ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارائه مجوز برای کنسرت موسیقی نیازمند هم افزایی تمام بخش‌هاست

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در نشست شورای فرهنگی عمومی استان گفت: در کنسرتهای موسیقی از اختلاط، رقص و بدحجابی ها باید جلوگیری شود و نیروی انتظامی با تخلفات برخورد جدی کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این نشست با بیان این که ارائه مجوز برای برگزاری کنسرت در استان نیازمند هم افزایی تمام بخشهای فرهنگی و اجتماعی است، تصریح کرد: در استان سمنان برای برگزاری کنسرت در ورزشگاه ها مجوز داده نمی شود.
محمدرضا سوقندی ادامه داد: به دلیل این که بیشترین تخلفات کنسرتها در ورزشگاه ها و استادیوم هایی که کنترل مسایل مختلف مشکل است، رخ می دهد، در استان سمنان اجازه برگزاری کنسرت موسیقی در ورزشگاه ها داده نمی شود و کنسرتها باید در سالنهایی که تعداد صندلی های مشخص دارند برگزار شود.
وی با اشاره به لغو مجوز برگزاری کنسرت موسیقی در چند استان کشور که دکتر روحانی رئیس جمهوری از این مساله ابراز نارضایتی کرده است، گفت: تاکنون در استان سمنان برگزاری هیچ کنسرتی، لغو نشده است.
سوقندی تاکید کرد : سیاست کلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان این است که به هر درخواستی مجوز برگزاری کنسرت داده نمی شود و ارائه مجوزها منوط به دریافت استعلام ها از بخشهای مختلف است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به تقاضای برگزاری چندین کنسرت موسیقی در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد 95 به دلیل داشتن سود مالی قابل توجه برای برگزارکنندگان که فقط به یک تقاضا مجوز داده شده است، گفت : آنچه فرهنگ و ارشاد اسلامی با آن مخالف است، انجام گناه در کنسرتهای موسیقی است.
وی با اشاره به لزوم وجود همگرایی فرهنگی در مساله برگزاری کنسرتهای موسیقی ، تاکید کرد: در برگزاری کنسرتها نیز سعی بر این است که مساله با کمترین تنش برگزار شود.
دبیر مجمع علمای استان سمنان با بیان این که در شرایط کنونی جامعه حذف مسائل ممکن نیست ، تصریح کرد: درباره برگزاری کنسرت موسیقی نیز بر اساس اصلاح چارچوبها باید پیش رفت.
حجت الاسلام حسنیعلی قدرتی افزود: کمیسیون تخصصی شورای فرهنگی عمومی باید برای نشاط جوانان و مساله ای مانند کنسرت موسیقی در استان سمنان چارچوب تعیین کند.
سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان سمنان هم در این نشست ورود جدی و برخورد درباره برخی مسایل کنسرتها از سوی نیروی انتظامی را منوط به دخیل کردن نیروی انتظامی در ارائه مجوزها و اخذ تعهدات از برگزارکنندگان دانست و گفت: نیروی انتظامی با داشتن مجوز بر اساس تعهدات، می تواند با اختیار بیشتری عمل کند.
برگزاری کنسرت موسیقی در کشور با دیدگاه های متفاوتی همراه است و در روزهای اخیر کنسرت موسیقی کیهان کلهر و گروهش با نام پردگیان باغ سکوت، کنسرت شهرام ناظری با نام ناگفته، هر دو در شهر نیشابور با وجود داشتن مجوزها و هماهنگی های قبلی، لغو شده است.
6103/6026

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده