ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تجلی وحدت حوزه و دانشگاه در کنفرانس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت

  وحدت حوزه و دانشگاه

تبیان به نقل از خبرنگار معارف ایرنا، هادی اکبرزاده روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: فرآیند طراحی الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت طلیعه تحقق یکی از آرمان های امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در همراهی و همفکری دو قشر اثر گذار حوزه و دانشگاه در جهت رفع معضلات اساسی جامعه را آشکار کرده است.
وی این دستاورد ارزنده را به اندازه سند الگوی پیشرفت حائز اهمیت دانست و گفت: این کنفرانس با استقبال چشم گیر اندیشمندان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه روبرو بوده است.
وی از ارسال 456 مقاله علمی به دبیرخانه کنفرانس خبر داد و گفت: 25 شخصیت علمی حوزوی و دانشگاهی این مقالات را داوری کرده و در نهایت 310 مقاله پذیرفته شد که با توجه به محدودیت ها 121 مقاله بصورت شفاهی و 188 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.
وی همچنین گفت: این کنفرانس را که موضوع الگوی پایه پیشرفت است می توان نقطه عطفی در مجموع کنفرانس های سالانه مرکز دانست و اولین مرحله در فرآیند طراحی الگوی پایه تعیین ساختار و سرفصل های اصلی آن است.
وی با ارائه گزارشی از عملکرد مرکز الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت گفت: پیش نویس هایی برای این سند تهیه شده که محصول هزاران نفر ساعت کار عملی فشرده از سوی شخصیت های حوزوی و دانشگاهی و شامل هزاران صفحه اسناد پشتیبان است.
وی افزود: اکنون زمان آن فرا رسیده که این متون در بوته نقد و ارتقا قرار گیرد و یکی از اهداف اصلی این کنفرانس تبیین، نقد، اصلاح و تکمیل متون الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت است.

** الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت نقشه راه ساخت تمدن اسلامی است
حجت الاسلام سید حسین میر معزی رییس اندیشکده عدالت مرکز الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در این همایش اسناد این الگو را نقشه راه ساخت تمدن اسلامی دانست و گفت: نظام آرمان های اجتماعی برای نهادینه سازی و گسترش آرمان های انسان در جامعه است.
وی همچنین گفت: الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت نقشه راه جامع و کلان فراعرصه ای فرآیند حرکت تکاملی جامعه از وضعیت موجود به سوی وضعیت آرمانی مبتنی بر مبانی اسلامی و در چارچوب اصول و ارزش های اسلامی منطبق با ویژگی های تاریخی، اقلیمی و فرهنگی ایران است.
میرمعزی با بیان اینکه الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت از بخش های مبانی، آرمان ها، رسالت، افق و تدبیر تشکیل شده، گفت: مبانی عبارتست از پیش فرض ها و زیرساخت های نظری و بنیادی نیز است که الگوی پایه اسلامی پیشرفت بر آن مبتنی است و این الگو بر ویژگی های فرهنگی، اقلیمی، جغرافیایی و سایر ویژگی های ایران با انطباق به الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت تبدیل می شود.
در این کنفرانس کارشناسان و صاحب نظران حوزه و دانشگاه در چهار سالن به ارائه مقالات خود می پردازند و پژوهشگران با ارائه نظرات خود در تکمیل این مقالات همکاری می کنند.
پنجمین کنفرانس الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت از امروز در کتابخانه ملی آغاز به کار کرد و این همایش تا فردا با برگزاری نشست های تخصصی ادامه خواهد داشت.
فراهنگ ** 1003 ** 9314 ** 1569


www.irna.ir این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-قرآن می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-قرآن منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده