ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سهم هر ایرانی «نیم کیلو خرما»بر سر سفره افطار!

یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه قیمت لیموترش در مردادماه با آمدن محصول نو شکسته می شود، گفت: ذخایر خرمای کشور برای ماه مبارک رمضان حدود 40 هزار تن است. بخش اقتصاد تبیان خرما

یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه قیمت لیموترش در مردادماه با آمدن محصول نو شکسته می شود، گفت: ذخایر خرمای کشور برای ماه مبارک رمضان حدود 40 هزار تن است.
ابوالقاسم حسن پور درباره وضعیت خرمای کشور در آستانه ماه مبارک رمضان اظهارداشت: حدود 30 هزار تن خرما در مناطق خرماخیز کشور در سردخانه ها ذخیره داریم، ضمن اینکه مقداری هم در مناطق غیرخرما خیز در سردخانه ها موجود است.
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: علاوه بر این، مردم مناطق خرماخیز نیز مقداری از این میوه را در خانه های خود ذخیره دارند؛ بنابراین ذخایر خرمای ما برای ماه مبارک رمضان حدود 40 هزارتن است.
وی با بیان اینکه درحال حاضر ما به ازای هر ایرانی نیم کیلوگرم خرما داریم، ادامه داد: هیچ بهانه ای وجود ندارد که افراد سودجو بخواهند قیمت این محصول را در بازار گران کنند.
به گفته مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، تولید خرما در سال جاری بین 7 تا 8 درصد نسبت به سال قبل افزایش دارد.
وی درباره دلیل افزایش قیمت لیموترش در بازار اظهارداشت: الان فصل این محصول نیست و به همین دلیل قیمت آن افزایش یافته است.
حسن پور با بیان اینکه لیموترش نو مردادماه به بازار خواهد آمد، گفت: پیش بینی می شود امسال میزان تولید این محصول بین 480 تا 500 هزارتن باشد ضمن اینکه این عدد نسبت به سال قبل حدود 6 تا 7 درصد افزایش دارد.
به گفته وی، در مردادماه با آمدن محصول نو به بازار، قیمت ها نیز شکسته خواهد شد.


منبع: مهر

[ منبع این خبر سایت تبیان-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X