب گردشگر دستگاه‌ها توان دارند انجام دهند ما حمایت می‌کنیم افزود: اگر نیاز است مسئولان میراث فرهنگی در زمینه جذب گردشگر سفرهای خارجی بروند تا استان ما مقصد گردشگران و رسانه‌ها هم در معرفی خراسان جنوبی در اشل ملی مطرح کنند.

وی با گلایه‌مندی از دانشگاه بیرجند و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری خراسان جنوبی در زمینه آمایش سرزمینی اظهار داشت: مقرر بود طرح آمیش سرزمینی تا 15 اردیبهشت ماه ارائه شود اما هنوز این طرح به ما ارائه نشده چرا به وعده‌ی داده شده عمل نمی‌کنند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمینی هنوز به دست ما نرسیده است گفت: 460 میلیون تومان این طرح برای ما هزینه داشته که مقداری پرداخت شده باید پیگیری شود تا برای جلسه آینده طرح آمایش ارائه شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X