ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پروفسور خدا دوست: جهانیان یافته های علوم پزشکی ایران را تحسین می کنند

پروفسور خدا دوست، روز چهارشنبه در حاشیه همایش چشم پزشکی و جراحی پلک در شیراز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پزشکان جوان باید با امید به تعالی و رشد بیشتر در حوزه های علوم پزشکی و کسب افتخار به این عرصه وارد شوند.
او بیان کرد: ما در فرهنگ فارسی ضرب المثل معروفی داریم که می گوید'مرغ همسایه غاز است' ، این ضرب المثل نمود عینی برای بسیاری از افرادی است که می پندارند علم فقط در اروپا و آمریکا نهفته است در حالی که علم مرزهای جغرافیایی کشورها را در نوردیده و به مکان خاصی محدود نیست.
وی که از مشهورترین جراحان قرنیه جهان است، افزود: جوانان ایرانی می توانند با پشتکار و اندیشه متعالی و هوش سرشاری که دارند در دانشگاه های این مرز و بوم پدید آورنده و تولید کننده علم باشند و چشم به گره گشایی به هیچ یک از دانشگاه های خارج از کشور ولو دانشگاه هایی با اسامی و نشان (برند) بزرگ نداشته باشند .
پروفسور خدا دوست که در حوزه علوم پزشکی و چشم پزشکی، ایده علمی خدادوست لاین به نامش ثبت شده است گفت: زمانی که خدا دوست لاین به عنوان یک ایده علمی به کشورهای پیشرفته و دانشگاه های معتبر ارائه شد، اغلب این دانشگاه ها به گرمی ما را پذیرفتند.
وی ادامه داد: همین پذیرش، آغازی برای رشد بیشتر این دانشگاه ها و شروعی برای دستیابی به ایده های برتر علمی شد و اگر آنها اگر می خواستند با تنگ نظری به این موضوع بنگرند بدون تردید با شکست مواجه می شدند و در همان جایگاهی که بودند باقی می ماندند.
پرفسور خدادوست افزود: باید توجه داشت که پذیرش یافته های علمی دیگران، نخستین گام برای رسیدن به موفیقت علمی است .
این استاد برجسته چشم پزشکی جهان، بر لزوم ارتقای علمی دانشگاه ها و مراکز درمانی و پزشکی کشورمان به تجهیزات و دانش روز تاکید کرد و گفت: باید یقین داشته باشیم که می توانیم با همین تجهیزات و یافته های علمی که داریم کارهای بزرگ انجام دهیم اما در عین حال باید برای دستیابی به تجهیزات پیشرفته و داش روز هم تلاش کنیم .
پروفسور خدادوست بیان کرد: چشم از جمله ارگان های بدن است که همواره از حساسیت ویژه ای در بین علوم پزشکی برخوردار بوده است، پزشکانی که این تخصص را قبول می کنند و در این عرصه وارد می شوند فرصت های خدمتگزاری بی بدیل به مردم دارند.
وی اظهار داشت: پزشکانی که در عرصه علوم چشم پزشکی وارد می شوند و با همت و تلاش های فراوان به رهیافت های علمی با ارزش دسترسی پیدا می کنند باید در همین زمینه علوم خود را به پزشکان جوان انتقال دهند و زمینه ترویج بیشتر علم را فراهم کنند.
6113 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده