ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خوشه‌های صنعتی پوشاک شکل می‌گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد صدق آمیز در نشست خبری رئیس فدراسیون جهانی پوشاک در تهران گفت: گردش سالانه مالی پوشاک در دنیا هزار و ۱۰۰ میلیارد دلار است که از این رقم ۵۰۰ میلیارد دلار از سوی اعضای فدراسیون جهانی پوشاک تولید می شود و بسیاری از تولید کنندگان بزرگ دنیا نیز عضو این فدراسیون به شمار می روند که خدمات ارزنده ای را نیز در سطح بین المللی دریافت می نمایمد.

رئیس پژوهشکده پوشاک در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر شکل گیری همکاری مشترک میان واحدهای  تولید کننده کوچک پوشاک با همکاری فدراسیون جهانی پوشاک افزود: مصرف پوشاک ایران حدود ۱۴.۵ میلیارد تا  ۱۵ میلیارد دلار است در حالی که سهم ایران از صادرات پوشاک دنیا حدود ۱۰۰ میلیون دلار است و مطالعات جهانی و برآوردها حکایت از آن است که بر اساس الگوهای جمعیتی و دسترسی به مواد اولیه در ایران تولید کنندگان داخلی می توانند صادرات ۱۰ میلیارد دلاری پوشاک را طی سالهای آینده رقم بزنند.

وی تصریح کرد: هم اکنون کشورهایی همچون ایتالیا به دلیل گستردگی صنایع کوچک و متوسط فعال در حوزه پوشاک خود توانسته سهم قابل توجهی را از ترن اور مالی پوشاک دنیا به خود اختصاص دهد در حالی که ایران نیز بنا دارد خوشه های صنعتی را در حوزه پوشاک فعالی کرده و برای تاسیس شهرک هایی که به صورت خوشه ای کار می کنند اقدام نمایند.

همچنین در این نشست راهول مهتا رئیس فدراسیون جهانی پوشاک خاطرنشان کرد: وضعیت تولید البسه و پوشاک در ایران بسیار تعجب آور و پیشرفته است و بر همین اساس فدراسیون جهانی پوشاک بنا دارد همکاری هایی را با اتحادیه های مربوطه برای توسعه صنعت پوشاک ایران آغاز نماید.

وی خاطرنشان کرد:  فدراسیون جهانی پوشاک اطلاعات مورد نیاز اعضای خود را به صورت دقیق و گسترده در اختیارشان قرار می دهد و محصولات و خدمات جدید را به صورت هفتگی اطلاع رسانی می نماید.

رئیس فدراسیون جهانی پوشاک گفت: این فدراسیون همچنین در حوزه تولید پوشاک اسلامی اعضایی را دارند که می توانند همکاری های مشترکی را با هم شکل دهند که در این میان پاکستان، هند و بنگلادش همکاری هایی را شکل داده و تولیدات خود را به کشورهایی همچون عربستان و حوزه

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X