ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۲۴ درصد قیمت خودرو در جیب دولت؛ مشاور انجمن خودروسازان افشاگری کرد

داود میرخانی رشتی گفت:«۲۴ درصد قیمت هر خودروی تولید شده به صورت مستقیم و غیر مستقیم به دولت پرداخت می‌شود. این ۲۴ درصد از محل پرداخت مالیات ارزش افزوده، مالیات عملکرد، تأمین اجتماعی، هزینه گمرکی  و هزینه‌های مشابه تأمین می‌شود.»

مشاور انجمن خودروسازان ایران اعلام کرد:«دولت با اعمال سیاست‌هایی مانند تثبیت قیمت‌ها سبب می‌شود تولیدکنندگان به واردکننده تبدیل شده و قطعات را از کشور چین وارد کنند. خودروسازان به صنابع قطعه‌سازی اهمیت نداده‌اند و این صنایع کوچک مانده‌اند.»

او ادامه داد:«حدود ۲ هزار قطعه‌ساز کوچک در ایران فعال هستند که توان مالی محدودی داشته و توانایی خرید دانش فنی را ندارند. به همین علت این قطعه‌سازان اقدام به کپی کاری کرده‌اند که بدین‌ ترتیب کیفتی قطعات تولید شده در کشور نوسان دارد.»

میرخانی رشتی اضافه کرد:«دخالت‌های بیرونی در خودروسازی از مشکلات اصلی این صنعت است . به عنوان مثال مدیرعامل یکی از شرکت های خودروسازی می‌گفت ما حدود ۲ هزار سفارش‌نامه برای استخدام اشخاص در شرکت داشته‌ایم که در برخی از این سفارش‌نامه‌ها پست مورد نظر برای استخدام فرد نیز مشخص می‌شود.»

مشاور انجمن خودروسازان ایران با تکیه بر دخالت‌های بیرونی برای تأسیس مراکز و سایت‌های خارج از کشور تصریح کرد:«در گذشته سایت‌های تولید خودرو در خارج از ایران مانند ونزوئلا با سفارش‌های برخی افراد ساخته شده است، در حالی که فعالیت این سایت‌ها توجیه اقتصادی ندارد.»

او توضیح داد:«در دنیا کشوری وجود ندارد که ۳۰ شرکت خودروسازی در آن فعالیت داشته باشند اما در ایران ۳۰ خودروساز با ظرفیت پایین فعالند و به همین دلیل قیمت تمام شده تولید خودروها در کشور بالاست.»

منبع ایسنا تگ ها ایران خودرو سایپا خودرو ایران قیمت خودرو

[ منبع این خبر سایت زومیت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت زومیت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده