ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راهکار رفع سستی در صیانت از حجاب اسلامی -آکا

سایت دینی ، دین و اندیشه آکاقرآن و اندیشه قرآنی آکاایران   ,[categoriy]

راهکار رفع سستی در صیانت از حجاب اسلامی

راهکار رفع سستی در صیانت از حجاب اسلامی -آکا راهکار رفع سستی در صیانت از حجاب اسلامی -آکا

آکاایران: راهکار رفع سستی در صیانت از حجاب اسلامی

گاهی مواقع نیز جوّ غالب تحت عنوان اینکه همه روسری ها را تا نیمه می بندند یا آرایش کرده هستند یا در خیابان ها بدون چادرند ممکن است در دل برخی ایجاد شرم و وحشت کند که مبادا انگشت نما خاص و عام شوم و رویه «خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو» را در پیش گیرند که قرآن کریم جوّ غالب بدون دلیل و منطق را به شدت محکوم  کرده و تبعیت از رسوم جاهلی را ناشی از جهل می داند، پس اگر فرهنگی منطق داشت قابل پذیرش است و گر نه خیر. زیرا قرآن اکثریّت را ملاک حقّانیت نمی داند.[2]
عامل دیگر سستی در حجاب رفقای بد هستند که گاهی انسان با افرادی دوست می شود که بجای صداقت، رویه های شیطانی دارند و به دنبال خوشی های زودگذر و فانی هستند و انسان های پاک را با اصرار به گمراهی می کشند و با عناوینی مثل تفریح کردن پای انسان را به دام های شیطان گرفتار می کنند که این افراد حتّی ممکن است فرایض دینی به مانند حجاب را تضعیف کنند و آن را برخلاف رسوم اجتماعی بدانند و از آن به عقب ماندگی یاد کنند. راهکار ارائه شده قرآن آن است که گرد این گونه افراد نچرخید وگرنه زمانی نادم و پشیمان خواهید شد که پشیمانی سودی نداشته باشد هم چنانکه در سوره فرقان زبان حال این افراد را چنین بیان می کند: «یا وَیْلَتی لَیْتَنی لَمْ أَتَّخِذْ فُلاناً خَلیلاً [فرقان/ 38] ای وای بر من، کاش فلان گمراه را دوست خود انتخاب نکرده بودم».
امید است همه مؤمنین و متدین با پرهیز از عوامل سستی در عمل به فرایض دینی و به کار بستن راهکارهای قرآنی هرچه بیشتر سعادت دنیوی و اخروی خود را با عمل به دستوارت دینی تضمین نمایند.

---------------------------------------
پی نوشت:
[1]. سوره نور، آیه 31 ـ 33.
[2]. سوره یوسف، آیه 106، سوره نجم، آیه 23 و 28.


رهپویان قرآن این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید آکا ایران نیست .

[ منبع این خبر سایت آکاایران-دینی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-دینی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X