ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمادگی صندوق بیمه کشاورزی برای اعطای یارانه ها به صنعت دامپروی کشور

به گزارش ایرنا، محمدابراهیم حسن نژاد روز چهارشنبه در آئین افتتاح پنجمین همایش ملی هلشتاین ایران که در موسسه تحقیقاتی علوم دامی کشور برگزار شد، افزود: صندوق بیمه کشاورزی با گستردگی بی نظیر در تحت پوشش قرار دادن عوامل خطر، به حمایت خود از صنعت دامپروری کشور ادامه می دهد.
وی به روند بیمه دام های صنعتی کشور اشاره کرد که نسبت به سال های گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده است.
وی اظهار داشت: این دام ها در 16 مورد همچون بیماری های داخلی، آسیب­ها و بیماری های دستگاه تناسلی، اختلالات عمومی اندام­های حرکتی، عوامل طبیعی غیرقابل پیشگیری و بیماری های عفونی شامل بیمه می شوند.
حسن نژاد، بیمه را سیاست موفق جهانی در حمایت از صنعت دامپروری دانست و گفت: در تمام کشورهای پیشرفته و صنعتی، بیمه کشاورزی مسیر اصلی ارائه یارانه های تولیدی به ویژه یارانه های حمایت از قیمت فروش و درآمد تولیدکنندگان است.
وی با اشاره به اینکه بیمه، سیاست موفق جهانی در مدیریت ریسک است، اضافه کرد: دولت فعلی هندوستان که یکی از شعارهای انتخاباتی خود را حمایت و رونق بخشی بخش کشاورزی عنوان کرده بود اینک با تصویب طرح جدیدی در زمینه بیمه عزم راسخ خودرا درتحقق بخشیدن به وعده های انتخاباتی نشان داد.
وی از مهمترین و برجسته ترین مفاد این سیاست را تقبل پرداخت 90درصد از حق بیمه محصولات کشاورزی و نداشتن سقف معین برای میزان حق بیمه پرداختی از طرف دولت عنوان کرد.
قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی بیان داشت: حمایت های دولتی از بیمه های کشاورزی در هرجاکه ارائه شده است بخشی از خط مشی کلی کشاورزی دولتها محسوب می شود.
وی اضافه کرد: بیش از 104 کشوردر جهان به نوعی دارای بعضی از اشکال بیمه های کشاورزی هستند و برمبنای مطالعات بانک جهانی هزینه های کل دولت ها از ارائه بیمه های کشاورزی میتواند تا میزان 68 درصد از حق بیمه های ناخالص اولیه نیز برسد.
حسن نژاد در پایان با تاکید مجدد بر حمایت از صنعت دامپروری از طریق سیاست هایی همچون بیمه این صنعت، گفت: تولید و عرضه شیر یکی از مهمترین شاخص های بررسی وضعیت صنعت دامپروری در جهان می باشد که میتواند وضعیت اقتصادی تولید، اجتماعی و حتی سلامت جامعه را بازگو نماید.
6156/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده