ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاندار: دستگاههای دولتی خراسان شمالی موظف به استفاده از مشاوران شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدعلی اکبر پرویزی روز چهارشنبه در دیدار با جوانان نخبه استان به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(ص) و روز جوان در بجنورد ، از اشتغال به عنوان مهم ترین مشکل جوانان نام برد و اظهار کرد: دیدگاه سنتی که تاکید بر داشتن یک شغل دولتی توسط جوانان وجود داشت بایدعوض شود و جوانان به سمت کارهای کاربردی و خصوصی سوق پیدا کنند.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تدابیری که دولت برای نخبگان در نظر گرفته در این حوزه شرایط و امکانات اولیه فراهم است باید خود کارآفرینان همت کنند.
وی خاطرنشان کرد: در بخش عمومی هم دولت فعالیت های زیادی را انجام داده و دولت با برداشتن تحریم ها و سرمایه گذاری در صدد است تا حوزه کسب و کار را پویا کند.

*** نظام اقتصادی در حال پیشرفت است
استاندار خراسان شمالی با بیان این که نظام اقتصادی در حال پیشرفت است گفت: هرچند که قوانین اضافی و دست و پا گیر در حوزه کسب و کار زیاد است اما امیدوار هستیم که قوانین اصلاح شوند و یا این که حذف شوند.
وی گفت : دولت تدبیر و امید توانسته است بسیاری از بدهی بانکی تولید کنندگان و تخصیص وامها به تولید کنندگان را تسهیل کند تا از این طریق به کسب و کار رونق دهد.
وی با استناد به سخنان رئیس جمهوری که بر شکستن پایه های تحریم تاکید داشت افزود: این دولت توانسته است به واقع پایه های تحریم را بشکند و با برقراری ارتباط دوستانه با بسیاری از کشورها تولید نفت را از یک میلیون بشکه در روز به 2.5 میلیون بشکه برساند.
وی لازمه صادرات را رفع ابهام با دولتها اعلام و عنوان کرد: اگر چند تا کشور متخاصم را کنار بگذاریم می توانیم روابط مسالمت آمیزی با دیگر کشورها داشته باشیم و ازاین طریق صادرات ما تسهیل می شود.
مقام عالی دولت در استان با اشاره به این که هنوز هم نقاط آسیب ما در دست دشمنان است افزود: با رشد تکنولوژی و علم می توانیم این نقاط ضعف را پوشش دهیم .
وی افزود: دولت در صدد است تا بیمه یک نفر از کارگاه های دونفره را بپذیرد تا از این طریق کارگاه های ما تشویق به استفاده از اشخاص بیشتری باشند.
پرویزی به آزاد سازی بنزین هم اشاره کرد وخاطرنشان کرد: امیدوارهستیم تا از این طریق بتوانیم بخشی از درآمدهای حاصل از این حوزه را در حوزه های اجتماعی و جوانان هزینه کنیم.
وی همچنین به معیشت و مسکن طلاب هم اشاره کرد و افزود: بجد دنبال برنامه ریزی و سازماندهی مسکن طلاب هستیم و رسیدگی به مسکن طلاب را در اولویت های کاری خود قرار داده ایم.
وی از واگذاری امکانات سخت افزاری برای ایجاد بازارچه های محلی روستایی خبر داد وگفت: روستائیان اگر می خواهند کسب و کار محلی را در روستاها رونق دهند ما می توانیم مکان و تشکیلات سخت افزاری را برای آنها تهیه نماییم .

***مدیران نباید در پذیرش ارباب رجوع کوتاهی کنند
استاندار خراسان شمالی گفت: تمامی مدیران ما در طول هفته روزهایی را به پذیرش ارباب رجوع اختصاص داده اند که در رسیدگی به کار مردم نباید کوتاهی کنند.
وی افزود: اگر مدیری در امر پذیرش ارباب رجوع کوتاهی کند با شدت با او برخورد می شود چرا که این مدیران برای رسیدگی به کار مردم حقوق دریافت می کنند.
پرویزی خاطرنشان کرد: هرچند هم که لازم است تا بسیاری از وقت مدیران هم در وزارتخانه های مربوطه و دیگر وزارتخانه های مرتبط هزینه شود.
وی همچنین به قانون دسترسی آزاد به اطلاعات هم اشاره کرد و یادآور شد: وظیفه مردم است که به اطلاعات لازم دسترسی داشته باشند و این حق یک شهروند است تا از میزان حقوق مدیران اطلاع داشته باشند.
استان 925 هزار نفری خراسان شمالی در شمالشرق کشور واقع شده است.
6003/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده