ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیران سهم خراسان جنوبی را از اعتبارات سرمایه در گردش پیگیری کنند

وجه الله خدمتگزار روز چهارشنبه در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی افزود: 160هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در کشور اختصاص یافته است که سهم استان از این اعتبارات باید به طور جدی توسط مسئولان مربوطه پیگیری شود.
وی اظهار کرد: بخشی از یارانه سود و کارمزد به میزان 8 هزار میلیارد ریال که به عنوان مشوق و با هدف کاهش سود تسهیلات بانکی در کشور اختصاص یافته است، در این زمینه هم مدیران استانی سهم خراسان جنوبی را پیگیری و جذب کنند.
وی یادآور شد: تخصیص تسهیلات بانکی بلندمدت به منظور تکمیل طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد برای افزایش ظرفیت تولید، بکارگیری سرمایه گذاری های انجام شده و نیمه تمام، از دیگر مواردی است که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سطح کشور به تصویب رسیده است.
وی ادامه داد: مدیران و مسئولان مربوط باید با ارائه پیشنهاد های قابل اجرا و کارشناسی شده برای رفع موانع موجود و حل مشکلات حوزه اقتصاد مقاومتی تلاش و برنامه ریزی کنند.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: تصمیم هایی که در کارگروه اقتصاد مقاومتی گرفته می شود، باید اجرایی شوند.
خدمتگزار افزود: مدیران، معاونان و کارشناسان دستگاه های اجرایی باید جدیدترین قوانین ،دستورالعمل ها و بخشنامه های موجود در زمینه اقتصاد مقاومتی را از دستگاه ها و وزارتخانه های فرادستی در مرکز دریافت کرده و با مطالعه آنها بطور کامل به روز باشند.
وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید مصمم است در سال 95 نسبت به احصا و رفع مشکل و موانع موجود در واحدهای تولیدی و کارخانجات اقدامات جدی و زیربنایی انجام دهد.
وی ادامه داد: قوانین و بخشنامه های مربوط به واحد های تولیدی، باید توسط مدیران استانی بومی سازی شده و متناسب با نیازها و شرایط استانی بکارگیری و اجرایی شوند.
خدمتگزار با بیان اینکه تصمیم های خوبی توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای حل مشکل در بخش های مختلف اخذ شده است، افزود: تسهیلاتی که توسط مسئولان کشوری برای رونق اقتصادی و رفع موانع تولیدکنندگان در نظر گرفته شده، از سوی مسئولان مربوط اطلاع رسانی شده و به سمع و نظر تولیدکنندگان و مردم برسد.
وی گفت: باتوجه به تفویض اختیار به استان ها در خصوص تقسیط بدهی و تعیین تکلیف بدهی واحدهای تولیدی ، اداره کل صنعت، معدن و تجارت با همکاری سایر دستگاه های اجرایی مربوط ، مشکل واحدهای تولیدی استان را به صورت موردی ودقیق مورد بررسی قرار داده و پیشنهاد رفع مشکل آنها را ارائه و برای اجرایی کردن آنها تلاش کنند.
وی اظهار کرد: برگزاری منظم جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان ضروری است، جلسات کمیته های زیر مجموعه این ستاد ، با دستور کارهای مشخص برگزار شود.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه موضوع گردشگری یکی از راه های مهم رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی است افزود: استان دارای ظرفیت های بسیار خوبی در این زمینه است که باید بیش از گذشته مورد توجه برنامه ریزان امر قرار گیرد.
خدمتگزار با اشاره به اینکه بوم گردی، وجود روستاهای هدف گردشگری و نیز کویرنوردی از جمله ظرفیت های گردشگری استان است، یادآور شد: جذب گردشگر برای حضور در استان، می تواند علاوه بر افزایش سطح درآمد، به ایجاد اشتغال پایدار بویژه در سطح روستاها و مناطق عشایرنشین منجر شود.
وی اظهار کرد: ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی استان، به خوبی در سطح کشور معرفی نشده است، رسانه ها در زمینه معرفی ظرفیت های خراسان جنوبی و نیز توانمندی های این بخش، نقش مهمی بر عهده دارند.
وی اضافه کرد: یکی از راه های جذب توریست و گردشگر در داخل و خارج ، معرفی ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی استان در سطح ملی و فراملی است، این امر می تواند بیش از گذشته از سوی رسانه ها و نشریات خراسان جنوبی مورد توجه قرار گیرد.
7559/ 6054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده