ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«بازخورد» محور اصلی فعالیت روابط عمومی

جعفر زاده در این سرمقاله اورده است :اگر هر اداره ای را از دیدگاه سیستمی نگاه کنیم درآن؛ درون داد، فرآیند (پروسه)، برون داد و بازخورد را خواهیم دید. درون داد شامل: اطلاعات، تقاضاهای وارده، بودجه وهرآنچه که به طور مرتب وارد چرخه ی امور اداری می شوند، می باشد. فرآیند؛ همان مراحل انجام کار و عملیاتی که انجام می گیرد تا خدمت یا کالایی تولید شود. برون داد؛ خدمت نهایی ارائه شده یا کالای تولید شده می باشد که خروجی تمام مراحل گذشته بوده است. اما بازخورد؛ نظر، دیدگاه، قضاوت و عکس العملی است که مردم در مورد «خروجی» آن سیستم (اداره) دارند.
معمولا در کشورهایی مانند ژاپن، اروپا و آمریکا به بازخورد یا نظرات مردم، خیلی بها می دهند و پس از تجزیه و تحلیل نظرات، آن را با طرح و برنامه جدید، مجددا وارد سیستم می کنند تا این بار ببینند فرق برون داد جدید با برون داد قبلی چیست؟ درهر چرخه خدمت یا تولید کالا، دوباره نظرات مردم را به عنوان بازخورد گرفته و تغییرات لازم را جهت ارتقای رضایت مردم و مشتریان می دهند و بدین سان، همیشه کالاها و خدماتِ پیشرفته تر و مطلوب تر به جامعه عرضه می کنند.
با توضیح فوق به نقش بسیار مهم و حساس «بازخورد» در رشد و توسعه کیفی و کمی سازمانی واقف
می شویم. این کار بسیار مهم و حساس در هر سازمانی به عهده «بخش روابط عمومی» است. یعنی روابط عمومی، نظرات مردم را گرفته وارد مجموعه سازمان و سیستم می کند، آنگاه نظرات مدیران و کارکنان سیستم را در قالب تغییر و تحول در خدمت و تولید کالا همراه با تبلیغ آن به مردم عرضه می دارد و بدین طریق روابط عمومی نقش بی بدیل و بی همتایی در افزایش کارآیی و بازدهی و توسعه و رشد سازمان متبوع خود را خواهد داشت.
اگر مدیران ما با این نگرش سیستمی به بخش روابط عمومی خود نگاه کنند و روابط عمومی ها نیز جایگاه حساس خود را به مدیران نشان دهند، آن موقع است که روابط عمومی ها، به جایگاه برجسته ای که دارند نایل خواهند آمد. اما متاسفانه هنوز این جایگاه بسیار ارزشمند و اثرگذار، در جامعه ما شناخته نشده است. امید آنکه هرچیز، سرجای خودش قرار گیرد.
هفته روابط عمومی بر همه کارشناسان و کارکنان عزیز این جایگاه، فرخنده و مبارک باد.
5054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X