ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برگزیدگان جشنواره مطبوعات فرامرزی ایران و عراق معرفی شدند

به گزارش ایرنا، هیات داوران نخستین جشنواره فرهنگی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اینترنتی استان های مرزی ایران وعراق برگزیده های بخش های مختلف را با تجلیل از پنج نفر از اهالی رسانه کشور عراق به نام های طاها سلیمان، فریدون سامان، محمد زیدی، عبدالرضا شهید فلیح و محمد صالح چنین معرفی کردند:
بخش آزاد در موضوع های :
خبر: اثر مژگان مرادیان از خبرگزاری فارس مقام اول، رحمان جابری از روزنامه صدای ملت مقام دوم و سامان رحمتیان از ایرنا مقام سوم
مقاله: جایزه مقام اول به دو اثر یحیی معماری از خبرگزاری ایرنا و باقر درویشی از خبرگزاری ایسنا به صورت مشترک اهدا شد و احمد قربانی پور از روزنامه روژان و باقر درویشی از سایت فرارو به ترتیب عنوان های دوم و سوم را کسب کردند.
سرمقاله و یادداشت : خداداد ابراهیمی از هفته مهران مقام اول و فیض الله پیری از هفته نامه سیروان مقام دوم و هوشیار بابایی از هفته نامه ده نگی کوردستان عنوان سوم را کسب کردند.
گزارش :جلیل آهنگر نژاد از صدای آزادی ، عبدالله مرادی از روزنامه نسیم غرب و کامران کرمی ازهفته نامه پیام زمان عنوان های اول تا سوم را کسب کردند.
مصاحبه : مولود بهرامیان از هفته نامه اندیشه اصلاح، محمد حسین شاهوردی از هفته نامه نجوا و پدرام طاهری از هفته نامه ندای جنوب به مقام های اول تا سوم دست یافتند.
بخش تیتر : شاهین بهرامی از هفته نامه توسعه جنوب، احسان صحرایی از نسیم دهلران و طیبه قدمی از خبرگزاری مهر عنوان اول تا سوم را کسب کردند.
عکس تک: بهمن زارعی از خبرگزاری ایرنا، مصلح پیر خضری از ایرنا و میثم منیعی از خبرگزاری مهر به مقام های اول تا سوم دست یافتند.
مجموعه عکس جایزه مقام اول و دوم به سجاد ذولفقاری از ایسنا و سوم میثم منیعی از خبرگزاری مهر اهدا شد.
طرح و کاریکاتور هم یاسر خانبرای از هفته نامه کردواری، مقام دوم به پروین محمدی از هفته نامه روداو و مسعود عسگری از هفته نامه روداو رسید.
طنز هم با تقدیر از ناصر خالدیان از سایت خبری هوانیوز و فرج الله صید محمدی از سایت ویرا ، وحید حاج سعیدی از ندای زاگرس عنوان اول را کسب کرد.
در صفحه آرایی و گرافیک نیز جایزه این بخش به مهری یونسی از هفته نامه سیروان، میلاد کارگر از آوای خوزستان و هدی خیرالهی از هفته نامه روژ به ترتیب به عنوان های اول تا سوم دست یافتند.
در بخش ویژه:
محیط زیست : مقام های اول تا سوم به شیروان یاری از هیوا نیوز، سید احمد موسوی مقدم از خبرگزاری ایسنا و عبدلارضا محمدی از خبرگزاری ایسنا رسید.
در موضوع تورریسم، خشونت و افراط گرایی مقام اول به پرویز محمدی از هفته نامه طپش قلم اهدا و سامان رحمتیان از خبرگزاری ایرنا شایسته تقدیر شناخته شد.
در موضوع توسعه پایدار منطق و موانع توسعه اقتصادی و مناطق آزاد نیز ارسطو یاری حصار از هفته نامه ژیلوان، فاطمه عبدالهی از هفته نامه ندای زاگرس و شهرزاد امیری از هفته نامه اقتصاد خوزستان به رتبه های اول تا سوم را از ان خود کردند.
در حوزه بخش مرزمشترک، تهدید ها و فرصت ها، تقویت همگرایی و اشتراکات هم با تقدیر از فرزاد نویدی از خبرگزاری ایرنا، حمید حیدر پناه از سایت غرب آن لاین موفق به کسب مقام سوم شد.
در این آیین پنج نفر از اهالی رسانه کشور عراق به اسامی طاها سلیمان، فریدون سامان، محمد زیدی، عبدالرضا شهید فلیح و محمد صالح توسط هیات داوران مورد تجلیل قرار گرفتند.
نخستین جشنواره فرامرزی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان های جدار مرزی ایران و عراق روز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی ارتباطات با حضور استاندار ایلام و استانداران واسط و حلبچه عراق، مسئولان محلی و جمعی از فعالان رسانه ای دو کشور در دانشگاه ایلام آغاز بکار کرد.
در مجموع 150 نفر مهمان این جشنواره هستند که از این تعداد 85 نفر شامل استانداران استان های مرزی عراق، مسئولان حوزه فرهنگ و خبرنگاران و روزنامه نگاران این کشور هستند.
یک هزار و 278 اثر شامل یک هزار و 20 اثر در بخش آزاد و 173 اثر در بخش ویژه به دبیرخانه این جشنواره از سوی اهالی رسانه های استان های مرزی ارسال شده است.
در این جشنواره از 44 فعال رسانه ای 2 کشور ایران و عراق تجلیل خواهد شد که از این تعداد 39 نفر خبرنگار ایرانی و پنج نفر نیز از فعالان رسانه ای کشور همسایه عراق هستند.
هم افزایی ظرفیت ها و توانمندی های رسانه ای استان های منطقه، فراهم آوردن زمینه رقابت سالم در راستای ارتقا سطح کیفی و محتوایی رسانه های منطقه، گسترش مبادلات فرهنگی و رسانه ای بین استان های مرزی دو کشور ایران و عراق، توسعه و امنیت پایدار فرهنگی و اجتماعی در منطقه، تقویت فضای همدلی و همگرایی بیشتر بین استان های جدار مرزی دو کشور همسایه و تقویت دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در راستای تعامل سازنده با کشورهای همسایه از اهداف برگزاری این جشنواره است.
زمینه های این جشنواره شامل مقاله، سرمقاله و یادداشت، خبر، گزارش، مصاحبه، تیتر، طنز، صفحه آرایی، عکس، طرح و کاریکاتور است.
/6034/7172/7171/ 1539

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X