ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح «چرخه مدیریت بهره‌وری» در لرستان اجرا می‌شود

رویا طباطبایی یزدی رئیس سازمان ملی بهره‌وری کشور گفت: یکی از ۱۰ بنگاه‎ اقتصادی بزرگ، برای اجرای طرح«چرخه مدیریت بهره‌وری» در کشور از لرستان انتخاب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، رویا طباطبایی‌یزدی ظهر امروز در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: رشد و توسعه همه کشورها، کاهش فقر، افزایش تولید ناخالص ملی وبه‌طور کلی، افزایش استانداردهای زندگی در گرو ارتقای «بهره‌وری» است.

وی با اشاره به تشکیل «سازمان بهره‌وری آسیایی» در سال 1961، افزود: ایران از سال 1965 به عضویت این سازمان درآمده و به عبارت دیگر امسال پنجمین سال عضویت ایران در سامان بهره‌وری آسیایی است.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری کشور عنوان کرد: 19 کشور که یک سوم جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، عضو سازمان بهره‌وری آسیایی هستند و سالانه در این کشورها 70 تا 80 دوره آموزشی در رابطه با بهره‌‍وری برگزار می‌شود که امسال پنج دوره آن، به میزبانی ایران برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون دوره «تکنولوژی‌های پیشرفته برای انرژی‌های تجدیدپذیر» با حضور 14 کشور عضو سازمان بهره‌وری آسیایی در حال برگزاری است که بیشتر شرکت‌کنندگان ایران، از وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور هستند.

طباطبایی خاطرنشان کرد: یک سوم دوره‌های آموزشی مرتبط با بهره‌وری، در رابطه با ارتقای بهره‎وری در بنگاه‌های کوچک و متوسط است، زیرا بحث اشتغال برای کشورهای عضو سازمان بهره‌وری آسیایی بسیار مهم است.

وی بیان کرد: برخی از دوره‌های آموزشی به صورت «ویدئوکنفرانس» برگزار می‌شود  که ایران به طور فعال در این ویدئو کنفرانس‌ها شرکت دارد به‌طوریکه در سال‌های اخیر کشور ما، رتبه نخست استفاده از این دوره‌ها را داشته است.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری کشور گفت: یکی دیگر از روش‌های آموزشی ما، برگزاری دوره‌های خودآموز اینترنتی است که امسال 12 دوره خودآموز اینترنتی برگزار می‌کنیم و چندین هزار نفر می‌توانند از این آموزش‌های بهره‌مند شوند.

وی افزود: در سند اقتصاد مقاومتی کشور، قرار شده که 10 بنگاه بزرگ اقتصادی که کارکنان آنها بیش از 100 نفر باشد، «چرخه مدیریت بهره‌وری» اجرا شود تا با الگوسازی‌هایی که انجام می‌شود سایر واحدهای اقتصادی کوچک نیز به اجرای تکنیک‌های بهره‌وری روی بیاورند.

طباطبایی عنوان کرد: با توجه به اینکه استان لرستان یکی از سه استان پایلوت اقتصاد مقاومتی است، اگر واحد اقتصادی بزرگی داشته باشد که دارای بیش از 100 کارکن باشد، به‌عنوان یکی از 10 بنگاه‌ پایلوت برای اجرای چرخه مدیریت بهره‌وری، انتخاب می‌شود.

وی تصریح کرد: به تازگی 10 مجموعه مربوط به بهره‌وری با موضوع، بهره‌وری در بخش خدمات، نیروی کار و سرمایه انسانی، تکنیک‌های بهره‌وری، تعالی کسب و کار و مدیریت کیفیت، نوآوری، کارآفرینی و خلق دانش و بهره‎وری سبز و توسعه پایدار به صورت نرم‌افزار آموزشی تهیه شده که باید بر روی سایت مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها قرار داده شود تا اطلاعات مربوط به بهره‌وری در اختیار مدیران قرار بگیرد.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری کشور خاطرنشان کرد: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور، 12 برنامه ملی را دنبال می‌کند که نخستین برنامه آن، ارتقای بهره‌وری ملی است که این بیانگر اهمیت این قضیه است.

وی بیان کرد: در سیاست‌های کلی نظام، مقوله بهره‎وری اهمیت ویژه‌ای دارد و اجرای 13 پروژه و چهار طرح ملی ارتقای بهره‌وری نیروی کار، سرمایه، آب و انرژی برای پیگیری این بحث در نظر گرفته شده است.

طباطبایی گفت: بر اساس برنامه جامع بهره‌وری کشور، دستورالعمل‌های سنجش برای سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور تهیه شده است که هفته آینده این دستورالعمل‌ها برای همه دستگاه‌ها ارسال می‌شود و عمل به این دستورالعمل‌ها می‌تواند مبنای ارزیابی دستگاه‌ها باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X