ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جمع آوری شترهای رها شده درکنار جادههای ایرانشهر با جدیت انجام می شود

به گزارش ایرنا نبی بخش داوودی روز چهارشنبه در پنجمین نشست کاهش برخورد شترهای ایرانشهر با خودروهای عبوری در جاده های ارتباطی در این شهرستان اظهار داشت: وجود شترهای سرگردان در جاده های ارتباطی ایرانشهر سبب حوادث تلخی برای رانندگان و مسافران خودروهای عبوری شده به طوری که از ابتدای سالجاری تاکنون 25 نفر کشته و زخمی شدند.
وی رها سازی شترها در شب را تهدید جدی برای رانندگان و مسافران ذکر کرد و گفت: هر نوع حیوان اهلی سرگردان در کنار جاده ها در ایرانشهر جمع آوری و دیگر به صاحبان آنها تحویل داده نخواهد شد.
فرماندار ایرانشهر افزود: پیشگیری و کاهش تلفات برخورد با شتر از مهمترین اهداف برگزاری این نشست است به طوری که در مدت یک ماه آینده جهاد کشاورزی باید تمام شترهای منطقه را هویت سازی و پلاک کوبی کند.
داوودی ادامه داد: اداره امور عشایری ایرانشهر نسبت به تامین آب شرب شترها و حفر چاه برای دور کردن آنان از جاده ها تلاش کند.
وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی ایرانشهر نیز نسبت به حفر کانال و نصب سیم خاردار در کنار جاده ها اقدام کند.
وی در این نشست که شترداران ایرانشهر نیز حضور داشتند، گفت: صاربان شترها در صورت بروز حوادث برخورد شتر با وسلیه نقیله باید 50 درصد دیه را پرداخت کنند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز با تاکید بر جمع آوری شترها در شب از سوی صاحبان آنها گفت: جاده های استان استاندارد لازم را از لحاظ روشنایی و 2 بانده بودن ندارد.
مجتبی پیری اظهار داشت: سازمان جهاد کشاورزی برای آموزش شترداران و پلاک کوبی شترها برنامه ریزی کند.
وی گفت: همراه شترها باید ساربان باشد تا در شب آنها را جمع آوری تا شاهد اینگونه حوادث تلخ در منطقه نباشیم.
وی خاطر نشان کرد: افزون بر 14 هزار نفر شتر در ایرانشهر و دلگان نگهداری می شوند.
ایرانشهر در 345 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7314/7316 /8005/6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده