ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایه‌گذاری لیزینگ در حمل و نقل ریلی۳۵۰ هزار مسکن مهردر حال اتمام

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس آخوندی با بیان اینکه صنعت حمل و نقل ریلی دامنه بسیار وسیعی دارد که شاید فقط به بحث واگن و ریل آن توجه می‌شود، گفت: مسئله بسیار مهم این است که در حال حاضر وزارت راه فقط تامین‌کننده زیرساخت صنعت حمل و نقل ریلی است و مابقی صنعت در حوزه‌های واگن اعم از بار و مسافر، لکوموتیو و دیگر موارد خصوصی شده است.

وی ادامه داد: در گفتگوهایی که با شرکت‌های خارجی داشتیم به دنبال استفاده از سیستم اجاره و اجاره به شرط تملیک بودیم تا نهادهایی را به عنوان لیزینگ در حمل ونقل ریلی ایران پایه‌گذاری کنیم و این مسئله‌ای است که نهایتا باید به سمت آن حرکت کرد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اگر بخواهیم منتظر باشیم تا شرکت‌های ریلی سفارش دهند حجم سفارشات به دلیل توانایی پایین مالی محدود خواهد بود، به همین دلیل باید به طرف سیستم‌هایی حرکت کنیم که سفارشات انبوه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در دولت نیز با محدودیت‌های منابع مالی مواجه هستیم افزود: اساسا دولت با توجه به اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ و خصوصی‌سازی نمی‌تواند سفارش‌دهنده باشد. امیدواریم بتوانیم نهادهای مالی پشتیبان در این مسیر ایجاد کنیم و این مسئله اصلی‌ترین مسئله ای است که در حال حاضر در وزارت راه و شهرسازی تعقیب می‌شود و ما در این باره پیشنهادات و مذاکراتی با طرف‌های خارجی داشتیم.

آخوندی افزود: به تازگی نیز مجلس راه‌اندازی صندوق توسعه حمل ونقل را تصویب کرد تا بتوانیم با ابلاغ این قانون نهاد لیزینگ در حوزه ریلی ایران پایه گذاری و ایجاد کنیم. اگر این مسئله تحقق یابد قاعدتا امکان سفارش انبوه در این حوزه نیز به وجود می‌آید و حوزه ریلی از شرایط تنگنای مالی خارج می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص پروژه های مسکن مهر، اظهار داشت: کار واگذاری بیش از ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار واحد مسکن مهر تمام شده و حدود ۳۵۰ هزار واحد باقی مانده که در حال اتمام است.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده